• iyi yemeğin peşinde uzun yıllardır köpek gibi gezen biri olarak:

>> adana kıyma kebap >> yok
    >> antakya usulü tavuk döner >> antakya 326
    >> cağ kebap >> koç cağ kebap salonu, değirmentepe
    >> ciğer kebap >> surkent cartlak kebabı
    >> çiğ köfte >> apikoğlu, ünlülerin çiğ köftecisi malatyalı osman usta
    >> çorba >> rumeli işkembecisi (mercimek), cezzar steak house (ilik suyu)
    >> çöp şiş >> köseoğlu çöp şiş
    >> deniz ürünleri >> kalbur (hakkında makale yazılır), afitap meyhane
    >> dünya mutfağı >> l'avare sahne
    >> eski usül tavuk döner >> yok (pamuk dede'nin yeri denenecek)
    >> et döner >> mutlu lokantası (hakkında makale yazılır)
    >> ev yemekleri >> çiçek lokantası
    >> fine dining >> yok
    >> hamburger >> 100 burger
    >> kızarmış tavuk >> germeç piliç
    >> kokoreç >> yok
    >> kuzu şiş >> közbiber ocakbaşı
    >> lahmacun >> düveroğlu
    >> makarna >> yok
    >> pide >> konyalı hacı usta
    >> pizza >> origano pizza & bakery
    >> sakatat >> rumeli işkembecisi
    >> sıcak sandviç >> poche
    >> steak >> yok
    >> sütlü tatlı >> yok
    >> şerbetli tatlı >> sıtkı usta, çiçek lokantası (kaymaklı ekmek kadayıfı)
    >> tantuni >> yok
    >> tavuk kebap >> kanatçı tarık, meşhur kebapçı cahit usta
    >> tereyağlı kuru fasülye >> taka restaurant
    >> uzak doğu >> quick china, private hot pot
    >> yağlı kara >> közbiber ocakbaşı
    >> yerel ve uluslararası unlu mamüller >> sezgice tatlı & ekşi
  • 1. yaprak kebapçı bayram usta: tüm kebaplar güzel, yaprak kebap başka güzel.

2. gaziantepli baklavacı hacıbaba: kebaplar, yemekler enfes, tatlılar gerçekten antep usulü.

3. lahmacuncu hacı mehmet: lahmacunu çok güzel diğer ürünleri denemedim.

4. düveroğlu: yine antep usulü bir yer ortalamanın çok üstünde.
  • pide, çöp şiş ve kokoreççimi söylemeyeceğim. ankara'da sevdiğim mekanlar böyle ulu orta yazılınca çok rahatsız oluyorum, sanki memleketimin kamusal alanda rüzgar esmiş de götü açılmış gibi hissediyorum. üzülüyorum yeminle.
  • lahmacun istiyorsanız batıkent şilan pide kebap. dürüm isteyin ama
  • daha geçen hafta gittim. ankara'daki arkadaşlar beni (bkz: bayram usta yaprak kebap)'a götürdü. efsaneydi gerçekten. mekan biraz tıkış tıkış ama onun haricinde mezelerinden etine, ayranından tatlısına, çayına kadar kusursuzdu benim için.

kesinlikle ankara'ya gittiğimde tekrar gideceğim mekandır.
  • kanat seviyorsanız kanatçı tarık, şaşmaz. sıra beklemeyi göze almalısınız.
    hamburger için the log, özellikle vişne reçelli ve trüflü burgerleri çok efsane.
    pizza için herhangi bir double zero.
    keyifli bir öğlen kebabı için yaprak kebapçı bayram usta.
    keyifli akşam kebabı için tavacı recep usta. kesinlikle portakal çiçeği şubesine gitmelisiniz. çayyolu şubesi çok kötü.
    son 10 günümün en çok ziyaret edilen yeri ise tiftik street food. hamburgerden sıkıldıysanız kendi yaptıkları puding gibi ekmeklerinde tiftilmiş bir et veriyorlar çok hoşuma gidiyor.
  • on sene ankara’da ikamet etmiş, çalışmış ve defalarca dışarda yemiş bir birey olarak net diyebileceğim bir iki husus var:

hacıbabanın baklavaları iyi değil canım kardeşim. gerçekten iyi değil. averaj yani yoklukta gideri var o kadar. ama ankara’da o kadar overrated olmuş ki söylediğinde sanki ana bacı sövmüşsün gibi bakıyorlardı.

iskitler sanayide bir dönerci vardı salt döner yapan. çok güzel döner yapıyordu yani aspavayı katlar ikiye. adını hatırlayabilirsem ekleyeceğim.

ek: kokoreç için hacı idare eder. enfes diyemiyorum ama nefis köreltmek için heves almak için birebir.

ek2: ekşi sözlüğün ne kadar toksik ve kötü insan barındırdığını bir kere daha göstermiş başlık. bir yerin kötü olduğunu belirtince “şurası daha iyi” diye belirtme zorunluluğu mu var? yukarıda “adını hatırlayabilirsem ekleyeceğim” yazmışım, o kısmı almadan sadece random gülüp dalga geçmiş baran kardeşimiz. peki baran’cım über mensch sensin ve beğenmediğin herşeye gülünüp dalga geçilmeli.
  • ulus semtinde boğaziçi lokantası.
    1956 yılından beri faaliyette olan geleneksel 'türk lokantası'.
    istanbul mısır çarşısı girişinde üst katta yer alan; atatürk'ten, ingiltere kraliçesine, holywood starlarından, entelektüel kesime seçkin müşteri kitlesine hizmet vermiş, 117 yıllık 'pandeli restoran' baş ahçısının ankara'ya gelişiyle başlayan süreçte babadan oğula geçen işletme; üst düzey bürokratları, diplomatik çevreleri sessiz, sakin, ağırbaşlı ve özenle ağırlamaya devam ediyor.
  • girilerin daha nitelikli olması gereken başlık. adam "hacıbaba baklavaları kötü ve iskitlerde bi dönerci var adını hatırlamıyorum çok iyi" diye yazıyor. bir de bunu net diyebileceği iki husus olarak yazmış aslkdfjslkgfd. yazdığı yazıda net hiçbir şey olmadığı gibi, bilgi de yok. hacıbaba baklavası kötüyse, daha iyi bir baklavacı yazarsın. kocaman sanayi sitesinde adını hatırlamadığın bir dönerci övmek ise bambaşka bi kafa.

neyse, en iyisi değildir muhtemelen ama lokasyon, fiyat performans açısından tunalı'da kennedy caddesi'nin üst taraflarındaki molto bene isimli mekanı önerebilirim. parmesan tekerinde fettucine yedim, gerçekten bu kadar bol ve kaliteli parmesan kullanılan makarnayı italya'da yemedim. ancak şişe şarap biraz piyasadan pahalı.
hesabın var mı? giriş yap