• klasik yalancı gurbetçi. oranın lüks hayatını yaşayıp almanya'ya bok atıyor. ben alman hükümetinin yerinde olsam bu nankörleri sınır dışı ederim.
  • selda bağcan türküsü gibi cümle, valla çok komik.*

hemen nasıl da geri vites yapıyor köylü kurnazı alamancu dayum; " benim orda neyim var ki geleyim" deyyu. iyi de seni orada zorla mı tutuyorlar dayucuğum benim. sen gelmeyi iste biz seni aluruk.*

tanım: tuzu kuru bir gurbetçinin zırvalaması.

dipnot: o değil de, onca yıl insan bir gram ilerleme kaydedemez mi yahu... ha bizim buradaki kahvehane dayıları ha bu... ulan almanyada yaşıyorsun be! hiçbir şey yapamasan alır bir kitap/gazete/magazin okursun *mk... lan bu gurbetçiler neden böyle yahu... bırak! gelmesin zaten, bunlardan fazlasıyla var bizde...
  • almanya'da ayçiçek yağı ortalaması 2,5 € bandında. lidl gibi indirimli marketler 1,5 €'ya alınabilmekte.
    asgari ücret ile türkiye'de 170 litre yağ alınırken, almanya’da ise 600 litre yağ alınabilmektedir.
    görsel
    lidl 1 lt'lik ayçiçek fiyatı
    lidl 5 lt'lik ayçiçek fiyatı

edit: almanya'da asgari ücret ile çalışan sayısı ise oldukça düşük, hatta nüfusa oranla %4 seviyelerinde olduğunu da eklemek gerekiyor.
  • bunları ülkeye çağırıp durmayın. yeterince suriyeli, afgan vs var. yanlışlıkla gelirler falan, bide bunlarla uğraşmayalım.
  • pislik, üç kağıtçı, yalancı, iğrenç bir insan müsveddesinin salak salak saçmalamasıdır. neyimiz var burada da dönelim diyor, e burada her şey süperse sat avrupadaki evini arabanı gel burada al.
  • bakın iş yerinde yaşadığım bir muhabbeti anlatayım çok koyu iki reisçi almancı aralarında konuşurlarken diyor ki birisi; yahu diyorlar ki bi biz burada bir maaşa araba alıyormuşuz ben hiç bir maaşıma alamadım uyduruyorlar. bakın arkadaşlar siz uydurmuyorsunuz onlar 2-3 bin euro'luk arabaları arabadan saymıyorlar çünkü oysa türkiye'de 100 bin liraya tofaş'a biniyor insanlar. o arkadaşta 3bin euro'ya eski kasa kilometresi yüksek olur ama golf alabilir. milletle gerçekten dalga geçiyorlar. yedikleri eti falan türkiye'de yemeye kalksalar ayda 10bin lira sadece kasaba bırakırlar, ciddiye almayın bunlar buradaki aktrolllerden beter. onlara gelin (bkz: şayztroll) diyelim.
  • oldukça komik bir gurbetçi röportajı. işte aynı tavırlar, aynı biz sizinle aynıyuk hatta daha beterük demeler.
  • söyledikleri yalan, orası ayrı mesele ama olmasa bile bu primatın belki farkında olmadığı bir gerçek var: avrupa'nın suriyelileri de işte bunun gibiler. niye giden mühendisler, doktorlar böyle şikayet etmiyorlar acaba?

bunlar avrupa toplumuna entegre olma kapasitesi olmayan, orada kendi küçük çevrelerinde, en alt tabakada yaşayan -şeyler-. ederleri bu kadar. kimsenin yapmak istemediği en boktan işleri bunun gibilere yaptırıyorlar. bunlar da burada zengin gözüktükleri için kendilerini nimetten sayıyorlar. anca emekli olduktan sonra gelir, burada ortalama memur maaşına denk bir emekli maaşıyla yaşarlar.
  • yurtdışına taşındıktan sonra bu gurbetçi kekolarla çok daha fazla etkileşimde bulunmam gerekti haliyle ve iki yüzlülüklerine, kaypaklıklarına, cehaletlerine olan nefretim kat be kat arttı. bunlar asla eğitilmeyecek kanser gibi bir güruh.
  • ülke tarihinde görülmüş en pislik profillerden biri işte bunlar.
    yalan söylediğini biliyoruz, o da yalan söylediğini biliyor, yalan söylediğini bildiğimizi de biliyor, yalan söylediğini bildiğimizi bildiğini de biliyoruz fakat hala söylemeye devam ediyor.
hesabın var mı? giriş yap