• yaşam alanı gasp edilen, statüsüne göz dikilen türk gençlerini çağıracağı konuşma olacaktır.

çatısında toplanılacak yegane yapı zafer partisidir, bu çok açık artık. katılımlarla genişleyecek, dip dalgasını birlikte büyüteceğiz. kuruluş aşamasında yerinizi alın gençler, sizsiz olmaz.

(bkz: zafer partisi/@puura)
  • özdağ'ın vitesi yükselteceği, atatürkçü/milliyetçi oyların ev sahipliğini yapma politikasını daha kalın puntolarla devam ettirmesi muhtemel basın toplantısı.
  • seçim sürecinde söyledikleri ve anlattıkları konusunda tamamen haklı çıkacak olan tek siyasi liderin basın toplantısı.

bir sonraki seçime kadar içinde bulunduğumuz durum daha da kötüleşeceği için, oy potansiyelini yükseltip iddialı bir aday konumuna gelebileceğini düşünüyorum.

çünkü günlük hayatımızda en kötü günleri kendisinin sürekli uyardığı konuda yaşayacağız. henüz herkes bu çöl farelerinin istilasından tam anlamıyla nasibini almış değil.
  • "kimse ithal seçmenle kazandığı seçimi zafer saymasın" diyen gerçek muhalefettir.
  • 1 küsür senelik parti olmasına rağmen ilk turda partisiyle aldığı seçim sonuçlarından dolayı seçmenlerinden özür dileyebilen liderin yapacağı toplantı olacaktır. muhalefete muhalefet için kızılan adam kendisine de muhalefet etti seçim sonuçlarından sonra, "benim yüzümden" dedi ve özür diledi. şimdi "muhalefete muhalefet" aforizmalarından sonra kendinize bundan sonra şunu da sorun bir muhalif parti kendi kendisine muhalefet edebilir mi? eleştirebilir mi? çünkü özdağ muhalefete muhalefette kendisine bile istisna tanımadı.

yıllarca çınar ağacı gibi mazisi, milyonlarca lira finansal desteği, 1 milyondan fazla üyesi olan partinin başındaki adam seçim kaybedip bir kere özür diledi mi? kendinize bunu da sorun. kazanınca zaferin altına kendi imzasını atacak adam ve destekçileri, kaybedince suçu akıl almaz bir şekilde halka atıyor. bu zihniyet yapısıyla ve sorumsuzlukla seçim kazanılabilir mi? bir şeyler değişebilir mi?

aslında buradaki propagandanın aksi bir şekilde muhalefete daima yapıcı bir dille bolca eleştiri sunan, düzeltme gayesi içinde olan fakat iktidara eleştiri bile değil doğrudan tiksinti ve mide bulantısını ortaya koyan adam 2. turda mütevazi kriterlerini kabul ettirip muhalif kanadı savundu. bu noktada sözlükte ve sosyal medyada kara propaganda yapanların yüzü kızardı mı? hayır.

ben bir muhalif olarak yıllardır akp ve rte başlıklarına eleştiri yazmıyorum. kk'ya yazıyorum, chp'ye yazıyorum, ip'ye yazıyorum hatta zafer partisine de yazıyorum ama akp ve rte'ye yazmıyorum. onlar zaten benim kurtulmak istediğim ve düzelme umudunu taşımayan, eleştiriyi bile haketmeyen bir hasım taraf. eleştiri düzelebileceği umudunu taşıyan tarafa yapılır. akp ve rte'nin neyini eleştirecek bu adam, ancak yapacakları işleri baltalayacak kamuoyunu oluşturur, zaman zaman olan biteni gösterip öfkesini kusar, kurtulmamız gerektiğini anlatır. özdağ da sürekli bunu yaptı.

gelinen noktada herkes evine eli dolu döndü, ümit özdağ ise onurlu ve ilkeli mücadelesiyle eve eli boş döndü, hala eğilip bükülmedi. bundan sonra bari bu 65 yaşında türlü imkansızlıklarla karış karış şehir şehir ülkeyi gezip bi davaya baş koyan adamı ve partisini ezdirmeyin, mücadelesine destek olmuyorsanız da baltalamayın.
  • o değil de şu adamı savunduğumuz için bize aktroll diyen, nick altlarımızı pisleyen ychplilerin hepsi aktrollmüş meğerse.

tanım: merakla beklediğimiz toplantı.
  • açıkçası seçim sonrası fikir ve düşüncelerini en çok merak ettiğin kişi olan ümit özdağ'ın yapacağı toplantı.

çünkü kendisi yıllardır ne dediyse dedikleri hep gerçekleşti. eğer yine dedikleri olacaksa türkiye ortadoğu birleşik emirliği gibi bir ülkeye dönüşecek kalıcı olarak. bunun bir kurtuluş yolu hala var mı yok mu satır aralarında bunu arayacağım.

zafer partisi hazine yardımını geçse bile yeterdi. meclis dışından dahi en etklili muhalefeti yapardı. türk halkı çok büyük hata etti. özellikle deva ve gelecek partisinin atatürk nefretiyle dolu olan adaylarına %60 civarı oy verip millet vekili yapan izmir ve 40 yüksek oy oranıyla oy veren istanbul ve ankara seçmeni büyük vebalin altında. %1 oy az vereydiniz de chp ye zafer partisi barajı geçseydi. bir oy hdp'ye bir chp'ye demesini biliyordunuz. bir kez dahi ümit hoca için bile destek olmadınız.

hiç merak etmeyin. bu kafayla giderseniz 5 yıl sonra da size güderler böyle. şu ank yenilgiyi alan kadronun yönetimindeki chp'ye hala oy veren ne atatürkçüdür ne milliyetçidir ne de sosyal demokratttır. kimse ne kendini ne de başkasını kandırmaya çalışmasın.
  • chp kitlesi arasında, bahane üretmek yerine "biz nerede yanlış yaptık" diye düşünenler varsa, bu toplantıyı takip etmelerini öneririm.
  • iktidarın adamı diyordunuz ümit özdağ için, sol çomarlar?

nasıl da çıktı her dediği. nasıl da takip ediyorsunuz şimdi babayı.*
  • umarım hatalarını iyi etüt etmiş ve ders çıkarmıştır. artık herşey daha da zor olacak. yerel seçimlerde en azından bir iki belediye almalı ve yüksek ihtimal 2 3 yıl içerisinde olacak genel seçimlere bomba gibi girmeli.
hesabın var mı? giriş yap