• akp genel merkezinde yapılmış gibi görünen anket.
  • yine akp'nin bu kadar alması mümkün değil diyenler gelecektir ama bence normal sonuçlar.

bu düzenden nemalananları, akp sayesinde torpille işe girenleri, iş alanları, zır cahil çomarları toplayınca bu çıkıyor.
  • şu lütfü olayı en az 1 puan kazandırmış ya da eksilmesini engellemiştir. bakalım muhalefet seçimlere kadar daha ne kadar çalışacak akp için.

özellikle lütfü beyin muhakkak bir acil eylem planı vardır.

edit: anket lütfü olayından önce yapılmış. o zaman daha da kötü.

acaba dünyada halkın 80%'inin ekonomi kötü demesine rağmen aynı partiye oy vermesinin tarih boyunca bir başka örneği yaşandı mı?

edit: ne kadar linç ederseniz edin. şu anda muhalefet kazanıyor değil akp kendi kendine eriyor. şu ortamda hala bu sonuçların olması ise muhalefet adına utanç vericidir. sandıkta "akp'den memnunum" "akp'den memnun değilim" diye iki seçenekli bir pusula olsa en fazla yüzde 20 alacak olan partinin hala bu seviyelerde oy alabilmesine karşın elbetteki muhalefeti eleştireceğim. ha yanlış anlaşılmasın yine gidip oyumu rte'nin karşısında kim varsa ona vereceğim ama sizden farklı olarak ben başarısız olan kişi kim olursa olsun eleştiririm. rte başarısızsa onu eleştiririm hem rte hem de ona alternatif olduğunu söyleyen kişi yeterlilik açısından eksikse ikisini birden eleştiririm koca ülkede yetgin insan kıtlığı mı var lan? biz sürekli başarısızlıklarına rağmen aynı siyasetçilerle muhatap olmak zorunda mıyız?
  • millete her şey müstehak amk. bunları domaltıp sikse akpliler bu oy verenler der ki bir bildikleri vardır.
  • akp ve mhp'nin yine bir şekilde yüzde 40 olduğu anket. bu oyların erimesi için daha ne olması gerekiyor be.
  • meselenin iktidara alternatif bir muhalefetin olmadığını bir kere daha gösteren anket sonucu. elinde ankara ve istanbul var ama ikna edici bir faaliyetin, etkili bir muhalif söylemin olmadığı sürece akp'nin rakibi gene akp'dir.
  • 2018 yılındaki seçimlerde yüzde 53.7 oy alan cumhur ittifakını yüzde 40 olarak, aynı seçimlerde yüzde 33.9 oy alan millet ittifakı partilerinin oy toplamını ise yüzde 41.2 olarak gösteren anket. yani ankete göre, seçimlerden sonra geçen üç buçuk yıllık sürede iki ittifak arasındaki yüzde 20'lik oy farkı kapanmış ve dahası millet ittifakı öne geçmiş durumda. bu sonuçlardan yola çıkarak mevcut muhalefet partileri adına umutsuzluk yayanları anlayamıyorum.
  • ezanların, minarelerin ve bayragın ekonomiden cok daha onemli oldugunu ispat eden ankettir. anlayamazsınız kitapsız eksiciler.anlayamazsınız...
  • oransal dağılım sonuçlarının 100.00 değil de 100.20 çıktığı anket.
  • kararsızlar dağıtılmadan önce ki rakamlar gayet normal ancak kararsızları eşit dağıtmanın mantığı yok. zaten akp'ye oy verecek bir insanın kararsızım deme şansı yok. akp'ye oy verdim diye işten ya da memurluktan mı atılacak. o yüzden de akp'nin %30'u geçme şansı milyonda bir bile değil. diğer taraftan iyi parti %16-17 bandında olacak. chp'nin %27 civarını zorlayacağını düşünüyorum. kısaca ilk seçimde cumhurbaşkanı ve meclis aritmetiği millet ittifakından yana olacak.
hesabın var mı? giriş yap