• başlığın tam hali ahmet hakan'ın sokak röportajları yasaklansın önerisi olacaktı, malum sınırdan dolayı kısaltıldı.

ahmet hakan'ın bugünkü yazısında bahsettiği zırva

--- ilgili kısım ---

sokak röportaji yasaklansin

hayatimda hiçbir zaman yasakçı bir tutumum olmadı. tek istisnası var bunun: sokak röportajları.

yasaklansın istiyorum bu röportajlar.

* komşuyu komşuya, anayı oğula, amcayı yeğene, dayıyı bütün mahalleye, mahalleyi şehre, şehri ülkeye düşman eden bir fitne odağı sokak röportajları.

* öfke, nefret, kin duyguları ekiliyor tüm topluma bu sözüm ona röportajlarda.

* nasıl edilir, nasıl yapılır bilmiyorum ama ülkemizin esenliği açısından eline mikrofon alanın dayıları birbirine kırdırdığı bu zıpırlığa bir son vermenin vakti geldi de geçiyor.

--- ilgili kısım ---

gazeteciyim diyen birisinin gazetecilikle alakalı bir konu ile yasak kelimesini yanyana kullanması, halkın sesini duyurabildiği bir alanda yasak istemesi sadece dikta ile yönetilen bir ülkedeki gazeteci bozuntusundan beklenirdi.

yakışır
  • “liboş/şakirt köşe yazarlığı yasaklansın” kampanyasıyla işi büyütüyorum

kendisini gazeteci olarak görmeyin, gerçek yüzü budur bu herifin. onun yaptığı gazeteciliği vasıfsız herhangi birisi de yapabileceği için sokak röportajı gibi gerçekten g.t isteyen bir işi kıskanmaktadır.

bak ahmet, zaten sana ve yaptığın işe duyulan saygı sıfıra yakın, boş boş konuşup kendine laf söyletme.
  • ülkede sadece birbirini tanımayan insanlar değil birbirinin zıt düşüncesine sahip herkes karşı taraftan nefret ediyor.
    eş dost akraba vs.
    sokak röportajları bu durumu tetikleyen bir faktöre sahip değil.
    sadece ülke bu durumda iken kibarca bunca insan nasıl celladına aşık olmuş diye düşündüğümüzden karşı tarafın aptallıklarına tahammül edemiyoruz.
    bütün hır gür bundan çıkıyor.
  • içinden geçen aslında ülkede mevcut iktidar aleyhine konuşmanın yasaklanmasıdır.
    ancak seçim sonuçlarından emin değil o yüzden net söyleyemiyor.
    açık kapı bırakıyor kendisi için yeni döneme.
  • “insanlar uyanıyor, ekmeğizden düzenimizden olacağız” endişesini üstü kapalı bir şekilde dile getiren adamın talebidir.
  • a. hakan insanımsısının beyninin müsade ettiği kadarıyla bir soruna süper bir çözüm önerisi.
  • ahaha goebels bunu beğendi. sorunu bulmuş çözümünü bulamamış sadece. nasıl yapılır bilmiyorum ama diye uç vermiş. onu da biz önerelim rahat etsin. vurabilirsiniz mesela. vur emri. siyah gömleklerini giydiysen elini kana bulamaktan korkma.
  • ondan önce köşe yazarlığı adı altında göt yalamak yasaklansın.
  • olm siz işinizi, yani gazeteciliği yapmadığınız için, soru sormaya bi tarafınız yetmediği için böyle bir sektör ortaya çıktı.
  • sokağa çıkabiliyor musun ahmet? çık sokağa katıl röportaja yala gene. insanların yüzüne bakarak yala.

mesleğinin mezarını diliyle kazmış birinin açıklamalardır.
hesabın var mı? giriş yap