• büyük yatırımcılar için:

1- eth restake edilir. eigenlayer airdrop kovalanır. eigenlayer gelince, eth restake bozulur. bozulanla crv ve maker alınır. stake geliri olur.

2- fdusd ve bnb eşit miktarda tutulur, binance launchpad'lere katılım sağlanır. diğer zamanlarda binance'de stake geliri olur.

3- coinlist'te karma puan kasılır. 3000 karma yapılır. bütün yeni coin'lere full katılım sağlanır. (büyük yatırımcı için 3000 karma puan basit)

4- mexc'de 1000 mx tutulur. bütün kickstar ve launchpad'larden gelir olur. ayrıca 1000 mx üstü tutanlara sıfır komisyon olacağı için btc, eth, xrp gibi büyük kağıtlarda %1'e al-sat yapılır.

5- 10bin usd civarında güzel bir makine ile io.net worker olunur.

büyük yatırımcı değilim ama bunları kısmen yapıyorum. daha da büyütmeyi düşünüyorum. büyük yatırımcı olmak için kendime yaptığım tavsiyelerdir. başkalarına tavsiye için değil, eleştiri için yazdım.

2023 ocak'ta bu başlıkta bir kaç ay düzenli raporlar yazmış, boğaya girdiğimizi yazmıştım. geçen seneden beri 5x yapmayan kağıt yok gibi bir şey.. artık risklerden kaçınma zamanı. bu beşli benim sağlam limanlarım olacak.
  • bir erkeğin en güzel çeyizi henüz boğa görmemiş altcoin sepetidir.
  • rune protokolü bu sene çok insanı zengin edecek. aklınızı kullanmanız yeterli. halving sonrası, uzun zamandır beklediğim an geldi. kolları sıvayalım.
  • beni de zengin edecek tavsiye.
  • trollerin bile fikir belirttiği tavsiyelerdir.

(bkz: engelle)
  • tier 1
    eth, bnb, sol

tier 2
    pendle, inj, fet, near, rndr, ar

tier 3
    pixel, dym, ronin, metis, ena

tier 4
    ondo, rio, ghst, soil, bpriva, dione

paranıza göre farklı şekilde değerlendirebilirsiniz listeyi. eğer 10k$ üzeri bir paranız varsa portföyünüzün %70'lik kısmını tier 1 ve 2 coinlerden oluşturmanızı geri kalan %30'u ise risk iştahınıza göre tier 3 ve 4'den oluşturmanızı tavsiye ederim.
    eğer 5k$ altı bir paranız varsa tier 4 ağırlıklı yürüyebilirsiniz.
    1k$ civarı paranız varsa daha fazla gem coinleri kovalayabilirsiniz ama bunlar benim pek takip ettiğim coinler değil.
    her coin belirli piyasa değeri olan ve kendini ispatlamış coinlerdir.
  • kurumsalların bitcoin etf öncesi başlattığı pre-boğa dönemi bitti.

sırada
    eth etf'i yükleniyor.
    altcoin boğası yükleniyor. ( başka altcoin etfleri neden olmasın? değil mi? )
    abd seçimleri yükleniyor. ve trump seçiliyor.
    bitcoin altını geçiyor veya dünyanın en değerli 2. varlığı oluyor.(uzay madenciliğinin gelişimine bağlı)
    2028'deki yarılanmaya kadar düzeltme yükleniyor.
    kapanış

gerçek boğa için öneriler
    - hiç bir kripto fenomeninin tavsiye ettiği coini satın almayın. (büyük bir çoğunluğu reklam)
    - hiç bir arkadaşınızın tavsiye ettiği coini satın almayın.
    - yalnızca kendi araştırdığınız projelerin coinlerini satın alın.
    - ilk 200 coin dışında aldığınız her coin kumardır.
    - kaldıraçlı işlem yapmak kumar değildir borsalara para bağışlamaktır. kumarda kazanma ihtimaliniz düşük de olsa vardır.
    - büyük yatırım firmalarının portföylerini mutlaka inceleyin.
    - yatırımlarınızı asla borsalarda tutmayın özel cüzdanınızda saklayın. (mümkünse soğuk cüzdan)
  • -coinmarketcapdeki en büyük 100 coini alıyorsunuz. köpekcoin, eşekcoin gibi shitcoinlere açgözlülüğünüze göre 2x 3x arası fiyattan satış emri veriyorsunuz.

-diğer düzgün coinlere de 1x'e kadar.

-sepeti unutuyorsunuz
  • $imaro
    türk meme tokeni.
    sadece bir şaka koini değil. bir sürü kullanım alanı olacak.
    ceosu iyi çalısıyor. bilindik biri.
    buraya daha yazardım ama ekmek isteyen kendi araştırsın.
    ytd.
  • rwa kategorisinden yeni bir coin ekledim bugün portföye. ismi prcl. coinle uğraşan kişilerin bir kısmı biliyordur yeni coin. şu an 65m dolar mcap mevcut. potföyü çeşitlendirmek için denenebilir.
hesabın var mı? giriş yap