8646 entry daha
  • ikisi bebek 4 kişilik bir türk ailesinin daha yakılarak katledildildiği ülke.
    https://x.com/…rfbk/status/1773416606900613488?s=46

artık yerli nazileri mi yaptı, yoksa son günlerde türklere yonelik linç ve kundaklama partileri organize edip “burada yaşatmayacağızzzzz” tehditleri saçan, ortadoğu kökenli sevgi pıtırcıkları mı? yoksa başka bir mevzu mu hiç bilmiyorum.
    https://x.com/…oglu/status/1773289829746217368?s=46
    bildiğim tek şey; öldüren türk, ölen x olsaydı ortalık yıkılmıştı. o yanan bebeğin adına şiirler yazılıp sağa sola ismi verilmiş, onlarca sene hikayesini dinlemiş, ılık ünlüler ekranlarda uzun uzun ağlamıştı.

edit: “üsttekine inanmayınmış…” konsolosluk takipçisiyiz diye açıklama yapmış, sen prensip icabı inanmamaya devam edebilirsin tabi. madem bunlar bulgar, niye olay yerine bulgar konsolosu değil de türkiye büyükelçisi geliyor? ayrıca alman içişleri bakanı nancy faeser bile avrupadaki türkler için endişe açıklaması yaparken “oyle bir sey yoooooooqqqq” diye kestirip atmak ilginç cidden. son olarak “trkler” kelimesi pkk jargonudur.

böyle facia olaylardan sonra foncular, liboşlar ve etnik faşistler ölü taklidi yapar, ofsaytta kalan da bu tipler olur. babasından çok savunurlar mülteci oldukları ülkeyi diyecektim de, babasıyla ilgili yazdığını okudum…
  • edit: bir üst entrideki yok türk aileyi yakmışlar, bir çok saldiri olmuş türklere karşı diyen kişiye inanmayin.
    bu insanlar türk değil, bulgar. bir çok saldiri da gerçekleşmedi, nerde gerçekleşmiş la?! daha neyin ne olduğu belli bile değil, direkt, yabancı düşmanı bunlar trkleri yakiolla filan. lütfen inanmayın. neyin ne olduğu belli bile değil. altından ne çıkacağı belli değil.

burda doğup büyüdüm, gayette italyan ispanyol türk bir fenotipim var, daha da ırkçılıkla karşılaşmadım. kadınlarımıza gerçekten iyi davranıyorlar, yalan yok bunda.

bu ırkçılık dedikleri olay daha fazla erkeklere yönelik. yabancı erkeklere yönelik. eskisi kadar anlayış, yardımseverlik, alttan alma, almanca bilmeyene yardımcı olma bitmiş vaziyette.

özellikle 2015 yılbaşından sonrası (köln olayları) meydana geldi bu kollektif olarak yabancı erkekleri ötekilestirme. yani genc bekar yabancı (ortadoğulu) almancasi kötü bir erkekseniz, kusura bakmayın, ne kadar uğraşsaniz da çok fazla bir sosyal cevreniz olmayacak. ben bile uzak duruyorum. şimdiye kadar yaşadığım sorunları hep kendini müslüman olsrwk tanımlayan, ortadoğulularla yaşadım, babam dahil bu he.

bir tane sıkıntı yaşadığım avrupalı erkek yok.

-babamın kolesiymisim gibi davranmami bekelemdi, baş kaldırınca tehdit bagris cagris (alman polisi halletti sağolsun)
    -hacı komşu her gordugu yerde lafa tutmalar, ahiret sorusu sormalar (sanane aq ver geç selamını o kadar alman komşu erkek var onlar bulaşıyor mu bok gibi?! ki bundan diğer komşu kadınlar da rahasiz bir tek ben değil, ayıp olur mu diye kestirip atıyorum nabim)
    -komşunun edirneli sevgilisi, apartmanın en üst katından koca hussky köpeğini tasmasiz aşağı doğru salması kendinin de yavaş yavaş sonradan gelmesi (mecbur muyum ben kendi ustuke hoplattirmaya aq)
    -kafani nereye cevirsen rahatsız edici şekilde bakışlar
    -alman erkeklerinin böyle baktığını görmedim, göz göze gelsek de röntgen filmi cekiliomus gibi hissetmiyorum.

yani kısacası insanlar bezmiş durumda, hele ki alman kızlarla eğlenelim sonra bakire alalım, people are sick of your bullshit, köylü kurnazliklariniz beş para etmiyor burda çünkü her türlü dislaniyorsunuz artık. ben onlar gibi değilim bak domuz yiom numaranız da sökmeyecek, onu da belirtelim.

onun dışında pasklaya tatilinin kapıda olması sebebiyle deli gibi alışveris yapılıyor çünkü:

bugün: her yer açık
    cuma günü yani yarın: her yer kapalı
    cumartesi: her yer açık (bunu acaba bilmiyorlar mı haha)
    pazar: zaten her zaman tatil kapalı
    pazartesi: kapalı
    salıdwn itibaren açık
  • kaynak

"-özel telefon numarasi is arkadaslarina verilmez
    -kimseye "bro" diye hitap edilmez
    -is disinda bulusulmaz
    -kimin hangi marka ve kac tane arabasi var konusulmaz
    -ev adresi neresi bilinmez
    -hastalik durumunda detay sorulmaz
    -medeni halini veya iliski durumunu kisi isterse anlatir, hic anlatmayabilir
    -sefe siz diye degil sen diye hitap edilir
    -sosyal medyalarda takiplesme pek olmaz
    burada bu farkliliklarin oldugunu international is arkadaslariyla calisinca farkediyorsunuz. bahsettigim bu konular kisiye göre degisiklik gösterebilir ama genelde alman is arkadaslarim bu cercevelerde kalirlar. bir gün kurumsal bir alman firmasinda calisirsaniz bazi durumlari garipsememeniz icin ön bilgi olabilir."
  • almanya'da 3 hafta önce işe başladım ve ekipte 1 kisi haric herkes alman. 3 haftanın sonunda:

- tüm ekibin özel numarası bende var. almanya'ya yeni geldin, bir sorman/danışman gereken bir şey olur, acil bir durum olur vs diye numaralarını onlar verdi.
    -kimseye bro demedim
    -ekipte arabası olanların ne arabası var biliyorum. marka modeller üzerine konuşmalarımız oldu
    -cadde sokak bilmesem de kim nerde yaşıyor biliyorum
    -hasta olanlara nasıl olduğunu sorduğumda kendisi detay verip anlattı
    -kimseye ozel olarak sormadim ama kim evli kim kız arkasiyla yaşıyor vs biliyorum
    -kimseye siz diye hitap etmedim
    -sosyal medya aktif kullanmadığım için o olaya pek girmedim

düzgün iletişim kurduğunuzda, kibar ve medeni olduğunuzda tüm almanlar gayet normal ve iyi davranıyor. elbet dışarıda dar kafalisi, faşisti vardır ve karşımıza bir gün çıkacaklar ancak şuana kadar saçma bir durumla karşılaşmadım.
  • sanki türkiye kendi ırkçılığıyla yüzleşti de almanya kaldı.
  • bunlarin nedeni oradaki pkk sempatizanlari olabilir. gecenlerde bir tanesi avrupa'daki turklerin can guvenligi olmayacak gibi bir aciklama yapmisti.
103 entry daha
hesabın var mı? giriş yap