• evlat çalışmaya başlamıştır, ilk iş gününün sonudan eve döndüğünde;

baba:
    -"nası geçti günün,neler öğrendin?"

anne:
    -"öğlen yemekte ne vardı?"
  • anne "neyin var" diye sorarken
    baba "sana sevidiğin cipslerden alayım mı" diye sorar.

ikisinin de amacı aynıdır, sizi mutlu görmek.
  • arkadaşın biri kavgadan çıktığı belli bir halde eve gelmiştir. annesinin ilk sorusu: "ağrın sızın var mı?", babasının ilk sorusu "sen de vurdun mu i.nelere?" şeklindedir.
  • eve girilir:
    -melabaaaaaaa
    anne: kizim sen mi geldin?
    baba: ayaktayken bana bi su getir
  • anne: yavrum, ne koyayım tabağına? çorba?makarna? et?

baba: ayayay bana çorba koysana
  • arada kalan çocuğu şekilden şekile sokan, en sonunda psikolog önünde maymun eden farklardır.
  • (konser sırasında spiker, solist olan bu zibidinin soyadını yanlış söylemiştir. fakat soyadın yanlış söylenmiş hali, annenin kızlık soyadıdır) konser sonrası kulis önü, eş dost arkada ortamı;

uzun: ne o lan sahne adı mı kullanıyorsun ahahah..
    realsanto: sorma lan hatun her şeyi yanlış söyledi. ama boşver, o da annemin kızlık soyadı..
    anne: aslan oğlum benim, annesinin bitanesi, ne çok severmiş
    realsanto: garib anam yiğid anam çilekeş anam.
    baba: evde görürsün sen eşşoolueşşek

(not: lan konseri seyredip de annemin kızlık soyadını öğrenenler, kredi kartı limitime bir şey olursa bulurum olum sizi, kayıtlar var elimde)
  • baba çocuğunun kendi hayatı ile ilgili kararlarını iki adım geriden izlemeyi ve gerekli olmadıkça dahil olmamayı bilir. anne ise her zaman olayların tam ortasında olmayı ister.
  • eve girilir ve gün içinde yaşanmış mevzular kısa kısa anlatılır. baba salonda televizyon izlemekte, anne ise sizi gayet ilgili bir şekilde dinlemektedir.

ya anne işte bugün başıma şu geldi bu oldu şunu yaptım oraya gittim vs vs... sonra sınava girdim bombok geçti ama ona çok moralim bozuldu.

-anne: ahh neyse sıkma canını canım yaparsın sen üzülme ama ben sana güveniyorum vs vs...

-baba: ya işin gücün aylaklık yapamazsın tabi. bırak şunu hanım bi çay koy da içelim
hesabın var mı? giriş yap