• takım çok formda ama abd nasıl bir kadroyla gelecek bilmiyorum. bir kere de yenelim şunları artık.
  • abd'yi vnl'de yenmişliğimiz çok, yarın bir mucize gerçekleşmezse yine yeneriz. bizim sorunumuz, önemli rakipleri, tam kadro ve full konsantrasyon oynadıkları önemli maçlarda yenemiyor olmak.
  • hazır chiaka ogbogu yokken bir şekilde kazanacağımızı düşündüğüm maçtır. kızlar yeni halleriyle çok iyiler ve koç rakibe göre rotasyonu şekillendiriyor.

gönülden yine 3-0 geçer ama gerekirse 3-2 ile götürelim bu işi. haydi sultanlar!
  • 3-0 yada 3-1 kazanmamiz durumunda ilk haftayi 1. sirada tamamlayacagizmiz karsilasma. birazdan oynanicak japonya-cin macinin sonucuna gore liderligi japonya ile paylasabiliriz. umarim bu mac da guzel gecer, pazar gunu iki iyi voleybol maci oh oh :) ilk haftayi lider tamamlamamiz turnuva adina cok onemli degil fakat dunya siralamasi adina amerika'yi yenmek buyuk avantaj.

edit: cin maci 3-0 aldi. 12 puanla liderlik sansi olan sadece biziz.

abd ilk defa bu yil, biraz da ev sahibi kotasindan her halukarda finallerde olucaklari icin full yedek kadroyla oynuyor. pc drews, pasor hancock ve libero wong-orantes haricindeki kadroyu ben de ilk defa goruyorum. bu tanidik simalar cogunlukla oynamadi ilk hafta ama bize karsi oynayabilirler.

ilk defa bu yil fiziksel olarak bu kadar guclu ve uzun bir abd takimi izliyoruz. fakat bu taze oyuncular teknik acidan cok iyi degiller (henuz). bloklarda cok tehlikeliler, en cok buna dikkat etmeliyiz. vargas-orta agirlikli oynamakta fayda var, smacorlerimiz bloklara cok takilabilir. ama abd hucumda bizim kadar etkili degil ve en buyuk silahlari olan etkili teknik servisi bu turnuvada ben cok gozlemleyemedim.

yani maci almamiz cok olasi.
  • kıçı kırık futbol maçları kadar entry bulamıyor olsa da biz sultanların arkasındayız. 3-0 veya 3-1'lik bir galibiyet ile listenin en başına oturabiliriz. zor ama imkansız değil.
  • servislerimiz çok zayıf. diğer maçlarda da aynıydı. servis zayıf olunca rakip etkili hücum ediyor.
    edit: yazım yanlışı düzeltildi.
  • şu abdyi umarım bu defa yeneriz.
    trtspor yıldızda yayınlanan voleybol maçı.
  • fark bi ara cok acilmisken iyi topladik ve esitledik. bu kocu ben cooook sevdim. kalp kalp. ihihi.
  • vargas ve servisleri ile keyiflendiren maç*
hesabın var mı? giriş yap