• şuradan görülecek haritadır.

görsel

görsel

görüldüğü biçimde avrupa'da birinciyiz.liderlik açık ara bizde. avrupa'nın bizi kıskandığı aşikardır özellikle isviçre negatif enflasyonla kıskananların başındadır.

ayrıca attığım linkteki yorumlarda avrupalılar ne kadar kıskanç olduklarını yazmışlar. kesinlikle daşşak konusu olma meselesi yok.

reis demir yumruğu masaya indirecek ve %100 barajını da aşacağız evelallah.

edit:harita yerine grafik demem daha doğru olurdu kusura bakmayın.

edit2:çoğu arkadaş mesaj attı yazayım dedim. grafik lineer değil arkadaşlar. şerefsiz avrupalılar bizi daha aşağıda göstermek için grafiğin ölçeğini logaritmik yapmışlar. böylece aslında türkiye, yukarıya bir sayfa daha eklendiği varsayılırsa o sayfanın en üstlerinde. zirvenin de zirvesindeyiz yani batının kıskançlık manipülasyonları devam ediyor. adamlar bizi sığdırmak için grafiğin ölçeğini bozmuş.
  • rabbime şükür yine zirvede yalnızız.
  • ulan 2 dakikadır türkiye'yi arıyorum. uzun süre göremedim resmen.

(bkz: bela vaziyyatin içina soxum)
  • beni şaşırtmayan harita.

yıllardır değişmiyor, ülke olarak olumsuz şeyler konusunda liderliği kimseye kaptırmıyoruz.
  • fakir her yerde fakir. enflasyon ustune enflasyon. ben almanyada ek is yapiyorum gecinemiyorum. her yer zor. biktim bu fakir hayattan. eskortluk yapacam yakinda. en azindan kolay ve cabuk para.
  • işte zirvedeyiz. reyiz sözünü tuttu bakın lan birde adamı beğenmiyorsunuz pis vadan hayınleri.

(bkz: başkanlık sisteminin türkiye'yi uçuracak olması)
  • bulgaristanda yaşayan arkadaşlarım var , senelerdir fiyatlar kımıldamıyor bile. orada %20 olan enflasyon , türkiyede % 80 -90 aralığında öyle mi? ...

neyse... doymuş gibi yapalım.
  • isviçre'ye bak adamlar tabloda bile yer alamıyor fiyatlar düştüğü için. biz de asgari ücretin yarısına anca bir depo benzin alabiliyoruz.
  • çalım manyağı yapmışız resmen. herkes ayağını denk alacak.
  • yasasin irkimiz cine bedel kirkimiz
hesabın var mı? giriş yap