• hamit'in şutu songül karlı'nın yüreğini ağzına getirdi.
  • ilk söz: siyahına beyazına kurban olan beşiktaş taraftarıyım

manchester united'in istanbul'dan içi burak ayrıldığı maçtır. *

göğsümüz kabardı be.
    yedekmiş, ufakmış, bilmem neymiş! sahada türk takımı mücadele ediyor yahu. hem de türk futbol tarihinin en büyük başarılarına imza atan türk takımı mücadele ediyor bazı kanını siktiklerim hâlâ ingilizliğin peşinde!
    bu akşam 18 tane beyaz formalı başını öne eğip arena'dan çıkarken sen hüzünlerine ortak mı oluyorsun? tamam kimse sana git otellerinde taciz et, havaalanında taşkınlık yap demiyor ama taşıdığın kandan utan ulan! manchester'ın topu direkten döndüğünde kursağında kalan sevincini sikeyim senin. hamit'in topu direkten döndüğünde yusuflayan götünü sikeyim. melo'nun kafa topunu kaleci kurtardığında derin bir oh çektiğin içini sikeyim ama burak'ın kafa golü o sik kadar defansın üzerinden filelere süzülürken boncuk boncuk terleyen alnını burak siksin.

ben balkonuma bayrağımı astım, avazım çıktığı kadar bağırdım. çünkü ben türk'üm!

siktirin gidin şimdi ingiliz uşakları!

adamın amına arena'da koyarlar.
  • hiç öyle ''yedeklerle çıkmışlar olm yeeeaaaa'' demeye gerek yok.. galatasaray bugün manchester gibi bir devi tokat manyağı yapmış, evire çevire yemiştir.. bir fenerbahçeli olarak can-ı gönülden tebrik ederim bütün gslileri sevinçlerini paylaştığım nadir günlerden olduğu için yazmak istedim.. çok afedersiniz ama gruptan elin yavşağı çıkacağına bizim takımımız çıksın, hatta keşke olsa da kupayı bile alsın derdim ama onu sanırım ömrümüz boyunca hiçbir türk takımından göremeyeceğiz.. (bi an canlandırmaya çalıştım da fenerle galatasarayı barcelonayla real madridle kafa kafaya giderken, yok, hayalim bile yetmiyor)
  • yedek manchester'ı babam bile yenerdi diyenler, rahat olun babanız yendi zaten.

adamlar hakkaten yedek ağırlıklı kadroyla çıktı ona diyecek bişey yok ama önemli olan şampiyonlar liginde gruptan çıkmak için atılan büyük adımdı bence. braga'yı da yenip 10 puanla bi üst tura çıkmasını dilediğim takımımdır.

amk uyku tutmuyor bu seferde, yarın da iş var. maçın tekrarını verseler bari de onu izlerken sızsak.
  • selçuk - burak ortaklığında gelen golle coştuğum, galatasaray'la gurur duyduğum, bir beşiktaş'lı olarak göğsümü kabartan maç.

galatasaray'ı tebrik ediyor, gruptan çıkmalarını diliyorum.
  • manchester united'in nani,evra,valencia,scholes,van persie,rooney gibi kanatlardan çok etkili ve ileride rakibi sikerten adamları olmasa da galatasaray'ı galibiyetinden ötürü gönülden tebrik etmemin sebebi olan maçtır. 30 yaşı devirmiş fanatik bir beşiktaşlı olan şahsımı son dakikalardaki manchester ataklarında "tutun ulan ibneleri!!" diye bağırtmıştır bu maç. tam kadrosu olmasa da rakip şahların şahıdır ulan. türk takımı kazandı ulan. haftasonu beşiktaşım antalyaspor'u 5-3 yenerken bu kadar sevinmedim ulan. son iki senedir kokoyu çekip kafayı bulmuş türk futboluna iyi geldi vallahi.
  • bir türk takımının avrupada başarılı olması ağrına giden malların çok fena göt olduğu maç.

p.s : " bas baba bas banko 2! 3.10 oran kaçmaz" he mi yarram ?
  • bir besiktasli olarak nevizade'de, silme galatasarayli dolu bir mekanda izledim maci.

yedek, medek tertemiz 3 puanlik mac olmustur.
    ulke puanina katki olmustur.
    aksam aksam keyif olmustur.

oyun olarak cok fantastik ya da super heyecanli olmasa bile mis gibi mac oldu iste aga.

manu'nun 3 net pozisyonu vardi; 3'u de gs defansinin "abi bir el atin" mesajini dogrular bicimde.
    gs'nin 2 net pozisyonu vardi; net olmayan bir korner tertemiz gol oldu. (ki burak atti, ona dahi sevinebildim besiktasli biri olarak)

yorumum:
    - hamit'in kendine gelmesi lazim. 2 cizgiye inis haric cok top ezdi. direkte patlayan sutu ciddi anlamda ders kivaminda okutulurdu.
    - amrabat'i ben bu aksam takdir ettim. biraz daha fizik gucu lazim; ama herif dik oynamayi dusunen tek adamdi belki de takimda.
    - "en iyi yerli ortasaha" selcuk'u son birkac mactir gozler ariyor. adam on libero / defansif ortasaha gibi oynar olmus. cozemedim.
    - riera (ki kendisine cerez gozuyle bakardim) ciddi ciddi sol bek olmus; hakkini veriyor.
    - dany ve semih her zaman oldugu gibi zaman zaman cok basarili, zaman zaman ise "aga naaaaabiyonuz" dedirtecek cinsten top oynadilar.
    - muslera defans yamulsa bile bu sefer yamulmadi.
    - eboue klasik eboue. saglam bindiriyor bu herif. ama hala numaraci, ve hala onunde oynayan hamit bu adamdan ful verim alamiyor.
    - burak etkisiz kaldi. burada hata bu macta kendisinde degil; adama ful markaj yaptilar. yalniz hala kendini cok yere atiyor; sariyi da yedi bu yuzden.
    - elmander kostu; basti; sakatliktan yeni cikan biri icin bence tertemiz oynadi.
    - emre colak guven vermiyor. cok teknik herif; ama cok anlamsiz riske girdigi de oluyor.
    - engin baytar melo yerine ilk 11 baslamaliydi bence. melo bir ara o kadar anlamsiz calim/top kaybi yapti ki arkamda maci izleyen fanatik gs'li arkadas ekrani yirtacak zannettim.

ozetle, 3 puan oldu; temiz oldu; keyif verdi alakasiz bir sali aksami.

bir besiktasli olarak eyyorlamam odur.
  • galatasarayımıza helal olsun demek istediğim maçtır. üst tura çıkma ihtimalimizi %90lara çıkardık.

fakat şu yedek takım diye zırvalayan embesillere sadece bir bilgi vereceğim;

gs ilk 11 değeri: 90.500.000 eur
    manu ilk 11 değeri: 123.000.000 eur

evet çok kötü takımmış, çoluk çocukmuş. hadi siktirin gidin şimdi.
  • galatasaray'ın şampiyonlar liginde 0 puan alması gibi fantazileri olan amın oğlu estebanlara inat galatasaray'ın uefa'yı garantilediği, şampiyonlar liginde bir üst tura çıkma konusunda çok büyük avantaj elde ettiği karşılaşma.
hesabın var mı? giriş yap