• o kadar yıl didinip insanlara laf anlatacaklarına 1 dönem milletvekili olup süper emekli olmak gayet mantıklı. ülkemin buglarından birisi işte ne yapalım.
  • milletvekili olacak kamu görevlilerinin istifa süresinin dolması ile net tablo ortaya çıkmıştır.

14 öğretim üyesi,
    9 rektör,
    3 rektör yardımcısı,
    4 dekan
    2 yök üyesi
    1 tübitak çalışanı
    1 myö müdürü

toplam: 32
  • maymunlar bir dalı tutmadan ötekini bırakmaz.
  • milletvekili olma yolunda istifa eden 9 rektörün sadece 2 tanesi aday gösterilmiştir. (ethem tolga, durmuş boztuğ)

geri kalan 24 akademisyen arasında aday gösterilen kişi sayısı ise 4'tür. (fazıl hüsnü, ahmet doğan, hüseyin yayman, emin zararsız)

istifa edip, ''yeni türkiye'yi inşa edeceğiz'' diye mesaj atan akademisyenlere, bilim adamlarına (!) geçmiş olsun. yeni türkiye yolunda puahahahaha
  • hem akp'li hem akademisyen olmanın kaçınılmaz sonudur.
  • istanbul üniversitesi rektörü olan yunus söylet de istifa edenler kulübünden. aday listesine de giremedi kendileri. ne hissediyor çok merak ediyorum. sen git ülkenin en saygın üniversitelerinden birinin rektörlüğünü bırak sonra dımdızlak ortada kal. üzüldüm be yunus hocam. (bkz: pirinç ararken evdeki bulgurdan olmak)
  • yeni turkiye'yi insaa isine milletvekilligi yerine insaat iscisi olarak katilabilecek akademisyenlerdir. cidden akp turkiyesine inaniyorlarsa ve gercekten bu ugurda fedakarlik yapmak istiyorlarsa yapmalarini da oneririm. zira insaat iscileri akpli vekillerden hem daha cok is yapmakta, hem de cok daha fazla bedel odemektedir.

not: sosyalist bir turkiye'nin insaasi icin gerekirse insaatlarda veya diger yerlerde insaat iscisi de olurum, bir akademisyen adayi olarak.
  • ondan sonra eğitim sistemi şöyle, böyle.. bu kafalarla iyi bile lan. şükür halimize, iyi-kötü okumuşuz o yoklukta.
hesabın var mı? giriş yap