• beni dinden de vatan millet sevgisinden de soğutan koalisyondur.
  • hay amk!

hepiniz siyasetci oldunuz ya lan.

akp ile koalisyonun bir sonraki secimde belki de mhp'yi baraj altinda birakabilecek kadar tehlikeli oldugunu,

mhp'deki oy artisinin onemli bir kisminin halihazirda akp politikalarindan memnun olmayip akp'den kacanlarca olusturuldugunu,

mhp'ye yonelen turkcu-turanci genclerin onceliklerini ve akp'nin turkluge karsi tutumunu,

akp ile yapilacak koalisyonun kisa omurlu olacagini ve kucaginda bir ekonomik kriz bulacagini,

akp ile bir koalisyonda yer almaktansa, kisa zaman sonra yapilacak erken secimde cok daha yuksek bir oyla ve daha saglam bir ortakla uzun omurlu bir koalisyon kurmanin cok daha faydali olacagini ben biliyorum ama devlet bahceli bilmiyor oyle mi?

hangisi olursa olsun, siyasileri hafife almayin arkadaslar.

sahsen, boyle bir koalisyon olacagina inanmiyorum.

bunun olmayacagi devlet bahceli, oktay vural ve meral aksener tarafindan da ekranlarda dile getirildi.

zira artik akp ile mhp arasinda sadece parti politikalari bakimindan uyusmazlik degil; liderler ve kadrolar bakimindan da buyuk dusmanliklar var. gerek liderlerin birbirine karsi uslubu, gerek kaset olaylarindan beri suregelen sahsi hesaplasmalar bu koalisyonun olmasi ihtimalini ortadan kaldiriyor.

akp bu secimde gercekten iki buyuk ve basarili operasyon gerceklestirdi. bunlardan biri akp-mhp koalisyonunun olacagi soylentisi ile mhp'ye yonelen ulusalci kesimi uzaklastirmak; digeri asla mhp secmeni olmamis ve olmayacaklar agziyla "bahceli degisirse ben de mhp'ye oy verecegim" lafini yayarak mevcut oy verenleri de liderden ve partiden uzaklastirmak.
  • mhp'yi siyaset sahnesinden siler.. net..
  • bahcelinin inatla yapmacagiz demesine ragmen birilerinin mhp yi kotulemek adina baslattigi kampanya.
  • amk kısaltmasıyla subliminali veren koalisyon.
  • eğer olursa partimle aramdaki tüm ilişkiyi keseceğim koalisyon. akp ile her türlü organik/inorganik ilişkiyi lanetlemiş adamım ben. gerekirse her türlü makam mevki vs bir kenara iter siktirolup giderim siyasi mecradan. bu koalisyona destek veren bütün partili arkadaşlara da siktiri çekerim. bunu da buraya yazmış olayım.
  • eğer gerçekleşirse türkiye'yi eskisinden daha faşist bir ortam beklemektedir. bu hususu destekler bir argüman sunmaya gerek yok zira mhp'nin geçmişi ortada, akp içinse zaten kurulacak bir cümle kalmadı. nitekim seçim sonuçları yine umut kırıcı bir hale büründü ve faşizmden kaçış yolu pek mümkün görünmüyor.
  • boş konuşmaya gerek yok.
    devlet bahçeli'nin seçim beyannamesi konuşmasının ilk 1 saatini dinlerseniz böyle bir koalisyon kurulmasının imkansız olduğunu anlarsınız.
    aslında anlıyorsunuz da işinize gelmiyor.
    lider, o konuşmada resmen ateş püskürdü.
    bilezikleri bir bir geçirdi.

devlet bahçeli'yi salak mı zannediyorsunuz?
    o bilmiyor mu akp'den mhp'ye gelen oyların halihazırda akp politikalarına tepki olarak geldiğini;
    o bilmiyor mu mhp'ye oy veren gençliğin çok büyük bir kısmının akp'nin din bazlı politikalarından nefret eden türkçüler olduğunu;
    o bilmiyor mu böyle bir koalisyonun cezasının bir sonraki seçimde kesileceğini...

elbette biliyor.

bana kalırsa,
    akp hdp ile koalisyon yapmaya cesaret edemeyecek.
    chp ile böyle bir olaya yanaşmayacak.
    mhp'nin kapısına geldiğinde -umuyoruz ki- devlet bahçeli bu koalisyona izin vermeyecek.

sonrası malum: chp+mhp

ha olur da akp+mhp gibi bir koalisyon olursa devlet bahçeli'ye o konuda ben de çok kırgın olurum.
  • zaten adamların şikayeti hortumu kendilerine bağlamalarındandı, böyle bir hortumun olması değil. aynı bokun laciverti 2 partinin aşna fişne olmasıdır.
  • nisan ayına kadar kıçını yırtarak akp-hdp ittifak yapacak, kaçınılmaz diyen büyük düşünürlerimizden alıntılıyorum: yoktur, vallahi yoktur, olabilemez, reel politik izin vermez yahu. (bkz: akp hdp ittifakı/@ses yalitimi)
hesabın var mı? giriş yap