• afgan mülteci said'in sözleridir.

“yunanistan’dan sadece yol istiyoruz. rahatsız etmek istemiyoruz. 28 yaşımdayım, hiçbir gün hayatı bilmedim. dünyayı yaşamak istiyoruz. bilmiyorum nerede yaşayayım.”

kaynak

kaynak
  • bende uyandırdığı tek düşünce; herkese atatürk nasip olmuyordur. bu günümüze bile şükür be atam sayende.
  • adamın vatanı afganistan.nasıl hayatı dünyayı yaşasın.maalesef coğrafya kaderdir
  • koskoca dünyaya sığdırılamaması.
  • vatanını bırakıp başka ülkelerden medet umduğu gün öldüğü söylenen insana ait sözlerdir. bunu söyleyenler interneti kesilse evini taşır bu da ayrı bi detay.
  • çok da farklı değiliz.
  • dedelerin çalışmadıysa sen çalış da çocukların torunların rahat etsin. aq paraziti.
  • keşke burada dalga geçmeden önce afgan halkının neler yaşadığını, ne kadar çaresiz bırakılıp ezildiklerini araştırsanız.

"28 yaşımdayım ve hiçbir gün hayatı bilmedim". dalga geçmek için ya vicdansız olmak gerekir ya gerçekten ahmak. amerika ve talibanla elinde taşla sopayla savaşamazsın.

yatın kalkın atama dua edin. o olmasa aynı durumda siz, sizin acılarla dolu hayatınızla bilgisayar başında dalga geçen başkalarıydı.
  • bir gün bizim de mülteci olmayacağımız ne malum? bir savaş değilse bile küresel ısınma bile bizi mülteci kılabilir.
  • yüreğe dokunan bir söz.
    çünkü bu sözün sahibinin gözlerinde sözlerinden daha ağır bir keder görüyoruz. abd'de ya da medeni bir batı ülkesinde doğsa hayallerinin, ideallerinin peşinden koşacak genç bir adam hayatta kalmak için birilerine yalvarıyor.
hesabın var mı? giriş yap