• ensarcılardan başlanarak uygulanmalıdır.

istatistikte dördüncü olduğu halde debe'ye giremeyen entry'mdir.
  • yerinde bir ceza değildir. adama iftira atılma ihtimali var en azından. geri dönüşümsüz ve vahşice bir cezayı alkışlarken bir düşünün. evet 10 kişi özürlü kıza tecavüz eden itleri insan yerine koymak benim de gücüme gidiyor ama bu cezayı koymak toplumu iyi yola sokmaz. bu sorunun çözü eğitim, sağlıklı kadın erkek ilişkisidir (bkz: sinek öldürmek mi dereyi kurutmak mı). nefretten insanlığınızı kaybetmeyin.

edit:
    1. örneğin amerikada zenci bir çocukla ilişkiye giren kız ailesi soruşturunca bana tecavüz etti diyor ve çocuk 5 yıl hapis yatıyor. anca sonradan buluştuğu kızın itirafını kaydedip suçsuzluğunu kanıtlıyor * . yani gayet iftira atılabiliyor. özgecan da mı iftira attı diyip safsata yapmayın onun kast edilmediğini üç yaşındaki çocuk bile anlar. devletin belli bir tavrı olur. sinirli kalabalıkların sesiyle adalet sağlanmaz. o zaman fetullahçı subaylara da kanun çıkarsınlar sokakta döve döve öldürelim. hak ettikleri o çünkü.
    2. evet kanun maddesinde tam olarak cerrahi girişimle hadım etmek yazmıyor ama gene de tecavüz edecek sapıklıkta bir insanın bedeniyle oynayıp 5 yıl sonra onu salmak toplumu daha kötüye iter. o adam kaybedecek bir şeyim yok diyip cinayet işleyebilir.
  • (bkz: şeriat is coming)

(bkz: ensar vakfı hazır mısın?)

hiçbir kural, hiçbir yaptırım; olayı kıçından anlayıp sondan başa doğru çözümler üreterek sorunu yok edemez.

iyi bir eğitim, ahlaklı aile yapısı ve çekirdekten sağlam bir şekilde yetişen çocukla, yozlaşmış nasıl bir eğitimle yetişmiş olduğu umursanmayan bir çocuğun suçlu olma potansiyeli aynı mıdır?

sağlam bir karakterle yetiştirilen çocuğun kafasına silah dayasan tecavüz/taciz gibi bir ahlaksızlığı yapmayabilir. çünkü onun için önemli olan iç vicdanıdır.

ahlaksız bir nesil yetiştir, sonra hadım et. ne düzelir? kaç nesli hadım edebilirsin?

biraz uzun vadeli düşünün.

vicdanlı olmaya çalışırken bile kestirmeden gidip, tembellik yaparak sorunu çözmek yerine yangına körükle gitmeyin.

aptal olmayın.
  • senelerce tartışıldıktan sonra yayınlanan yönetmelik.

okuduktan sonra yorum yapılmasını beklerken yine döşenmişiz.

hadım etmek söz konusu değil. ilaçlarla libidonun bastırılmasıdır olay. ve ayrıca çocukların olduğu yerlerde (okullar, kreşler) çalışmama da yer alıyor.
    elektronik kelepçe dahil!!!

ensar vakfına kin, nefret püskürttünüz, şu yönetmeliği takdir etmek niye zor? neden sadece bir kaç kişiyiz!?

çok güzel olmuş.
  • resmi gazetede yayınlanmış cezadır.

"cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan hükümlü olanlara uygulanacak tedavi ve diğer yükümlülükler hakkında yönetmelik" adı altında madde 7'de detayları bulunmaktadır.

madde 7 – (1) tedavi, tanımda belirtilen hükümlülere yönelik olmak üzere, ayakta veya yatarak, ilaçla veya ilaçsız olarak veyahut her iki usul ile cinsel dürtünün azaltılmasına veya denetimine yönelik tedaviler ile cinsel isteğin azalmasını veya yok edilmesini sağlayan yöntemdir.

edit: madde içeriğinin eklenmesi

edit2: kaynak için buyrunuz
  • hadım edip 5 yıl sonra salmaktansa 40 yıl hapis yatırmak bence çok daha iyi bir ceza toplum açısından . hadım edilen birinin psikolojisini düşünün öncelikle o kişi intikam için hadım eden doktoru,hemşireyi,kararı veren hakimi öldürmek isteyecektir . zaten tecavüz gibi bir suça girişen adamın daha pek çok suça yatkınlığı vardır ve bu kişinin toplumdan mümkün olduğunca tecrit edilmesi gerekir . hadım edip sokağa salmak daha pek çok canın yanmasına sebep olucaktır en güzel yöntem gün ışığı görmeyecek bir şekilde hapishaneye atmaktır . hatta bu tip suçlular için özel ceza evleri bile açılabilir bırakın birbirlerine tecavüz edip dursunlar sapıklar . gerçi keyif falan da alabilirler her şey beklenir o adamlardan .
  • tecavüzcülere yapılması gerekendir.

vur vur inlesin.
  • bilimsel bir araştırmaya dayanıp dayanmadığı açıklanması gereken ceza türü.

bu işlerden anlayan bir bilim insanının ortaya çıkıp aşağıdaki soruları cevaplaması gerekiyor:

- bu adamları suça yönlendiren asıl etkenin vücutlarındaki bir fazlalık olduğuna eminmiyiz? onu kesip alınca düzelecek mi her şey?

- ya tam tersi ise, eksik oldukları yönü bastırma dürtüsü ile tecavüz ediyorlarsa ne olacak?

- bu durumda adamın eksikliğini daha da arttırmış ve zihnindeki hasta mekanizmayı daha şiddetli tetiklemiş olmayacakmıyız?

- hadım edildiği bilinen bir adamın kendini kendine ispatlama çalışmasına girmeyeceğine eminmiyiz?

- kanunda geçen 'tedavi' kelimesi bu kişilerin hasta olabileceğinin göz önüne alınmış olduğunu belirtiyor. bu güzel bir nokta. peki doğru 'tedavi' yöntemi hadım etmek değilse konunun etik tarafı ne olacak?

- bir tecavüzcünün hadım edildikten sonra seri katile dönüşmeyeceğine emin miyiz?

- toplum içinde el bombası gibi dolaşan bu adamları hadım edince pimi çekilmiş el bombasına dönüştürürmüyüz?

hümanist yanım tecavüzcüleri korumak istediği için değil, tecavüzcülerin olası kurbanlarını korumak istediği için soruyor bu soruları.

bir de lütfen birileri çıkıp "hayır arkadaşım, iç güdüleri ile karar alan bir kabile devletinde yaşamıyorsun. alınan her karar bilimsel çalışmalara ve etik temellere dayanıyor" diyebilirse çok sevinirim, çok ihtiyacım var.
  • modern hukukla alakasi olmayan, cahiliye doneminden kalma, ulkemizin aihm'de bol bol ceza almasina sebep olacak karardir.
  • olayın sadece "hadım cezası"na indirilmesinden hoşlaşmıyorum zira bu pakette "çocuklarla ilgili işlerde çalışamama" "mağdur ile aynı yerde ikamet edememe, mağdura yaklaşamama" gibi yaptırımlar var.

insana ve hayvana tecavüz gibi suçlar benim için yamyamlık statüsünde bir tabu. bakın adam öldürmeyi bile bu sınıfa sokmuyorum çünkü kazayla insan ölür. ama bi insana kazara tecavüz edemezsiniz. pardon bağyan yanlışlıkla oldu denilebilecek bir yanı yok. dahası, tecavüzün insanda yarattığı travma, mağduru "keşke öldürseydi beni" dedirtecek cinsten. insanların "ölseydim de bu başıma gelmeseydi" dedikleri, ölmekten beter gördükleri bir vahşetin cezasının hadım edilmek olması bence gayet mantıklı ve makul. zira kurbanlarıyla aşağı yukarı aynı hissi yaşamış olurlar. kaldı ki bu hadımlık, sadece ilaç tedavisi ile cinsel isteğin azaltılması ya da psikolojik tedavi şeklinde olacak anladığım kadarıyla. kalıcı bir şey olduğunu düşünmüyorum. kalıcı olsaydı ya da fiziksel olarak da kesselerdi şahsen bana uyardı.

her türlü sapıklığın kol gezdiği bir ülkede, bu tarz cezaların uygulamasından doğabilecek sorunlardan bir miktar korkmuyor değilim. zira hadım edilme korkusuyla tecavüz edecek insan bulamayan sapıklar hayvanlara tecavüzü abartabilir. tavuğundan ördeğine, eşeğinden köpeğine sikmedik hayvan bırakmadığımız bu coğrafyada, aynı cezanın aynı şiddette hayvan tecavüzcülerine de uygulanması belki bir nebze önler. ama insanına değer vermeyen kodumun ülkesinde bu düşünülene kadar ben hayatta olur muyum bilemedim.

hadım edilme mevzusu haricinde, diğer maddeleri son derece olumlu ancak yetersiz buluyorum. tecavüz zanlıları çocuklarla ve hayvanlarla ilgili işlerde çalışmamalı. çünkü hayvanlara da tecavüz ediyor ağzına sıçtığımın evlatları. mahallede yaşayan tecavüz suçlularını, amerikada olduğu gibi teşhir etmek de gerekir. efendim ya adamı bulup döverlerse naparız demeye gerek yok. dövsünler zaten oh olsun. sikine sahip çıksaydı asdfghfgdfsd tamam içimdeki sadisti ve faşisti sustuyorum. ancak ben mahallemdeki sapıklara karşı bilgi sahibi olma hakkımı kullanmak istiyorum. belki adam komşum, çocuğum okuldan gelip beni evde bulamayınca gidip bu sapığın kapısını çalacak? bu tip insanları mimlemek, toplumsal olarak baskı oluşturmak, en ağır cezalarla cezalandırmak gerekir. çünkü tabu böyle böyle oluşur. bunların dışında, erkek milletini toptan eğitime tabi tutmak, okullarda kızlara mini etek giymeyin demek yerine erkeklere sikinize sahip çıkın diye uyarılarda bulunmak, çeşitli şekillerde tecavüzün yanlışlığını anlatmak, insan olmayı öğretmek gerekir. eğitim konusunda çok başarısız bir millet olduğumuz bir gerçek. henüz umumi tuvalet kullanmayı ya da düzenli duş almayı falan bile öğrenebilmiş değiliz ama bir umuttur.

inanırsak olur bence.
hesabın var mı? giriş yap