• toplanan paranın yarısı akp'nin seçim kampanyasında kullanılır.
    kalan yarısı da suriyeli din kardeşleri için kullanılır.

türk halkı içinde dua edilir.

adım gibi eminim hiç sekmez.
  • işleri güçleri para toplamak, halk gereken yardımı yaptı, yapıyor da. siz (paranın gideceği kurum ve kuruluşlar) işinizi yapsaydınız da daha çok kişiyi enkazdan canlı çıkarmaya uğraşsaydınız keşke...

yandaşlarınızdan, sildiğiniz vergileri isteyin...
    (bkz: 5 şirkete 128 defa vergi indirimi yapılması)
    (bkz: tüvtürk'ün 767 milyon tl vergi borcunun silinmesi)
    (bkz: beşli çeteye ödenecek 153 milyar dolar rezaleti)

sarayın masrafını kısın...
    (bkz: ak saray'ın günde 67.4 megavat elektrik tüketmesi)
    (bkz: c. başkanlığı'nın aylık 43 milyonluk koruma gideri)

edit: çıktı bizim text to speech...
    edit 2: bu milletin amına koyacağız sen merak etme diyen de geldi...
    edit 3: ashsahsahsah "unutuyoruz, unutmayalım" diyenin ağzına ne güzel tıktılar lafı... tam akp tipi yayın oluyor. bakın arada 3-5 iyi insan duyabilirsiniz ama buraya gelip de şirket adı verip bağış yapanların büyük çoğunluğu, akp sayesinde kesesini dolduran, devlete sülük gibi yapışan zararlılardır...

bugün verdiklerinin fazlasını, seçime kadar alacaklar... hatta saraydaki arayıp "bağış miktarlarına göre deprem bölgelerindeki ihaleleri dağıtacağım" dediyse şaşırmam...

şimdilik bakalım kimler gelmiş:
    milletin amına koyacak mehmet cengiz,
    telefonlara ötv isteyen yandaş zorlu holding,
    milletin parasını pul eden borsa istanbul,
    lübnanlı'ya peşkeş çekilip, içi boşaltıldıktan sonra bankalara geçen türk telekom,
    borsa manipülasyonlarının merkezi olarak haberleri çıkan ahlatçı holding,
    kanal istanbul çevresinde 500 dönüm arsa kapatan artaş holding,
    akpli sarı sendika memur-sen,
    akp'nin seçim bürosu gibi çalışan hak-iş,
    trt'den aldığı ballı projelerle köşeyi dönen akli film,
    rıza sarraf'ın iş ortağı halkbank,
    depremzedelerin faturalarını 1 hafta erteleyen, dronecell'i patlayan turkcell,
    akp zengini, sahile sonraki dönemde yıkılacak istmarina avm'yi yapan dap yapı,
    vakıfbank, ziraat bankası bunlar zaten halkın parası,
    beşli çete'den kalyon holding (kalyon inşaat)
    "sıyın cımhırbışkınım" tcmb başkanı şahap kavcıoğlu,
    dünür kotasından bayraktar holding,
    tepkilerle itin g.tüne sokulan starbucks türkiye'nin sahibi alshaya grup,
    "uzasa işi karıştıracağız en azından kapattım böyle" diyen başkanı aracılığı ile sarı sendika türk-iş,
    oğluna akp kıyağı almaktan çekinmeyen eski başbakan tansu çiller,

anladınız siz işte...

arada 3-5 iyi insan duyabilirsiniz demiştim:
    (bkz: eti)
    (bkz: filli boya)
    (bkz: kılıçdaroğlu'nun türkiye tek yürek'e katılması)
    (bkz: fener rum patriği)
    (bkz: süryani kadim kilisesi)

gibi gibi...
  • biz dünyada en çok vergi ödeyen ülkelerden biriyken nasıl olurda hala bağışta bizden bekleniyor ? herşeyi biz ödeyeceksek devlet neden var ? bu paralar nereye gidiyor ? ?
  • bir araba alırken bir tane de devlete alıyorsun, yetmiyor. 20 yıldır deprem vergisi ödüyorsun, yetmiyor. yurtdışına çıkayım diyorsun, devlet makas kesmiyor parası alıyor onu alıyor bunu alıyor yetmiyor. deprem oluyor yıllarca zillet dediği kesimden tek yürek adı altında para istiyor. para istediği kurumlarda imam hatipli liyakat abidesi yöneticisi olan afad ve vergi kaçırma değil kaçınma diyerek istifa edeceği yerde milletle taşak geçen kızılay.
    ben şahsen nakdi yardımımı ahbap üzerinden ayni yardımımı barolar üzerinden gerçekleştirdim.
  • adamın biri otobüste seyahat ederken yolculardan biri cebindeki tüm paraları çalmış. bilet parasını ödeme zamanı gelince elini cebine atmış para yok. mahcup olmuş. hırsız hemen atılmış "senin paranı ben öderim" demiş. adam çok memnun olmuş ve otobüsteki herkes hırsızı alkışlamış.
  • üzgünüm ama 5 kuruş bile destek vermeyeceğim programdır. elde edilen gelirler afad'a gidecekmiş, ortada bir şeffaflık olsa yapardım. ama benim cebimden arttırdığım hatta kendi ihtiyacımdan yurtdışına aktarılacak 5 kuruşum yok.

aynı şekilde arama kurtarma için yapılsa yine para verirdim, bundan sonrasında devlet evleri vs kendi cebinden yaptıracak. buradaki paranın nereye gideceği belli değil.

sinirim asla afad'daki veya başka yerlerdeki bireylere değil. tamamen afad yönetimine.

haluk levent'i çok severim, niyetinin iyi olduğuna hiçbir şüphem yok, gerekirse aç kalır, yardımımı yaparım ahbap'a ve yaptım da. kanıtlamasa bile paramın nereye gideceğini biliyordum. sağ olsun yine de açıkladı ve kanıtladı. o da bir şeyler yapmak için çabalıyor ve bu ortak yayında para toplamaya yardımcı olmak istiyor.

üzgünüm haluk abi, afad'a verecek param sıfır.
  • ciddi soruyorum birisi bana afad'ın neden para topladığını anlatabilir mi?
    bunlar zaten devlet bütçesinden senelerdir fonlanıyor. ilk afette de para yollayın diye iban atıyor, eğer bağışla ayakta kalacaksa neden devlete bağlı bu kurum?
  • şok içinde izlediğim yayındır. bağışlanan meblağlar, güncel tr enflasyonu, bağış yapan kurumlar,telefon konuşmaları, ses tonları, fönler ve makyajlar, depremzedelerin güncel durumu, enkazlar, kayıp başlıkları, binlerce aile.

black mirror yeni sezonu gibiyiz. bu kadarı da çok distopik.
  • katılanların iki lafından birinin sayın cumhurbaşkanımizin talimatıyla,sayın cumhurbaşkanımizin yardımıyla,sayın cumhurbaşkanımizin desteğiyle vs.gibi şeyler olacağı için 0 merak uyandıran yayın
  • şu yayına para atacak herhangi biri ile ilişiğiniz varsa gönül rahatlığıyla kesebilirsiniz. kesinlikle pişman olmazsınız.
hesabın var mı? giriş yap