• şu haberde görülen insanın içini sızlatan ailedir. söyleyecek söz bulamıyorum. kendi vatandaşımız bu durumda iken ortadoğuda ağırlığını koymak nedir arkadaş

edit1: haberi yapan muhabiri bulup babanın telefonuna ulaştım. antepli arkadaşlardan benimle birlikte gelecek varsa yeşillendirsin. gidip konuşalım aile ile. ben işin maddi boyutunu hallederim. sadece biraz utangaç olduğumdan cesaret verecek birilerini arıyorum yanımda.

edit2:arkadaşlar çok sağolun herkes yardım etmek istiyor. ancak şu anda kampanya başlatmıyoruz. önce gidip durumu anlamak aile ile görüşmek gerek. haberin çıkalı 5 gün olmuş. ancak cihan haber ajansından geldiği için, ana akım medya gündeme taşımamış. biz başlığı açtıktan sonra, uludağ sözlükteki arkadaşlarda başlık açmış. yani şu anda en önemlisi konuyu gündemde tutmak. ailenin durumunu inceleyip, ne yapmamız gerektiği konusunda sizlere danışacağım.

sonuç:cigerci ile adamı bulduk. sözün bittiği yerdeyiz arkadaşlar. 30 yıldır bu şehirde yaşıyorum. burnumuzun dibinde böyle hayatlar olduğunu yeni öğrendiğim için kendime mi küfredeyim ne yapayım bilmiyorum.
    bildiğiniz gibi değil, o mahallede dolaşmak, diğer insanların hayatını görmek... nefesinizin boğazınızda düğümlenmesi. diyebilirim ki bu aileden daha kötüleri bile var orda.

bildiğiniz gibi değil arkadaşlar. bu fakirlik bu yoksulluk. ben ne diyeyim bilmiyorum. olay para ile çözülecek olsa neyim varsa verir gelirdim onlara.

bizim yapabileceğimiz birşey yok. sadece devletin dikkatini çekmeye çalışabiliriz.

tüm iyi yürekli insanlara sonsuz teşekkürler.
  • (bkz: adaletini sikeyim dünya)

cidden bazı çocuklar çok şansız.
  • türkiye'de suriyeli olmadıkları için sokağa atılmışlardır. yurtdışından ithal edilen yağmacılar kadar bile değeri yoktur, halbuki arabım dese ne sokakta kalırdı ne bir şey.

önce kendi vatandaşının karnını doyur sonra osmanlıcılık oynarsın.
  • 10 kişi bir araya gelsek şu ailenin 1 senelik kirasını öderiz diye düşündüren haberdir.

sadece 10 kişi... biz kaç kişiyiz?
  • yazık o çocuğa. kadın sara hastası, çalışamıyormuş çünkü bayılma varmış. yahu bir sürü insan sara hastası, hepsi işinde gücünde. baba desen yol kenarında mendil satsa para kazanır. bunların istediği beleş hayat. devlet alsın o çocuğu bunlardan. hiç üzülemedim, kusura bakmayın.
  • "%99'u müslüman bu ülkenin" diyen müslümanların fitre,zekatlarını neye dağıttıklarını merak ettiren aile. dağıtan bazılarınında şov yapacam diye millete 5tl 5tl dağıtması da ayrı konu.
  • antepte gerçekleşen olay.

ama antepe bi gitseniz... abooov suriyelileri en güzel şekilde ağırlıyordur antep halkı ve devletin ilgili organları. o sikik suriyelileri nasıl başımızın tepesine çıkarırız diye düşünen halk ve devlet keşke biraz da kendi öz insanına böyle yardımsever(!) olsa. o ev sahibi de muhremelen boşalan evini suriyelilere kiralayacaktır.

keşke antepte yaşıyor olsam. sırf o güzelim çocuk için bile elimden geliyorsa şu boktan halimle yardımcı olurdum.
  • antepte olan bu aileye ulaşma ihtimali olan bir yazar var mıdır diye merak ediyorum..

yok mu orada yaşayan bu aileye ulaşabilecek delikanlı bir yazar! bir yeşillendir arkadaş
hesabın var mı? giriş yap