• ne orayi ne de baraji hic bilmeden mantik ureterek konusuyorum;

o barajin kapagi acilinca suyun gececegi yolda piknik yapmak yasal midir? muhtemelen degildir.

peki baraj mudurunun veya kapagi acma karari veren kisinin orada insanlarin oldugundan haberi var midir? muhtemelen yoktur.

ıste ulkemizde basimiza ne geliyorsa hep cahillikten; kural tanimamazliktan, sorgulamamazliktan ve ben yaparimciliktan geliyor.
  • türkiye de yasamamizin mucize olduğunun bir başka kanıtı olan olaydır.

dilerim allah tan tek bir canlı zaiyati olmaz.
  • nasil pic insanlar var ki su dunyada her olumden kendilerine pay cikarmaya calisiyorlar.
    bana sorsaniz hepinizden cok nefret ediyorumdur akp ve tayfasindan ama bu nedir arkadas?

bolge: yasak bolge.
    sirenler calmis mi? calmis.
    adim gibi eminim piknikciler siklememistir bile.
    kimse kusura bakmasin oraya piknige giden adam bunu goze aliyordur demektir.
    olenlerin yakinlarinin basi sagolsun, kendilerine de allah rahmet eylesin ama durum budur yani.

dun de kacakcilik yapanlari sinirdan yasadisi gecerken vurulduklari icin savunuyordunuz.
    katliam yapalim ne guzel demiyorum.
    ama boyle seyler yapan adamin bunlari goze aliyor olmasi lazim.

boyle olaylardan cikarilacak sonuc sudur:
    1. sirenler yeteri kadar guclu muydu? ya da yeteri kadar erken miydi? degilse duzeltilmeli.
    2. insanlar bir daha "bize bir sey olmaz" mantigiyla yasak olan her seyi yapmaya yeltenmesinler. egitimli olsunlar. gerisi dogal seleksiyon, daha otesi degil.

bundan fazlasi da cok acik goygoy.
    askere kimlik soranin dayak yerken "asker bize saldiriyuuur!!" demesiyle bu olaya cinayet diyenlerin zihniyeti ayni.
  • bazi ulusal gazetelerin haberi veris seklinin igrenc oldugu facia.
    tabiii kim bu detaylari sorgular merak ediyorum.

gazetede yazan ve yorumlarim.

barajda biriken fazla su kapaklardan tasti: gerizekali, barajda biriken fazla su kapaklardan falan tasmaz, dolu savak denen bir sey vardir barajda olmasi gerekenden fazla su birikmez.

yasak yerde piknik yapanlar sulara kapildi, 4 kisi kurtarildi: lan aptal herif, yasak bolgede kac kisinin var oldugunu saydin mi? kurtarabildigin muhtemelen sadece gorduklerin, kimbilir bilmedigin gormedigin kac kisi var.

ayrica yasak bolge denen bir yer varsa insanlar nassil oraya hayddeeee diye gidip piknik yapabiliyor. ankara istanbul otoyolu boyunca kilometrelerce tel orgu kullanabiliyorsun da orada uc bes km lik yasak bolgeyi ceviremiyor musun?

kapagin habersiz acildigindan falan hic bahsetmiyor, olayi hasbel kader olusmus bir kaza gibi vermeye calisiyor. kapaklardan su tasti falan diyor. kimseyi suclamiyor, yasak bolgedeymis de bilmem ne imis, piknikcileri sucluyor.

eminim oranin yasak bolge oldugunu yerel halktan kimseye daha once bildirmemislerdir. hic bir onlem de almamislardir. gidersek goruruz.
  • 'öldükleri için hata piknikçilerde'.
    atatürk büstünün ceremesi diyen hayvanat da entry girdi.
    sıradakiler;
    elektrik faturası ödemedikleri için tengri cezalandırdı.
  • yasak bölgedelermiş. o ne amk? bir bölge yasaksa orayı cidden korursun, çevirirsin çitlerle; tellerle. ha o kadar önlemi almadıysan kapakları açmadan önce bir keşif yaparsın amına koyayım. bu kadar salaklık başka hiç bir yerde olamaz. şaka gibi ülke yemin ederim.
  • amk yasak bölgede ne işiniz var arkadaş? siirt gibi bomboş yerde piknik yapacak başka yer mi bulamadınız? üzücü haber, allah rahmet eylesin pisi pisine gittiler.
  • gerçekse, gerçekten ilginç. bölgeye girmek yasak. piknikçiler girmiş. alarmlar ve sirenlerde çalınmış buna rağmen 4 kişi suya kapılmış. haber öyle diyor.

biz devam edemlim yasakları çiğnemeye. emniyet şeridinde gidenler, yasağa rağmen direksiyon başında telefonla konuşanlar, yasak olmamasına rağmen olmaması gereken yerde olanlar...

sonra vay efendim avrupalılar şöyle disiplinli, böyle disiplinli.
  • rte: fakat, ben burada size çok daha farklı olanını vereceğim. bakınız biraz geçmişe gidiyorum, nuh tufanı...
hesabın var mı? giriş yap