• kuran odaklı yönetim isteyen ve bu tercihlerini hizbullah-akp ittifakını yetkilendirerek gösteren türk halkına uygun durum.

sonucta allah ın tariflediği ekonomi ve nas böyle.

yok oyle laik dönemdeki gibi bedavadan müslümanlık, isteyen parasıni da ödeyecek
  • gıdım gıdım artan kur olacaktır akşamki durağını kaç lirada bırakacaksa. son bir buçuk yıldaki enslasyon ve fiyatlar düzeyine göre bakmak gerekirse dolar hala çok çok ucuzdur. 26 haziran'da satın aldığım ev, sahibine ödeme yaptığım gün 105 bin dolarken bir yıl geçmeden binamdan satılan son dairenin geçen ayki satış rakamı 3,5 milyon ve dolar kuruyla 175 bin dolar olduysa bu ekonomi hakkında söyleyecek söz kalmamıştır. elbette ki konut fiyatları mantıklı şekilde artmadığı gibi gerçek usd değeri de 21 değildir. ne o ev 175 bin dolar eder ne de dolar/tl 21 lira. ancak muadil evin 120 bin dolar ve 3,5 milyon etmesi gibi bir rakam daha reeldir ki o da dolar/tl yi 29 farzetmek olur.
    özellikle son 2 yılda faizden imtina edilerek ve buna karşı doların aşırı baskılandığı bir ortamda öyle bir fiyat artışı yaşandı ki doların 30+lira olduğu zaman yaşanmış ve yaşanacak zamları akıl edemiyorum. özetle yeni dönem tam türkiye yüzyılı(!) olacak.
  • 20.88 an itibariyle günlük 10-20kr yukarı patlatılıyor. ak göt kara göt bugün belli olacak heterodoks= 28
    ortadoks= 24

t: kabine ekibi açıklanacak ve ekonomi yönetiminde heterodoks politikalara mı devam edilecek yoksa ortadoks politikalaramı geçilecek.
  • mehmet şimşek olursa biraz düşer. açılamalar vs 20nin altını görür kısa süreliğine. sonra yola devam
  • bugün 21 tl'yi geçecek gibi duruyor. yine fırladı gece gece. 21 tl zaten direnç noktası dün test etti.
  • rte seçimi kazandı diye yeniden her güne dolar kuru başlığı açılmaya başlandı, 10-20 kuruşluk artışlar için sayfalarca yazıyor kendinizi yoruyorsunuz.

gördük ki elimizden birşey gelmiyor, düzen değişmiyor.

tanım: umurumda olmayan kurdur. tuzum da kuru değil, ölmüş eşek kurttan korkmaz modundayım.
  • zaten hızlıca kapalı çarşı fiyatına gelmesi bekleniyordu. seçimden dolayı göstermelik 20 altında tutmaya çalıştılar işte. üstünü örtmeye çalıştıkları şeyler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor.
  • 24 25e çıkıp tekrar 22ye düşerse reis doları düşürdü diye söylemlerde bulunacaklar. demese de derler..
  • uçacak kaçacak diye tepelerden almayasanız sonra düştüğünde ağlamayın
  • bir güruh var "turistler için çok pahalı kaldık doların artması gerek" diyenler. yemin ederim bunlar max 35 iq. oğlum elinizde dövizin, dolayısıyla tüm maliyetlerin artacağı ama fiyatların sabit kalacağı bir büyü mü var? nefes almanın bile dövize endeksli olduğu bir ülkede böyle bir büyü varsa hemen yapın yoksa döviz arttıkça turistler için ülke gittikçe daha pahalı olacak. burada döviz %10 artarsa fiyatlar %20 artar bunu daha öğrenemediniz mi? papağan gibi aynı şeyi yazıp duruyorlar salak mısınız nesiniz ya. veya bu entry'leri ihracat dernekleri yazdırıyor diyeceğim ama salak olma ihtimaliniz daha yüksek.

aptallık, aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.
hesabın var mı? giriş yap