• kendini satanist olarak tanımlayan bebetoların kurban, kan içme vs ayinlerinin her akşam ana haber bülteninde yer aldığı dönemler. bu dönemin puştları yüzünden ana babamız akşamları dışarıda rahat rahat gezmemize engel oldu, metal dinleyemez saç uzatamaz olduk. o değil siyah kıyafet dahi giyilemiyordu lan ülkede.
  • (bkz: satanizmin satanizm olduğu yıllar)
    domuz bağlı, depremli ve daha birçoğuyla kapkaranlık yıllar...

düzeltme: yapılmış en aptalca dalgınlık türünden bir bilgi yanlışlığı giderildi.
  • sırf bu gerizekalı "ben satinstim yee" diyenler yüzünden metalcilerin, frp'cilerin uzun, saçlıların, siyah giyinenlerin de başı yandı. deli gibi de önyargı oluştu kendilerine karşı (şahsım dahil). bu önyargı hala kırılabilmiş değil. ailelerin de boş bırakmaması lazım tabi bu ırzını şeetiklerimi. eğitim şart.
  • yerini ateizim'e bırakmış furyadır.
  • galatasaray'ın avrupa fatihi olduğu döneme denk gelmiştir.
  • show tv ve milliyet gazetesinin metalcilere linç bakış açısıyla yaklaştığı zamanlardı.

önüne gelene satanist diyen medyanın bir kurbanı için; (bkz: lara falay)
  • o zamanlar küçük olduğumuzdan çevremizin bizi ''hımm! sakın satanist sitelere girmeyin. orada kendinizi kaybedip satanist olursunuz, garantisi yok!'' diye korkuttuğu furya. sanki bir enerji bizim aklımızı alacak ve hipnoz olmuş gibi satanist olacağız gibi bi düşünce oluşurdu. ben de bu yüzden çocuk aklımla hiç açıp girmedim bu sitelere.
  • dünya para vererek almış olduğum metallica, eddie tişörtlerime mal olmuştur bu yıllar, küçük küçük parçalara ayrılmış ve bir daha giymem yasaklanmıştır. bilgisayarda bulunan müzikler sık sık denetlenir, satanik bu yaftası yapıştırılan arka plan resimlerinin acilen kaldırılması istenirdi. neyse ki kasetlerime bir zeval gelmedi bu süreç içerisinde. dişimden tırnağımdan biriktirdiğim paralar ile esnaf sarayından aldığım orjinal kasetlerime bişey olaydı sanırım o zaman satanist olmak neydi ben de anlardım.

aynı dönemde frp oynayıp intihar eden gençlerin haberleri de çıkmıştı televizyonda. güya bu gençler oyun karakterleri ölünce bunalıma giriyorlar ve intihar ediyorlar. ne tesadüf ki o dönem benim heroes of might and magic 3, might and magic 7 oyunları ile tanışma dönemim. yatıyorum quest, xp kalkıyorum büyüler, elfler, cüceler, troller ejderler. tabi aile tarafından anında fark edilen oyunların da bilgisayardan kaldırılması istendi acilen. en sounda bi durum artık dedim. tişörtler tamam, müzik eyvallah ama bu kadar da olmaz, oyundaki karakterim öldü diye intihar mı edecem hülenn diye çıkıştım anneme. o zaman benim böyle bir salaklık yapmayacağımı anlayıp sil, kaldır, yapma, etme, dinleme tacizlerinden vazgeçmiştir. yoğun esrar dumanlı kafelerde masaüstü frp oynadığımı da bilse herhalde eve hapsederlerdi beni o zamanlar.
  • #666 ya takılmaktan öteye geçememiştir.
hesabın var mı? giriş yap