• (bkz: #19666525)

şurada bir şeyler karalamış stevemcqueen başlığına. içinde bulunmak isteyeceğim bir kavga değil bu ama tavır çirkin işte, bir iki kelam etmek lazım.
    olayı özetleyelim, stevemcqueen'in zamanında yazdığı entirileri derlenip kitap yapılıyor, bunun dışında gazetede bir röportajı çıkmış. stiv de bunları sözlüğe taşıyıp reklamını yapmış. anafor ise belli ki buna sinirlenmiş.

buraya kadar her şey normal, insanların sözlükte yaptıkları işleri duyurmasından hoşlanmıyor olabilirsiniz. evlilik duyurularına duyulan nefret gibi bu da kabul edilebilir bir durum sanki ancak üstte linki olan entiride yazdığı bir satır var;

"onlarca entrym gazetelerde, dergilerde, hatta bilimsel makalelerde, orada burada yayınlandı, onlarca sitede, basın organlarında, doktora tezlerinde yazdıklarım alıntı etiketi bile konulmadan olduğu gibi kopyalandı, nikim bile yayınlanmadı, umurumda olmadı"

belli ki olmuş anafor, hatta o kadar olmuş ki bunu bir şekilde açığa vurmak istemişsin yoksa stevemcqueen getirdiğin eleştiri de bu satıra hiç gerek yok. gerçekten umurunda olmasaydı "nickin bile" yayınlanmadığına bozulmazdın şu tavrından sezdirdiğin gibi. bir de bilimsel makalelerde yazılarına atıflar bulunan biri olarak ajdar ve stevemcqueen arasında kurduğun ilişkinin ne kadar sakat olduğunu biliyor olmalısın. buna rağmen tartışma adabın bu kadarsa, söylenecek bir şey yok.

bu tartışmanın kökeninde mesajlaşmalara yada geçmişe dayanan bir husumet vardır belki de bilemiyorum ama yaptığın şey çirkin.
  • ben bu yazarı fi tarihinde hangi konuda olduğunu hatırlamadığım bir entrysinden ötürü takip etmeye başlamıştım, zira uzman gibi detaylı, uzun ve bilgilendirici yazıyordu, okunur bu dedim. sonra yüzellisekiz* farklı konuda aynı detay ve uzunlukta entryler düzdüğünü gördüm. bir insanın bu kadar farklı konuda nasıl (veya neden) detay bilgisi olabilir bilemediğim gibi mesleğini de hayatta tahmin edemem.

doktor, astronot veya victoria's secret mankeni olabilir. veya bütün gün wikipedia okuyan işsizin tekidir. hepsi olabilir.
  • orjinal bir densiz. tahminimce ilgi budalası bi arkadaş.
  • acılı bir ailenin acısıyla dalga geçen bir şuuru yitik.
    (bkz: engelle)
  • bilmediği konular hakkında atıp tutan, sallayan suser. yanlış anlaşılmasın, adama/kadına mesajımı attım, insan gibi başkalarını yanlış yönelttiğini söyledim. utanması gerektiğini de ekledim. cevap bile alamadım.

bakın adı geçen suser bilimsel konularda yanlış yanlış yazıyor, bizim araştırmacı(!) saf yazarlar milyon tane favı, şukuyu basıyor. adam yanlış yazdığını öğrenince de ölü taklidi yapıyor.

edit: konuştuk hallettik.
  • becerebilirse, sözlükte bugüne kadar yazmış olduğu ilim bilim temalı entryleri, yeniden derleyip, düzenleyip şurada toparlayacak, hatta toparlıyor...
  • sözlük yönetiminin bildiğin geri zekalı olduğunu düşünen standart bir yazar...
  • yazdığı binlerce entry arasında mezhepcilik yaptığı veya belli bir inanc grubuna, ya da yazara küfür/hakaret ettiği tek bir enty'sine rastlanamayacağı icin, başlığı altına yazılan iftiralar asılsızdır. itibar etmeyiniz. ha bir de esatsever değildir. yazdıklarını lütfen gözünüzle okuyunuz.
  • adnan oktar'ın mason konuklarıyla ilgili "cevab veremedi" tarzında ifade edilen açıklamaları için:

#24474176, #24474385 ve #24474037 numerolu entry'lere bakabilirsiniz.

ek not, adnan oktar ünlü mason konuklarını daha önceden "saatlerce" konuk etmişti. mal değiliz, biliyoruz.

aylar sonra edit:
    üstteki sataşmalı entry'ler silinmiş, bu entry de mal gibi kalmış ortada işte...
  • gayet net bir biçimde, adnan oktar ve "sevenleri"nin buluştuğu televizyonda "çok sıklıkla konuştuğu" ekşi sözlükten bir yazar olarak; "evrim olgusunu" tartışma teklifinde bulunan bir yazar. ismi de, cismi de gayet belli. evrim hakkında yazdıkları da (bkz: evrim teorisi/@anafor) başlığında "özet" olarak bulunuyor. özeti ancak bu kadar zaten.

küçük bir sözlük ekibi ile (maksimum 3 kişi) gelip canlı yayında bu teoriyi "bilimsel adaba" uygun olarak (yani önce sen tezini sunacaksın, sonra ben tezimi sunacağım, sonra sen cevap vereceksin, ardından ben cevabına karşılık vereceğim, ardından final konuşmalarını yapıp bitireceğiz) tartışmak istiyor.

hayır, gören de zannedecek ki, küfürbaz, haddini bilmez, lafınının arkasında durmayan biri... al, (bkz: adnan oktar/@anafor) gayet eleştirel, nezih ortada biriyim...

eğer buna adnan oktar evet der ise, ben oradayım.

yok, adını ver, cv'ni gönder, kendi çapında takılıyorsun falan gereksiz mevzular. siteye yazmak falan da gereksiz. muhatap belli, bilimsel altyapısı da ortada. ciddi ciddi çağır, ben oradayım...

teklif açık...
hesabın var mı? giriş yap