• efsanevi olacak kadar büyümemişlerdir(bkz: ergen)
  • 1996 doğumlu insan mı olur lan? 96 model tempra olur! şahin olur! tepkisi verdirten nesildir.
  • nerde olduklarını merak ettiğim nesil büyük ihtimal lise öğrencileri.
  • (bkz: high school)
  • başlığı açanın 96 doğumlu olduğunu gösteren önermedir.
  • kendisinden sonra doğanları ciddiye alamayan, onları hor ve hakir gören dümbüklerin hedefi olmuşlar daha şimdiden.

yahu, sizin ağırmış kıç kıllarınıza, sarkık memelerinize laf ediyor mu bu çocuklar? kaldı ki o kadar gezi dedik, direniş dedik, bilinçli yeni nesil dedik, 20 gün sokakta, 15 gün forumlarda bağırdık -hoş, hala devam ediyoruz bağırmaya- hepimiz birlikteyiz diye, gençlerin talepleri dinlenilsin diye. şimdi bunun üzerine kalkıp "96 model insan mı olur? araba olur :(" diye konuşmak neyin nesi?

hayır bir de bu eleştiriyi en çok türkiye'de 80-85 arası doğan, ülkeye ya da dünyayı hiçbir katkı sağlayamamış kayıp nesil yapıyor ya, ona gülüyorum. sizin 17, 18 yaşındayken yapamadığınız ne varsa, bu çocuklar yapıyor. dahasını da yapacak. oturduğun yerden konuşmadan önce bir düşün bakalım, sen 20 yaşındayken ne katmıştın insanlığa? bu çocukların hiçbir şeyi yoksa; burada aşağıladığın ama arkadaş ortamında ya da yine bu neslin hatunları karşısında ağzını yaya yaya kullandığın esprileri var.
  • 90'lılarca büyüseler bile efsane olarak görülmeyecek nesildir.
  • şu an hızla eğitimde olan nesil.
    okulsal olarak değil tabii ki
    okuldan hiç hoşlandıklarını sanmıyorum.

olan biteni izliyorlar ve hızla öğreniyorlar.
    çok hızlı iletişip çok hızlı da hareket ediyorlar.
    muhteşem nesil
    bekliyoruz onları !

1 yıl sonra oy verecekler ....
    çok çok değerliler.

1980 - 1999 doğumlu y kuşağı dedikleri ......

şu an 14 yaşında olanlarını 4 yıl sonraki hızlarını tahmin bile edemiyorum.

hele bir
    2-3 yaşındakiler var.
    onlar hakkatten çok çok acaip.

biri ile geçen gün oyun oynuyorum.
    diyorum
    tatlım şunu şöyle yapsak, şöyle oynasak.
    yüzüme dik dik baktı.
    - hayır. bu benim seçimim. böyle oynarım. dedi
    sadece 4 yaşında.

bilmem anlatabiliyor muyum ?
  • sözlükten uzak durması gereken nesildir. siktirin gidin ders çalışın.
  • cine 5'in sifresini turlu yollarla (aynaya sac spreyi sikip tv'yi aynadan izlemeye calismak gibi...) cozmeye calismadiktan sonra, gotunu satsa da efsane olamayacak nesildir.

buyuklerimiz ne demis? (bkz: dün boktun bugün koktun)

edit: kendibilir dedi ki, "cine 5 i bir de amuda kalkarak izleme yöntemi vardı zahmet olmazsa onu da ekleyiver." kirmak olmaz.
hesabın var mı? giriş yap