• kazazedeyi yerinden kaldırmaktan tut kamyon şoförüne saldırmalarına kadar cehaletin resmi olan video. işte cehalet budur. faydalı olacağım derken zarar verir ve zararsız ya da faydalı olanı yok eder.

edit: have you no sense of decency nickli yazar tarafından aldığım, feodal bir köle zihniyetine sahip olduğuma dair ithamlarla dolu mesajda dikkate değer bir detay vardı. kendisi "hız sınırının 50 üzerinde olduğu her yerde bu yolları o hız sınırına uygun hale getirmeyen akan vergi musluklarını cebine dolduran hırsızlar suçlu" diye bir ibare eklemiş mesaja. bu söylediğinde haklıysa elbette bu yöndeki eksiklik de sorumlulardan biridir.
  • tırın durma mesafesine bakınca hızının sınırlar içinde olduğunu düşünüyorum. çocuk durmak varken tıra doğru koşmuş .

anne baba acılı anlıyorum da tırın o çocuğa çarpmaması için hiç orada olmaması gerekiyordu , ben tırda bir hata görmedim açıkcası.

umarım kısa sürede iyileşir.
  • şu durumda bile iyi niyetle frene basıp onca ton makineyi 7-8 metrede durdurup bi de hala kaçıp gitmeyen adama saldırmaya çalışan malların soyu yürümese de olur ya aslında.
  • kazada suçlu ailedir.
  • tır karayolundaki hız limitlerine uygun gidiyor ise şoför kusursuzdur. kusurlu olan ise otobüs indirme yeri belirlemeyen karayolları ve otobüse uygunsuz yerde indirme-bindirme yapan otobüs firmasıdır. (hemen yan tarafında benzinlik var, benzinliğe girmek çok mu zor?!?)

ayrıca ailenin ambulans çağırmadan karga tulumba çocuğu kucaklaması ve çocuğa çarpan tır şoförünün taşlanması acı türkiye gerçeklerini bir daha gözler önüne seriyor.

aslında olması gerekeni söyleyeyim de insaların içi ferahlasın. karayollarının otobüsler için indirme yerleri belirlemesi ve oralarda hız sınırı tabelası koyması gerekiyor. yoksa o otobüs neden yolda durmuş kimse bilemez maalesef. ama 45-50 kg başıboş sokak köpeklerinin umarsızca sokaklarda özgürce gezebildiği, çocukları boğazlayabildiği ya da trafik kazalarına neden olabildiği bir ülkede maalesef şehirlerarası yolcu taşıyan otobüsler için şehir merkezleri hariç indirme yeri belirlenmemiştir...
  • neden kimse otobüsün yolcuları orda indirmemesi gerektiğinden bahsetmiyor.
    durak değil otogar değil
    alışıla geldiği için ve köyün girişi olduğu için hep orda iniliyor ama orası durak olarak resmileştirilse trafik işaretleri konur
    öncesine tümsek yapılır
    vatandaşın orda indiğini bilen yöneticiler,
    otobüs firması
    otobüs şöförü
    eğitim vermeyen aile
    çocuk suçlu olabilir ama
    kamyon şöförü hiç zannetmiyorum
  • bu türkiye gerçekten tam anlamıyla afganistan seviyesinde bir ülke net anlaşılıyor. burası başkent bir de gerisini siz düşününün.
  • kaza anının görüntüsü

4 eylül günü ankara bala'da yaşanmış trafik kazası..
    çocuk 11 yaşında..
    annesiyle birlikte toplu taşıma aracından iniyor..
    baba yolun karşısında beyaz arabada ailesini bekliyor..
    babasını gören çocuk sevinçle yola fırlıyor..
    o sırada 3 hafriyat kamyonu peş peşe seyir halinde...
    2. hafriyat kamyonu çocuğa çarpıyor...
    kaza sonrası şoka giren çocuğun anne ve babası kamyon şoförüne saldırmak istiyor..

hastaneye kaldırılan çocuk yoğun bakımda...
    umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur..
    bana göre hafriyat kamyonu şoförünün suçu yok...
    tek suçlu baba..
    madem eşini çocuğu almaya geldin;
    in aracından otobüsten inerken karşıla..
    çocuğunu da elinden tutarak yolun karşısına geçir..
    tabi takdir ekşi sözlük hakim heyetinin...

edit: çocuğun yakınları mesaj attı...
    hayati tehlikeyi atlatmış çocuk durumu iyiymiş..
    ambulansı beklemeden arabaya bindirme sebepleri en yakın hastanenin 30 km uzakta olması...
    ambulans ile orta noktada buluşmak için arabaya bindiriyorlar
    annesi arabada ilk yardım uyguluyor
    kaza sonrası hafriyat kamyonu şoförü tutuklanmış..
    yakınlarının attığı mesajı aşağıda paylaşıyorum

--- spoiler ---
    merhaba yazmış olduğunuz entry'de birçok hata var. çocuğun yakını olarak düzeltmenizi rica ediyorum.
    1.arabadaki kişi çocuğun dedesi ve olay yerine tam o an yeni gelmiş ve daha yeni iniyor arabadan başka bekleyecek yerde yok zaten. çocuğun babası otobüste valizleri alıyor annesi kaza yapan çocuğun kardeşini tutuyor bundan dolayı 11 yaşındaki çocuğumuzu kimse tutmuyor, zaten normalde böyle bir hatayı yapacak bir çocuk değil bir anlık dedesini görmenin sevinciyle koşuyor.

2. orası resmi bir durak otobüs şehir içi otobüs ankara ego'ya ait fakat suç ego'ya da ait çünkü resmi durak olmasına rağmen tabela koymayıp yaya geçidi çizgisi çekmemiş.

3.tır firmasının suçu git gel arabayla 2 saat süren yolu arabanın yüklemesi boşaltması yemek yemek dahil toplam sekiz saat içerisinde 3 sefer atılmasını istiyor bundan dolayı tır şoförleri çok hızlı kullanıyor ve bu şirketin tırları toplamda 4 kişiyi ezdi.
    --- spoiler ---
  • kodumun salak karısı şeytan taşlıyor sanki!
    eğitimsizlik böyle bir şey işte. zararı yalnız kendine değil çevrendekilere de sirayet eder. o çocuk bilinçli yetiştirilse pat diye yola atlamaz. tırda laps diye çocuğa vurmazdı. şimdi dövün dur.
  • suçlu anne ve babadır. çocuk sizin ve çocuğunuza günlük hayatta karşılaşacağı şeyleri öğretmezseniz sonuç bu olur. eğer öğretemediyseniz o çocuk dibinizden ayrılmayacak. zor değil yanımda dur diyerek, elini omzuna atıp çocuğu kontrol altında tutmak.
hesabın var mı? giriş yap