• ah çıkmış 2 mekanın. sevindim.

mekanlardan birisi, 4 arkadaştık... 3 kişi kalktı bi kaç bişey içip. ben de son bi bira içeyim gitmeden dedim. sipariş verdim. abi bugün cumartesi, diğer arkadaşların gelmeyecekse veremem dediler. içip kalkıcam dedim. birayı verelim yolda iç mekanda tek oturamazsın dedi..

daha önce de benzerini diğeri yapmıştı bir başka cumartesi. yine eve dönerken bi bira içeyim 10dk dedim. bana sokağın aşağısında bi boşluk gösterdi. orda ayakta içer misin demişti.

umarım açılmaz hiç biri diyorum.
    sevgiler.
  • ruhsatsız mekan açıp veya fahiş fiyattan hizmet verip şikayet edilince hayat tarzımıza müdahale ediyor diye yaygara yapılan idari işlemdir.

islamcılardan farkı olmayan sekülerlerin bok yemesidir.

(bkz: siktirin gidin)
  • prag'da bir bara gitmiştik, yerel halk arasında oldukça popüler bir semtte tıklım tıklım bir bardı. sigara için dışarı çıktığımızda sohbete devam ettik tabi. biraz, gerçekten çok az, yüksek sesle güldük diye 2 katım irilikte bir bey, mekanın koruması imiş, gelip uyarmıştı “burası barın dışı ve bu sokakta insanlar yaşıyor. lütfen ses tonunuza dikkat edin aksi taktirde ayrılmanızı istemek zorundayım” diye. bırakın bangır bangır müziği, bağrış çağrış konuşmayı sesinizi azıcık yükseltmenizi dahi takip eden eleman koymuşlar ve takibi yapılıyor.

ben kadıköydeki gibi olayların show için olduğuna inanıyorum, arkada ne dönüyorsa artık haftaya acarlar tekrar. halbuki “insanların yaşam tarzına saygısı olmayan” bu mekanlara da böyle zorunluluk getirilse keşke.
  • darısı diğerlerinin başına. gidin kendi ilçelerinizin kadıköy gibi olması için çalışın. sayenizde kadıköy, kekoköy oldu. dışarı çıkıp yürüyemiyoruz bile. gecenin bir yarısı nara atan sığır ya da içmeyi bilmeyen kezban doldu her taraf.
  • siz fazla müşteri almak için,
    kaldırımı işgal ediyorsunuz.
    belediye görevini yapınca,
    insanların hayat tarzına müdahale edildi, yazacak kadar şerefsizleşiyorsunuz.
    bu mekanların daha çok baskı altına alınması gerekiyor.
    ayrıca kadıköy ruhunu bitiren bu mekanlar, neyin romantizmin yapıyorsunuz?
  • kadıköy belediyesi mi hayat tarzınıza müdahale ediyor?

tanım: resmi açıklama ve gerçek nedenin kısa zamanda açıklanması ile nedeni ortaya çıkacak idari işlem.
  • kadıköylülerin kafa dinleme ihtimalini yükselten bir durum. sektirin gidin kendi köyünüzde açın yarak gibi mekanlarınızı. güzelim semti bodruma marmarise çevirdiniz iyice.

edit: 3 tane mekanı kapatmışlar altı üstü. hiçbir etki yaratmaz. şöyle 40-50 tane cafe ve bar kapatılsın ruhsatları da iptal edilsin bak bütün semt nasıl medeniyet seviyesine çıkıyor. sadece alkollü mekanların kapatılması da yetmez iğrenç pilavcilar yırtık dondan fırlayan kahveciler çiğ köfteciler kösele gibi pizza satan dilim pizzacılar da dahil her türlü yeme içme mekanı kapatılmalı. birkaç ev yemeği köfte vs yapan mütevazı yerler kalsın mahalleliye hizmet eden. insan kokusundan nefes alınmıyordu en son.
  • kaldirim işgalinden muhurlenmisler. sadece 1 gun. keske daha fazla kapatilsa. kaldirimlar yayalarindir amk cocuklari.
  • sadece 1 günlük mühürlenmedir. kadıköy belediyesi tarafından vergilerini ödemeyen mekanlara uygulanmıştır.
  • kapatılıyor,özel hayata müdahale ediliyor gibi salakça konuşan şahıs niçin kapatıldığı hakkında da bilgi versin. boş yapmasın. konuyu bilmeden yorum yapan başlık açan kim varsa sözlükte de kapatılsın.
hesabın var mı? giriş yap