• tam mercekle siyah poşet yakmalık zaman.
  • şekerleme
  • yıl 1985, hava deli gibi sıcak. videoda karamurat, battal gazi, kemal sunal, bud spencer&terence hill filmlerini seyretmekten başka yapacak iş yok. akşam üstü olup hava serinlesin de top oynayıp, bisiklete binsek diye dakika sayardık.
    not: evde video var ama klima yok o yıllarda...
  • hatırlayacak kapasiteye sahip 30 yaş üstü yazarlara 37 ekran tüplü tv hediye edeceğim. hemide renkli.
  • annene ekmek arası domates peynir yaptırmışsın, okulun tellerinden tırmanıp sıcağa aldırış etmeden bahçesinde elinde ekmekle top koşturuyorsun.
  • tüftüf ile eşkiyalık yapmaca.
  • olm allah kahretmesin bu nası başlık lan.
    tam da gittim oraya gerçekten.

dikildim arkadaşımın oturduğu apartmanın önüne, adını sesleniyorum melodili. 3üncü katta olduğu için evi hemen duymuyor. annesi çıkıyor cama "esen bir şeyler yiyor birazdan çıkar sen gel hadi" diyor.
    yok suna teyze diyorum, gelmiyim ben yedim zaten diyorum, bekliyom ben diyorum.
    oturuyorum taşa, cebimden çıkardığım misketleri atıp atıp geri alıyorum. o göt taşa az değiyor yani. yarım saat falan geçiyor, sıkılıyorum artık ki geliyor esen. beraber yandaki araziye doğru yollanıyoruz misket oynamaya...

gözüm doldu amınakoyim.
  • ne güzel başlık lan mıh gibi götürüyor insanı o anlara...

dedemlerin arka balkonda kayısı çekirdeklerini çekiç ile kırıp içinden çıkan bademleri yerdim o saatlerde :)
  • çocuklukta bir dönem zaman yavaş geçerdi, şimdi tut tutabilirsen .
  • nejat uygurdan zamsalak var star tvde.. güneşli ama soğuk bir ankara pazar öğleden sonra..
hesabın var mı? giriş yap