• bu haftaki cuma hutbesinin nedeni anlaşıldı.

her zamankinden daha fazla tasarruf yapalim müslümanlar diyordu...
  • şimdi cumhurbaşkanı bu aşamada ne yapabilir? ortada bir yangın var. bu yangın suyla sönebilecek bir yangın değil. petrol yangını bu; buna köpükle müdahale etmek lazım. ne yapacak?

ben olsam ne yaparım? açıkçası bir cumhurbaşkanlığı köşkü, şakkadak yaparım. şaşırır millet. hiç beklemedikleri bir hareket. "niye yapıyor, nasıl yapıyor?"hani ekonomi kötüydü filan derler. "demek ki ekonomi kötü değilmiş" diyecekler, normal şartlarda. ama herkes diyecek ki "biraz yavaş yapacaklar", cumhurbaşkanının pili bitecek diyecekler... arkadan, bir cumhurbaşkanlığı köşkü daha yaparım. yetmedi. bir cumhurbaşkanlığı köşkü daha yaparım biter ondan sonra. çil yavrusu gibi dağılırlar.
  • az bile, her şehirde bir tane yapmalıyız. hatta reisimiz için elçiliklerimizin bulunduğu her ülkede bir tane saray yapalım.malum ihtişam çok önemli!
  • (bkz: 81 ile cumhurbaşkanlığı köşkü)

kesinlikle desteklediğim proje.
    karşı çıkan vatan hainidir.
    diyelim ki yüce cumhurbaşkanımız herhangi bir ile ziyarete gitti. sorarım size ey geziciler nerede kalacak?
    o kıymetli başını hangi yastığa koyacak?
    sıradan bir otel yahut misafirhane demeyin kalbinizi kırarım.
  • açılışı gösteriş ve israfın yasak olduğu dinin kutsal kitabı okunarak yapılacaktır. kitapta ne yazdığını boş ver. belki de itibardan tasarruf olmaz yazıyordur... o itibar umarım bi tarafta götünüze girer.
  • harun anay hoca anlatıyor:
    sokakta bir adamın karısını dövdüğünü gördüm. kadın feryat figan çığlık atıyor ama adamda insaf yok, habire vuruyor zavallı kadına. etraftan da kimse karışmıyor. hemen araya girdim, kadını adamın elinden aldım. aldım ama o da ne adamla kadın bir oldu bana saldırıyor. sen ne karışırsın be adam sana ne oluyor diye bağırıyor kadın.
    baktım ki arada kalıp asıl sopayı ben yiyeceğim, usulca tüydüm oradan.
    ben adamın karısını dövdüğünü sanmıştım meğer onların sevişme şekli buymuş.
    bence biz de karışmayalım. sonra asgari ücretle karnını zor doyuran adam bizi hain ilan ediyor.
  • peygamber günümüzde yasasa cidden saglam soverdi bu israfa, şaşaya, savurganliga buna inancım tam...
  • yaptırsın da; öyle söylediği gibi alparslan'ın değil; düpedüz sultan abdülmecid'in izinden gidiyor.

öyle köşkle sarayla ülke kurtarılsaydı sultan mecid imparatorluğu batmaktan kurtarırdı.
hesabın var mı? giriş yap