• bakın, lütfen kulak verin bana:

ak parti'ye oy verdiğini bildiğiniz, emin olduğunuz insanlar ortalama 3 ay içerisinde ağlayıp sızlanmaya ve muhtemelen sizden para istemeye başlayacaklar.

bu durumda ne yapacağınız önemli:

benim tavsiyem sakın ola seçimlerini eleştirmeyin. siz de zor durumda olduğunuzu söyleyin, yardımcı olamayacağınızı ifade edin. daha iyi olacak inşallah deyin. ama dalga geçer gibi değil. gerçekten inanarak...

bu insanların karşısında bir blok olmayın, birleşmesinler. yavaş yavaş kendilerini tüketsinler, birbirlerinden uzakkaşsınlar. kayıtsız kalın.

hiçbir şekilde siyasi bir tartışmaya girmeyin, fikirlerinizi sorarlarsa "ben bu işlerden pek anlamıyorum." deyin geçin.

doğru bildiğimizi söylemek işe yaramadı. artık bu insanlarla konuşmayalım, kulaklarımızı da tıkayalım.
  • başkanlığı kutlamaya başlayacaktır.

bu kez garibana yardım askıda fatura, askıda ekmek, askıda yarrak falan teklif eden olursa kalbini kırarım. çekin kalan nakit avansları alın dolarları.

rte nefes aldıkça düşmeyecek kurdur. doğu bloğuna yaslanan dinhonunahıristanlarında devaluasyon bir yönetim biçimidir.
  • başlığa gelmiş başkan ile şimşek görüştü kkm var bence yükseliş olmaz diyen pembe gözlüklü suserler var.

reis isterse biden ile görüşsün isterse merkez bankasının anahtarını mehmet şimşek'e versin. o tren kaçalı çok oldu. yine yazın turizm ile tutabildikleri kadar tutacaklar (ki o da pamuk ipliği) ya sonra? togg mu ihraç edeceğiz?

gün gelecek seçim kutlamak için ateş açmaya mermi bulamayacaksınız bu memlekette ama bizlere müstehak. en azından suçsuz canlar yanmaz o da olumlu.
  • hala niye tuttuklarını anlamadığım kur. 5 yılın garanti daha neyin peşindesin sal gitsin 500 lira da olsa oy verirler zaten. piyasanın rahatlaması için en az 26-30 lirayı görmesi lazım. döviz dönmüyor ülkede.
  • yavaş yavaş, kontrollü şekilde yükselmesine izin veriyorlar. vermek zorundalar.
    temmuzda yapacakları asgari ücret zammı ile birlikte dolar 25-26 olmaz ise ihracat olayı bitirirler.
    bir de dolara kaynak nereden bulunuyor deniliyor?
    devlet ihracat nedeniyle ülkeye giren dövizlerin hemen hemen hepsine el koyuyor. firmalar zorunlu olarak çok düşük kurdan merkez bankasına vermek zorunda kalıyorlar. merkez bankası da ucuza gasp ettiği dövizleri istediği gibi kullanıyor.
  • siz sanıyor musunuz ki akpliler bunu görüp "aaa reis meğer doları seçime kadar tutuyormuş, kandırmış bizi" diyeceğini?

onlar senden iyi biliyor merak etme. bunu bile bile oy veriyorlar. tek hedefleri senden intikam almak. başka bir ideolojileri yok.
  • sözlükte her zaman olduğu gibi yanlış bir anlayış mevcut. arkadaşlar, size ülkenin ekonomik sıkıntı çeken kesiminin “akpye oy verenler” olduğunu düşündüren nedir? yine yanlış düşünüyorsunuz, burada “oh” çekenler kendini avutmaktan başka bir şey yapmıyor. gidin, banka hesaplarında en çok döviz bulunduran şehirleri araştırın, altın hesaplarında en çok altın bulunduran şehirleri araştırın, göreceğiniz tek şey akp’nin tulum çıkardığı şehirler olacak. bunlar yastık altı hariç, üst üste yığdıkları daireler, arsalar hariç, her gün zam yaparak “işler kesat ya” diye ağladıkları işletmelerinde dönen paralar hariç. bu insanların hepsi ekonomiyi sizden daha iyi biliyor, merak etmeyin.

dövizin yükselmesiyle zarara uğrayan da yine muhalif kesim. çünkü sizler eğitiminize yatırım yaptınız, hayattan farklı beklentileriniz var, avrupayı, amerikayı gezmek istiyorsunuz, iyi bir cep telefonu istiyorsunuz, bilgisayar istiyorsunuz, araba istiyorsunuz, tatile gitmek istiyorsunuz, yeni kıyafetler almak, dışarıda keyifli bir akşam yemeği yemek istiyorsunuz. tüm bunlar dövize bağlı, sabit maaşın karşısında eriyip gittiği talepler. 20 sene aynı ceketi giyen adamı fakir zannediyorsunuz, bunların sermayesi ağlamak, ağlanıyor diye zorluk çekiyor zannediyorsunuz, yine yanılıyorsunuz. mahallenizde, çevrenizde gördüğünüz geçim sıkıntısı çekenler de görüntüde öyle, belediyeden yardım alıyorlar, ilçe teşkilatından yardım alıyorlar, çoluk çocuklarını kamu kurumlarına yerleştiriyorlar, market fiyatları onların umrunda mı ki gelip “peynir 500 olsun” diyorsunuz, onlar yine bedavadan yiyecek, siz kendi derdinize yanın. muhalif seçmenin “zengin”, iktidar seçmenin “fakir” olduğu düşüncesi tamamen iktidarın yaydığı bir söylemdir, yine de siz bilirsiniz.
  • dolar seçimi kutluyor maşallah. yarın 22'yi görünce ağlamayın fakirler. size acıyan, sizden beter olsun artık. dolarla kazanıyorum sorun yok benim için. ama üzülüyordum gariban halka. artık düşenin götüne bir tekme de ben vurmazsam adam değilim. bugün dürümcünün önünde kapalı bir kadın açım, dürüm alır mısın dedi. git tayyip alsın, öl, banane dedim geçtim. asla böyle biri değildim ama artık böyle olacağım. kararlıyım. geberin açlıktan cahiller.
  • iki keklik bir kayada ötüyor
    ötmede keklik
    derdim bana yetiyor
    aman, aman yetiyor
    ötmede keklik derdim bana yetiyor
    aman amman, yetiyorr
    annesine karada haber gidiyorrr
    yazması oyalıııı kundurası boyalııı
    yar benimmmm
    aman aman
    yar benim uzunda geceler
    yar boynuma
    sar benim
    aman aman, sar benim

- aşık benjamin
  • birikmişlerimi usd/euro/altın olarak yaptım yaklaşık on senedir.
    ailemin mal varlığı iyi şükür.eşimin ailesinin de bir o kadar var.kendi mal varlığımız da var.

vurun kırbacı daha beter olsun.
    daha da %52'ye acıyanı eşekler tepsin.

umarım bu günleri yaşamamıza sebep olanlardan biri yarın öbür gün geçinemiyorum diye ağlar bana da veririm ağzının payını.

edit büdüt: ben istedim ki hep birlikte insan gibi yaşayalım.bebeğine mama/bez,çocuğuna pantolon,evine et alamayan kalmasın.
    ama siz bunu istiyorsanız buyrun madem böyle yaşayalım.bakalım hangimiz telef olacak.
hesabın var mı? giriş yap