sorunsallar (1)
 • mukemmel aradim bulamadim.
  kisa orta uzun vadede yatirim yapilabilecek, one cikabilecek borsalarda isleme alinacak altcoinler icin bilgi paylasimi yapilebilecek baslik.

  entry sonuna ytd yazin yeter:)
 • mobil dünyaya oynayan electroneum(etn) bunlardan biridir. vaatlerinden biri akıllı telefonlardan mine etme özelliği. 4.997.507.466 adet etn üretilecek. mart ayında piyasalara girmesi bekleniyor ve mcafee kurucusu twitter da tavsiye etmişti. alıp saklamaya değer.
 • mcafee 'nin kurucusu john, dün itibariyle twitter hesabından hergün bir altcoin tavsiye ediyor. altcoinler gerçekten özellikli ve değerli mi bilmem ama adam sosyal medya gücünü de kullandığından söylediği altcoin birkaç saat içinde en azından % 30' ları geçiyor. dolayısıyla hergün trade için kullanılabilir.

  dün ve bugünün tavisyeleri;

  digibyte $dgb
  burst $burst
 • sırasıyla yazıyorum gidin alın sonra da bana dua edin.

  (bkz: xmr)
  (bkz: gvt)
  (bkz: burst)
  (bkz: iota)
 • arkadaşlar altcoin tavsiyesi ve dump, pump gibi ani borsa hareketlerini görmek istiyorsanız burayı inceleyebilirsiniz #73096468

  daha çok binance borsası için geçerlidir ve grupta hangi coinin pumplanacağı süre bitince veriliyor. çünkü herkes bilse alım yapar ani yükseliş olmaz.

  next pump will be in 1 days, 4 hours and 53 minutes.
 • bezop.io

  john mcafee'nin yeni gözdesi.
 • baştan belirteyim finansçı değilim, matematikçi değilim, istatistikçi hiç değilim. cüzi bir miktar lirayla kriptopara borsasına girip, tamamen şans eseri hamlelerle 1 aylık süreçte mevcut btc miktarımı >3 kata çıkardım. ama bu tamamen al-sat olaylarında şansımın iyi olmasından dolayıydı. bilerek bir coine yatırım yapmak değil de, herhangi bir altcoinden alıp beklemek sonrasında yüksek görünce satmak şeklindeydi. birçok zaman %0 küsür değişimdeyken alıp, aldıktan sonra fiyatının düştüğünü görüp, daha fazla zarar etmeden sat gitsin deyip başka coine geçme şeklinde tamamen amatör hamleler de oldu. doğru hamleler yapılsaydı, az daha sabır gösterip %40 kazançtayken, "yeter bu kadar sat gitsin" demeyip %90'ları bekleseydim bu x3 artışın x5-6 olması çok zor değildi, buna eminim.

  1 aylık trade history sürecine göz gezdirdiğimde şunu farkettim, genelde düşük fiyatlı trx, yoyo, mana gibi coinlerde daha iyi satış yüzdeleri yakalamışım. bu veri kenarda dursun.

  bir başka gözlemim de market volümü yüksek olanlarda artışlar- azalışlar daha hızlı seyrediyor. benim gibi heyecanlı tipler için market volümü yüksek coinler daha cazip gibi.

  bir de bu 1 aylık macerada neyi farkettim. bu çok bariz ve bir o kadar da iq gerektirmeyen bir bilgidir ama ben bunu tecrübe etmeden bilemezdim, çünkü hayatımda borsa vs bir kez bile bulaşmışlığım yoktur. şunu farkettim; coin alırken adına takılmadan direkt gidip o an en fazla - %24h change değeri olan coinin en karlı yatırım olabileceğini. mesela xrp epey yükselmişken platoya yakın yerde alıp aldığım fiyatın bir tık üstüne satmışlığım oldu.

  yani elimde 3 veri var. 1)24h volume 2) low price 3) - change %

  sonra dedimki, bir miktar satıştan sonra elime geçen btc ile 2 saat hangi altcoine yatırım yapacağımı düşünmektense bunu bir şekilde formulize edeyim, hesap sonucu ne çıkarsa ona yatırım yapayım.

  yukarıda bahsettiğim 3 veriye değerler atfettim.

  1) 24h volume --> 5

  2) low price ---> 1

  3) -change % ---> 5

  elimde diyelim 0.001 btc var ve ben hangi altcoini alayım da 3 gün- 7 gün arasında şöyle %30-40 gibi artışla satayım? bu coini belirlerken benim için 24h hacmi 5 birim değerindeyse, düşük fiyatlı bir coin olması 1 birim değerinde, o günkü negatif % düşüklü olması da 5 birim değerindedir dedim.

  sonra ortaya şu formül çıktı.
  x= bir coinin yatırım yapılabilirlik puanı
  a= 24h volume
  b= kullandığım borsadaki toplam coin sayısında o coin o anki değeri itibariyle kaçıncı sırada. örn: binance'ta xvg sondan 6. sırada. toplamda 100 coin varsa, xvg(verge) in değeri 94 (100-6) .
  c= negatif yönde 24 saatte % kaç değişmiş.

  x=[((a/ 1.000) x 5) + (b) + (5c)]

  bu formül daha da geliştirilebilir. ya da tamamen çöpe atılıp çok daha mantıklı formüller üretilebilir.

  bu formül ile altcoin belirleyip mevcut kazancımı editlemeyi planlıyorum. veya kaybedişimi.

  edit 1: 02.01.18 tarihinde fun (funfair) 0.00000631'dan 215 adet almışım. az önce 209 tanesini 0.00000768'den okutmuşum. yani 2 günde kar--> %18.3 gibi bişey. fena değil. fun bu bahsettiğim formül ile kıyaslayıp bulduğum ilk coindi.
  215 tane aldım 209'unu sattım. tahmin ettiğiniz üzere koleksiyonerim. al-sat yaptığım her altcoinden 3-5 kasada bırakıyorum gün gelir aşırı değerlenir falan diye.

  formülde 24h volümdeki bölen sayı olan 1.000.000, 1000 ile düzeltildi. 24h volümde virgülü nokta ile karıştırmışım.
 • bana yakın gelenleri fiyatlarına göre sınıflarına ayırarak sıralamak isterim. cebimdeki paraya göre, az az da olsa içlerinden bazıları yatırım yaptıklarım. cebinizdeki paraya göre, pahalından ucuza doğru;

  1. sınıfta artık altcoin sayılamayacak, eth, monero, dash, litecoin, neo paranız varsa alınabilir. (şu anki değeri > 50 dolar)

  2. sınıfta, gvt, lsk, bnb, lun, kcs, icx, salt, strat, hsr, mod, aion, eng, mco, nuls, evx (50>şu anki değer>5 dolar)

  3. sınıfta, xrp, zrx, iota, sub, brd, icn, drgn (5 dolar >şu anki değer >1 dolar)

  4. sınıfta xvg, ada, xlm, rpx, dbc, qlc, lend, fun, poe, bts, req, snt, snov, dgb, doge, sc (şu anki değer< 1 dolar)

  yukarıdaki coinleri binance ve kucoin borsalarından edinebilirsiniz. bazıları ikisinde de bazıları sadece birinde var. faydalı bulan ve referansımla üye olarak destek vermek isteyenler için kucoin binance
  sadece doge ve sc bu borsalarda yok onu da poloniexten alabilirsiniz.

  henüz satışı olayaman ama ön üyelikle beleşe coin dağıtanlar için:

  zeepin faceten beğen, twitterdan takip et, tweet at gibi bir iki kolay adım karşılığında ortalama 200-300 coin veya token ve her referansınız için +20 daha derken ortalama 500 civarında bonus

  ucash üye olana bedava 500, faceten, twitterdan begenene like yapana vs. artı coinler, referans üyelikleri için artı 250 daha derken, ortalama 2000'i bulan bir bonus

  wcx üyelikte 50; referansların üyelerikleriyle ortalama 500-1000 arasında bonusu.

  actioncoin üye olana 1000; refransınızla üye olan herkes için artı 1000, referansınızla site ziyareti yapan herkes için +10 şeklinde 5-10 bin adeti bulan bonus

  ezpos ön üyelikte artı 5 hediye bonus
 • sepetimde bulunan xlr, trx, ada ve lend ile beraber, onlarca uzmanın ve yatırımcının ısrarla önerdiği digibytecoin ile hodl moduna geçtim. elbette yatırım tavsiyesi değil, zaten zerre kadar anlamam bu işlerden tamamen tavsiye üzerine treni kaçırmayalım diye ufak paralarla başladım. bir acemi olarak tavsiye edeceğim en önemli şey, anlamasanız bile, seviyesi belirli telegram gruplarına katılın, resmi coin haberlerini takip edin, en önemlisi bunun futbol bahsi olmadığını idrak ederek sabredin. ben bile bir ayda iki katına çıkardıysam bakiyemi, herkes çıkarır.
hesabın var mı? giriş yap