• çocukların yarıştığı kelime oyunu 23 nisan özel programını izledim biraz önce youtube'da. bu adamın doğuştan gelen bir iletişim yeteneği var ve karşısındaki kim olursa olsun diyalog kurabiliyor, öyle diksiyon kursuna gitmekle sunucu olunmuyor işte.

kıyaslanabileceği bir halit kıvanç, bir de barış manço geliyor aklıma.
  • kelime oyunu adlı yarışmanın efsanevi, sempatik sunucusu. arada eski programların en renkli ve eğlenceli bölümlerinden kısa pasajlar gösteriliyor, izleyenler bilir. bu gösterimlerin birinde yarışmacı bir soruya "emmeli şeker" diye yanıt veriyor. ihsan varol'un tepkisi şöyle;

-emmeli şeker? hayatta sokmam öyle şekeri eve.

kısaca severek izliyoruz sayın varol sizi.
  • sunucu gibi sunucu. ne eksiği var ne fazlası. işini tertemiz yapıp gidiyor. gece çok rahat uyuyordur büyük ihtimal.
  • kim milyoner olmak ister'de joker de oldu. yarışmalar üstü birisi oluverdi.

bi de doğru yanıt verdi.
  • losttaki jacob'u rol model alıp jacob gibi dingin takılması sebebiyle ısınamadığım vasat sunucu. kendisini kurtların gerçek sofrasında telegolde görmek isterdim bakalım kaç saniye sakin kalabilecek.
  • biraz önce cevabı "kıyakçı" olan bir sorudan sonra "bir de kafası kıyak var onu asla istemiyoruz" diyerek rte'ye gönderme yapan şirin insandır.

(bkz: kafası kıyak dolaşan bir nesil istemiyoruz)
  • hiçbir şeyden çekmedi dünyada, soru beğenmeyen yarışmacılardan çektiği kadar.

yahu bu adam işçi, hem de ağırından. haftanın altı, bazen yedi günü yeni sorular yazmak, üstüne bir de canlı yayımlanan bir yarışma sunmak her yiğidin harcı değil. üstüne üstlük tüm bunları layıkıyla yaptığını düşününce saygılar şelale olup akıyor. genelde aklı başında bir yarışmacı profiliyle muhattap olsa da sonuçta insanla uğraşıyor, ve insanla uğraşan her meslekte olduğu gibi yeri geliyor ziyadesiyle can sıkıcı vaziyetlerle baş etmek durumunda kalabiliyor. neyse ki soru beğenmeyen tayfaya söyleyecek birkaç sözü oluyor da en azından içinde kalmıyor, ver ediyor kalayı alttan alttan. az önce tekrarını izlediğim yayında yine soru beğendiremediği bir yarışmacıya "ruhuma beton dökülmüş gibi hissediyorum, çok sağ olun bilmemne hanım" diye serzenişte bulunduğunu gördükten sonra bu entryi kaleme alayım dedim ki uzun lafın kısası, üzmeyin şu adamı.
  • annelerin sevecegi erkek tipi.

gezi direnişi sırasında yaptıgı program sonrası edit: artık kızlarının da sevdiği erkek tipi. seviyoruz çapulcu, marjinal ailesi olarak
  • an itibariyle sorularıyla yarmıştır.

(bkz: hanım koş ihsan varol da anarşik olmuş)
  • komple her sorulan kelimede gezi parkı eylemlerine destek vermiş kelime oyunu programının harika adamı.
hesabın var mı? giriş yap