• şu maçta bile acaba tur gelir mi dedirtebiliyorsa galatasaray, bize tebrik etmek düşer. helal olsun.

dipnot: bronşlarıma kadar fenerbahçeliyim.
  • bu.

biz devamlı kendimizle kavga halinde olan, sistematik düzen yerine işi duygulara döken ve bunu da cahilce yapan, bu nedenle mevcut potansiyelinden beklenmeyecek şekilde kalitesiz bir lige, statlara, altyapıya sahip olan ve ilerlemek için 40 fırın ekmek yemeye ihtiyacı olan bir ülkeyiz, aslında futbolda değil her alanda ama bu başka bir başlığın konusu.

real madrid 479.500.000€ gelirle dünyanın en zengin futbol kulübüdür ve 2011 itibariyle 1.451.000.000$ marka değeriyle en değerli ikinci futbol kulübüdür. galatasaray'ın kadro değeri ise transfermarkt'a göre 142.650.000€'dur. devin yanında cücedir bir nevi.

futbol günümüzde paradır. para için reklam gerekir, prestij gerekir. bugün milyonlar versen yine de getiremeyeceğin sayısız yıldız vardır çünkü türkiye ligi onların gözünde emeklilik öncesi son vurgun yeridir. bu nedenle takımlarımız, renk ayrımı yapmadan uluslararası arenada desteklenmelidir. elenmek değildir burda konu olan. sen dünya devini 20 dakika hapsettin mi? evinde sana 3 tane atmış, senin evinde de 1 0 öne geçmiş takıma, ronaldo'sundan higuain'ine kadar "nooluyo amk?!" dedirttin mi? mourinho'ya korktuk dedirttin mi? taraftarınla rakip yıldızlardan saygı görüp onlardan alkışı aldın mı? ispanyol spikere noolur bitsin bu maç dedirttin mi? şimdi tüm bunlar aşağılık kompleksinin bir ürünü müdür? belki...ama ortada bir gerçek var terim'in ağzından dökülen. saygı kazandık.

yerli-yabancı forumlarda çoğunluğun taşak geçtiği, formalite olarak gördüğü maçta dakika 72 itibariyle adamların dizlerinin bağı çözüldü. defansımız kötü, yıldızlarımız handikaplı, zeminimiz rezalet. ama taraftar dört dedi lan! taraftar real madrid'e karşı 4. golü istedi lan. daha ne diyebilirsin şu maç hakkında. şans biraz daha bizim yanımızda olsaydı bu 180 dakika sonrası turu geçecek takım olabilirdik, bunu bilmek bile gurur verici.

ben dünyanın en iyi 2. futbolcusunun korktuğunu gördüm, ben dünyanın 1 numaralı futbol ülkesinde medyanın zor kurtulduk dediğini gördüm, ben bu takımın real madrid'i eleyebileceğine cidden inanan taraftarlar gördüm. biri de benim la. devre arasında bari 1 gol atın da kaç gol yerseniz yeyin dedim, sonra kendimi nooluyo la derken buldum.

şu saatten sonra şu gerçeklerden sonra elenmişiz, koyar mı la? mağlubiyetin bile böyle olsun. bize galibiyet gibi gelir o.

teşekkürler galatasaray'ım.
  • bu maçla ilgili en güzel yorum, hayatında ilk defa sırf benim için galatasaray'ı destekleyen beşiktaşlı kuzenimden geldi;

"lükse bak amk; real madrid'e 5 atamadığımız için üzülüyoruz."
  • dünyanın en iyi iki takımından biriyle eşleşiyorsun.

ilk maç 3-0 bitiyor. herkes tur bitti diyor.

ikinci maç başlıyor. daha 8. dakikada gol yiyorsun.

ooooo fark geliyor diyor herkes.

sonra çatır çatır top oynayıp 3 gol atıyorsun.

dünyadaki herkesin aklına "acaba?" sorusunu sokuyorsun.

helal sana galatasarayım.

bunları yaşatan bir maç işte.
  • bugün, bir türk takımı taraftarının derdi sadece real madrid'e neden 5 gol atamadığımızdı..
  • real madrid'i 3-2 yenip üzülüyoruz ya. allahım iyi ki galatasaraylıyım.
  • maçın özeti, göt korkusundan yapılan mesut-albiol değişikliğidir. onun dışında tamamen galatasaraylı olmanın verdiği gururdan ibaret olan bir maçtı. 9 u da yer miyiz acaba dedirtmek yerine, 5 i de atar mıyız acaba diye düşündüren maç için binlerce kez teşekkürler sana ilk aşkım.
  • gel bak gs'li troll fb'li troll ve maalesef beşiktaşlı troll bak ne anlatıcam bu maç hakkında.

siz ergen bebeler bilmez bizim bir 20 mart 2003 beşiktaş lazio maçı'mız vardı. iki maçta da luce'nin lazio fobisi bizi nelerden etmişti bilen bilir. elenmiştik uefa'dan çeyrek finalde. şampiyonlar liginden de bu korku yüzünden elendik bir sonraki sene yine lazio sayesinde (ah ulan peruzzi*, elinin ayarını sikeyim).

ilk maç 1-0'dı roma'da. bu maçta ise bir daha esamesi okunmayan lucas martin castroman lavuğu daha maçın başında kanattan yardırıp gecemizin içine sıçmıştı fiore'ye attırmıştı. sonra 2.yi de bu lavuk castroman'dan yedik bu sefer. ama susmadı o taraftar 90 dakika inönü'de, maç 0-2 tur gitmiş çoktan ve tribünler inliyor "sevdim seni bir kere başkasını sevemem, deli diyorlar bana desinler değişemem". o anlarda da bizim takım köppek gibi saldırıyor, ilhan'lar ahmet dursun'lar, hatta pascal bile yüzüncü yılda başımıza iş almayalım diye gönderilmemiş daha, şort mort olayı olmamış, o da oynuyor. ve sonunda sergen atıyor, daha doğrusu taraftar atıyor o golü. tribünlerden geliyor o gol. işte o anda stad bayram yerine dönmüştü. şampiyon olmuş kadar sevinmişti herkes.

bu maç var ya bu maç, işte bu maçın değerini, anasına ne dediği anlaşılmayan, şehir ışıklarından gözleri kör olan, efendilikten bihaber götveren troll'ler bilmez g.saraylı kardeş. bu maçın değerini o geceyi hatırlayan biz beşiktaşlılar biliriz. bu maçın değerini, luce'nin g.sarayının 3-2'sini izleyen sizler bilirsiniz. bu maçın değerini sevilla'da volkan'a göğsü kabaranlar bilir ancak.

böyle oyna, böyle ezerek, kimlik koyarak elen, kimseye sataşma, hava atma, işine bak ve saygı duyalım sana, bu kadar. fener de yensin, elesin lazio'yu, hem de roma'ya gömsün şu faşistleri, onları da alkışlayalım. sen de benim 8-0'ımla dalganı geç yine sanki kendin atmışsın gibi sikimde olmaz ama ilk maçta şampiyonlar ligi şampiyonu ünvanıyla istanbula gelen aynı adamları nasıl inönü'ye gömdüğümüzü, neden ikinci maçta 8 atacak kadar hırslandıklarını unutma, hakkımızı yeme. tek istediğimiz bu. tebrikler g.saray, tekrar o avrupa takımı kimliğini kazandığın için.
  • bu maçı böyle oynayacak 2. bir türk takımı yok! tarihte de olmamıştı, gelecekte de zor, bu heyecanı sadece galatasaray yaşatabilirdi ve yaşattı. iyiki galatasaraylıyım lan. kahrı bile güzel.
  • 300 spartalı filmi gibi maç olmuştur efendim.

sonda söyleyeceğimizi başta söyleyelim, galiptir bu yolda mağlup.

bunun dışında ekstra sevindirici notlar:

elmander oyuna girdi.

drogba şl için geldi bir yerde, onun adına en az onun kadar sevindik.

sneijder 90 dakika oynadı, gol attı, güveni geldi.

youtube'dan sık sık açılıp izlenecek maçlara bir yenisi eklendi.

selçuk, amrabat, muslera çok iyiydi.

fatih hocaya da moral oldu.

mou'nun 3-1'deki ifadesi de yetti bize, teşekkürler cimbomum.

seneye yine geleceğiz.

daha güçlü, daha istekli, daha da inanmış olarak.
hesabın var mı? giriş yap