• 2018 yılındaki seçimlerde yüzde 53.7 oy alan cumhur ittifakını yüzde 40 olarak, aynı seçimlerde yüzde 33.9 oy alan millet ittifakı partilerinin oy toplamını ise yüzde 41.2 olarak gösteren anket. yani ankete göre, seçimlerden sonra geçen üç buçuk yıllık sürede iki ittifak arasındaki yüzde 20'lik oy farkı kapanmış ve dahası millet ittifakı öne geçmiş durumda. bu sonuçlardan yola çıkarak mevcut muhalefet partileri adına umutsuzluk yayanları anlayamıyorum.
  • yine akp'nin bu kadar alması mümkün değil diyenler gelecektir ama bence normal sonuçlar.

bu düzenden nemalananları, akp sayesinde torpille işe girenleri, iş alanları, zır cahil çomarları toplayınca bu çıkıyor.
  • millete her şey müstehak amk. bunları domaltıp sikse akpliler bu oy verenler der ki bir bildikleri vardır.
  • akp ve mhp'nin yine bir şekilde yüzde 40 olduğu anket. bu oyların erimesi için daha ne olması gerekiyor be.
  • tasını toprağını s...diğim memleketinde akp+mhp 40, chp+iyi 39.5 hala.

çernobil olsa, insanlar 5 ayaklı falan doğsa "akp'den önce 2 ayağın vardı nankör" diyecek koduğumun dinazorları...

tanım: umutları söndüren anket.

yaşar abi maç bitti hala gol yiyoruz diyen spiker gibi hissediyorum.
  • kararsız, protesto ve cevap yok diyenlerin akp kadar olduğu anket.

karar vermek için ille birinin sikmesi mi gerekiyor? veya 20 yıldır hala denemediğiniz pozisyonlar var da onları mı denemek istiyorsunuz?

muhalif partilere oy verenler, görüşlerinin temsil edildiğine inandığı veya çok beğendiği için oy veriyor olabilir mi?
  • hani futbolda deriz ya 1 puanı versinler maça çıkmayalım diye. ysk bu sonuçları ilan etsin seçim yapmayalım. ne sanıyorsunuz aq akp yüzde 7 mi alacak? akp+mhp yüzde 40 zor alıyor siz beğenmiyorsunuz.
  • atatürk yanlış milletin başına gelmiş bir mucize. bırakın %30'ları falan şu durumda şu oluşumun toplam %5 bile alması şaşırtıcı olurdu. yüzyıllar boyunca maraba olmaya alışmış millete demokrasi, insan hakları falan bahşetmişsin ama o illede maraba olmak istiyorum diyor. kendimi parçalayacam artık.
  • anket sonuçları bence gerçekçi. ancak kararsızların ve cevap yok diyenlerin neredeyse tamamı muhaliflere oy verecektir. akp+mhp 35'in altındadır.
  • yav niye sıkıntı ediyorsunuz anlamıyorum. bu oranlarla temelli kurtuluyoruz işte. %40 -%60 lik bir oran var. eğer muhalefetin kazanacağını toplum ikna olursa bizim süper faydacı %5 ye taraf değiştirecektir.
hesabın var mı? giriş yap