• yalan soylerken utanmamak, kizarmamak bir meslek olsa, kendisi kesinlikle ultra otesi ordinaryus profesor olurdu.

hayat pahaliligini anlamak isteyen herkesi marketlere bekliyorum. sepetine ihtiyaci icin aldigi urunleri kasada birakmak zorunda kalan insan sayisini gormeniz yeterli.
  • fahrettin altun'un yazıp önüne koyduğu açıklamadır. 20 yıldır ülke yönetiyor ne pazardan haberi var ne de dünyadan. en az mülteciyi alan da bizizdir ona göre.
  • yalnız en az etkilenen ülkeyiz dediği yalan dolanla manipüle edilmiş %61 enflasyon aq. ya bunun dünyadan haberi yok ya da millet mal ne desem yer diye düşünüyor.
  • recep tayyip erdoğan 'ın kendi banka hesabindaki rakamlara bakarsk yorumladığı ekonomi ve fiyat açıklamalarıdır.

ben de banka hesabima bakinca bol 0 görsem bana da ucuz gelir,adam haklı.
  • en az etkilenen derken kendisinden mi bahsediyor acaba?
  • yahu insanda biraz utanma olur. yalan söylerken biraz olsun çekinir, sıkılır. son 2 senedir şirazeniz iyice kaydı artık. vatandaşı resmen yok sayıyorsunuz.

(bkz: #136034638) şurdaki fiyatlarla ve asgari ücretle alım gücünü bir karşılaştır bakalım. dünyanın her yerinde mi fiyatlar artmış, alım gücü mü düşmüş?

asgari ücretle ben 150 kilo domates alabiliyorken, alman vatandaşı 800 kilo domates alabiliyor. ekmek 1400 adete 2300 adet, et 30 kiloya 300 kilo vs vs

ondan sonra almanlar bizi kıskanıyor. çıldıracam valla billa.

önümüzdeki seçimlerde hâlâ bunlara oy verenlere kul hakkımı helal etmiyorum. öbür dünyada hesaplaşacağız sizinle.

t: ömrümüzün 20 yılını yiyen, akepe genel başkanının gerçeklikle uzaktan yakından alakası olmayan açıklamalarıdır.
  • resmi veriler ile başlıca ülkelerin mart ayı yüzdelik enflasyon oranları:
    abd: 8.5
    almanya: 7.3
    fransa: 4.5
    ve türkiye: 61.14

hadi baştaki kişi şirazeyi kaybetmiş kafasına göre konuşabiliyor. hatta kendi iradesi de kalmamış. etrafında bir danışman ordusu var. bunun eline kağıdı tutuşturup al konuş diyorlar. eline ne verirlerse onu söylüyor.

muhalefette yukarıda yazdığım verileri karşısına koyup, sen ne diyorsun diyecek bir tane insan evladı yok mu? iktidarıyla muhalefetiyle bir grup siyasetçinin oyuncağı olmuş bir ülkede yaşıyoruz. bir milletle bu denli dalga geçildiği başka bir dönem yaşanmış mıdır bilmiyorum. ama biz bunu hak ediyoruz ve yaptığımız seçimlerin sonucunu yaşıyoruz.

not: gerçek enflasyon konusuna değinmiyorum bile. yüzde 100'ün üzerinde zaten. tüik verileri bile durumun tüyler ürpertici olduğunu gösteriyor.
  • sırça köşk - sabahattin ali..

nedense bu kitabı tavsiye etmek istedim..
  • sıkıldım artık lan. burada 100 yorumun 99'u hatta belki 100'ü net bir şekilde erdoğan'a katılmıyordur ama bu adam 20 yılı aşkın süredir yürütmede. herif atatürk'ten daha uzun süredir ülkeyi yönetiyor. kastamonu'da vatanın şeyhler devleti olamayacağının ilanını 2022'de ve öncesinde delik deşik ettiler. artık laiklik konuşmaktan çok uxak bir konu haline geldi, onu da geçtim; ülke içi mezhepsel saçmalıkları da tartışamıyoruz. asya ve afrikadan gelen islami unsurları konuşur olduk.

ne zaman kurtulacağız şu karanlık günlerden? yaşamdan tat alamaz hale geldim. hatay tarzı mülteci yoğunluğunun ezici olduğu şehirlerde yaşasam hayat benim için daha da zor hale gelirdi.

bunaldım, sıkıldım artık.
  • bu adamdan hala mantıklı açıklama bekleyen var mı cidden ?
hesabın var mı? giriş yap