• 1!=1
    0!=1

--->1=0
  • ülkemizin keşfedilmemiş matematik dehalarıyla dolu olduğunu gözler önüne seren eşitlik.
  • x=0 ise;

--> x*(x-1)=0
    --> x-1=0
    --> x=1
    --> 1=0 deniliyor.

ikinci satira bakalim:
    --> x-1=0 denilmi$?
    fakat 0-1=0 degil -1 olmali.

dolayisiyla bir sifira e$it degildir.
    ilahi matematik.
  • 0 = 0 + 0 + 0 + …
    0 = (1 – 1) + (1 – 1) + (1 – 1) + …
    0 = 1 + (-1 + 1) + (-1 + 1) + (-1 + 1) + …
    0 = 1 + 0 + 0 + 0 + …
    0 = 1
  • - güntekin. fenerbahçe'nin oyun formatı ne?
    - 4-4-1-1 hocam.
    - sondaki 1 kim?
    - daniel güiza.
    - yani 0.
  • bu önerme doğru mu değil mi bilmiyom, matematiğim çok iyi değil. ama eğer doğruysa lanet olsun matematik yoluyla insanları uyutan zümreye. inşallah zebaniler siksin sülalenizi. tabi bütün matematik camiasına mal etmemek lazım, içlerinde matematiğe gerçekten inananlar da vardır mutlaka, benim lafım yıllardır matematik safsatasını kendi çıkarlarına alet eden insan müsveddelerine. ama bu önerme yanlışsa da bu önermeyi ortaya atarak aklınca matematiği çürütmeye çalışan güruhu şiddetle kınıyorum. ayıp değil mi? yuh olsun hepinize. yuh kere yuh. bir takım kirli emellere ulaşmak için matematiği karalamak, matematik camiasını yalancılıkla suçlamak insanlığa sığar mı? insan mısınız siz??? kararsız kaldım. ama hala daha matematiğin yetkili ağızlarından konuyla ilgili açıklama gelmemesi de beni kara kara düşündürüyor. yılların matematiği bu hallere mi düşecekti? her şey gibi matematiğin de bir sonu var elbette... ama sonu böyle mi olmalıydı?

en iyisi beklemek sanırım. kimler haklı kimler haksız mutlaka ortaya çıkacaktır. çok pis küfretmek istiyom ama hangi tarafa küfredicem? hangi tarafın anasının amına çam dikip gölgesinde sülalesini sikicem? karar veremiyorum... bir an evvel netleşsin bu olay bence.
  • ispatlanırsa (yukarıdaki gibi salak saçma yöntemlerle değil, adam gibi) dişimi kıracağım önermedir.
    yanlıştır...
  • insan ölünce çürür, rakun da ölünce çürür, o vakit insan=rakun diyebilenlerin iddiası.
hesabın var mı? giriş yap