• peşinen söyleyeyim duyumlara inanmadım. ama ona yakın bir yerden gelen duyuma göre;
    seneye bedeli ne olursa olsun yıldız isimler alacak”mış”
    bazı isimler: ıcardi, dzeko, ramos, livakovic“miş”
    jj giderse sergen kesin”miş”
    bu şekilde kadro kurup ya herro ya merro diyerek seneye de şampiyon olmazsa bırakacakmış ( bir zahmet bırak zaten )
  • aklıma geldikçe bir sinir basıyor beni. aziz yıldırım'ın en kötü döneminde bile kendisine güvenen ciddi bir kitle vardı ama hangi taraftarın şu an hatta son birkaç yıldır ali koç'a güveni var? seneye yıldız isimler getirecekmiş de bilmem ne... ülkede istifa kültürü yok ki biz de ondan bundan bekliyoruz işte.
  • yağız’ın haberine göre şimdi de lucescu’yu kolluyormuş şartlarını soracakmış. eğer doğruysa allah belanızı versin topluca. yeter artık. bu kulüp babanın malı değil. mezardan aragones’i getir daha iyi olur ali bey. ne olur sal artık bizi istifa et. bir tayyip, iki fener. gençliğimi bitirdiniz. lanet olsun her şeye.
  • iddialara göre, tielemans 5 imza + senelik 4 milyon istiyormuş . crespoyu satsan imza parası çıkıyor. maaşının bir kısmını kombine+forma satışı+avrupa galibiyetleri ile karşılarsın . ulan ali, bir gün büyük düşün ya, 4 tane a kalite adam şampiyon yapar , konferans ligini bile alırsın. koç’sun sen koç, esnaf lokantası işletmecisi değilsin. 10 tane çöpe de aynı parayı veriyorsun, 4 tane kalite adama da. allah’ını seviyorsan , jesusu ikna et, 4 sağlam adam al . kanser olduk senin çöplerin yüzünden.
  • bu yaz dönemini en az hasarla ve taraftara güven vererek gecirmek istiyorsa yapmasi gerekenler cok basit. transfer sezonu acilir acilmaz 2 hafta icinde gönderilecekler gönderilir alinacaklar alinir ve ilk hazirlik macina tam kadro cikilir. teknik adam meselesi galatasaray macindan sonra netlestirilir. agustosa kadar firsat transferi kovalanirsa taraftarin sabrı iyice tasar.

forma tanitim isi yine 19 temmuza kalacak. normalde karsi cikardım ama su an taraftar sinirden ne forma alir ne kombine. önce transferlerle bir ortami yumusatmak lazim. hatta bu sefer yildiz transferi sart. takimda acikca görülen bir lider oyuncu eksigi var. bunu da van persie, kuyt, meireles tarzi bir tecrübeli yildiz giderebilir.
  • saclarini fenere supurge eden zengin adam.
  • futbol şubesine bayern münih'deki gibi eski futbolculardan bi yapı kuramıyor musun?

dirk kuyt
    roberto carlos
    gökhan gönül
    rüştü reçber
    serhat akın

bi çırpıda aklıma gelenler bunlar.
  • 80 yaşındaki lucescu'nun peşinde olduğu söylenen vizyoner başkanımız.`:galatasaraylıyım:)` kulübün azılı düşmanı olsa bunu da yapmaz ya.
    bu adamın parası yok muydu kardeşim? kos koca koç holding bunun değil mi? "ne veriyorsan iki fazlası" vaadiyle başkan olmadı mı bu? ver parayı en kral hocayı oyuncuyu getir işte.
    vizyon diye dalga geçiyoruz ama ben bu adamın vizyonunu anlıyorum. kulübü değiştirmeye çalışıyor. ajax porto vs. gibi bir şey yapmak istiyor. sen fenerbahçesin kardeşim. 100 yıllık kültürü değiştiremezsin. sen genç oyuncu yetiştirip kadro sirkülasyonuyla para kazanacak kültürün yok. 100 yıllık tarihinde alt yapıdan çıkardığı kaç oyuncu var acaba kulübün? ve bence asıl sorun şurda; bu adam para verse de getirecek kimseyi bulamıyor. yabancı teknik direktörleri futbolcuları fenerbahçeye gelmeye ikna edecek para çok çok fazla. kızdırmak, gücendirmek için söylemiyorum, gerçekten bir yabancı futbolcu veya teknik direktörün fenerbahçe'ye gelmek için isteyeceği para galatasaray'a için isteyeceğinin iki katı kadar falandır. fenerbahçe bir başkan, tek adam kulübü olduğu için her hangi bir uluslararası networku yok. şimdi icardi'yi ali koç istese alabilir miydi? icardi sadece para için mi geldi galatasaray'a? adamın geçmiş cv'sine baktığınızda mancini, melo, nagotomo, telles gibi galatasaray'la yolları kesişmiş bir çok elit isimle çalışmışlığı var. bir de galatasaray yabancılarının kulüpten ayrılsalar bile ömür boyu kulübe olan bağlılığının nasıl olduğunu biliyoruz. adam bu networkle geldi buraya. kendisi sayesinde de daha hangi yıldızlar gelecek galatasaray'a kim bilir. ama fenerbahçe öyle değil. sadece aileden fanatik fenerli olan yerliler isteyerek gidiyor fenere.
    öyle oyuncu yetiştirecek, kültür oluşturacak, bir camia, network vs. oluşturacak bir kulüp değil fenerbahçe. fenerbahçenin en başarılı dönemleri hep parayı bastırdığı dönemleri oldu. şu an ali koç'un yapması gereken kesenin ağzını iyice açıp futbola en uzak insanların bile tanıyacağı kadar meşhur teknik direktör, futbolcu falan getirtip oynatmak. boşuna kulübün ayarlarıyla, genleriyle oynamaya gerek yok.
  • alnımızın ak sütü gibi helal olan 1959 yılı öncesi şampiyonlukları, icabında cumhurbaşkanlığı makamına kadar çıkarak tescil ettirmesi halinde kendisini ömür boyu minnettar kalırım.

kimse kusura bakmasın. yok loserlık, tarih öncesi şampiyonluklar, ağlaklık vs diye abuk sabuk savunma argümanları ile çıkmayın karşımıza.

1923 ila 1959 yılları arasında türkiye'de profosyonel olarak futbol oynandı mı? oynandı... bu ligte fenerbahçe, beşiktaş, galatasaray ve anadolu takımları mücadele etti mi? etti.. fenerbahçe, ezeli rakiplerinin de olduğu ligte defalarca şampiyon oldu mu? oldu... o zaman daha ne lan?

madem 1959 öncesi sayılmıyor. o zaman, galatasaray'ın kuruluş tarihi 1905 değil. bundan sonra 1965.. o yılları yokmuş gibi faezedeceksek, kulüplerin kuruluş tarihlerini de sil baştan değiştirelim. hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap