• forgatten realms da drizzt e denk tek yaratik. bir evil ve bir assassin. bir humanda nasil boyle bir dexterity olur dedirtir insana.
 • pasha pook un birincil suikastcisi*
 • bir elinde +1 lik sabre,diğerinde +4lük bir dagger vardır.dex'i bildiğim kadarıyla 20 veya 19 idi.
  drizzt ile yollarının çakışması,drizzt'in halfling thief dostu regis'in ismini unuttuğum realmsin en büyük şehrinin thief guild boss'undan (pasha pook) bir adet buyulu gem çalması ile gerçekleşir.

  pasha pook artemisi regisi bulmak ve taşla beraber geri getirmek için görevlendirir (artemis'in ismini yunan mitolojisindeki av tanrısından alması bu açıdan anlamlıdır).tabi regis götü üçbuçuk attığından drizzt'e yaltaklanmaktadır,yediği boklar üzerine tek kelime etmeden drizzt,bruneor ve wulfgar ile beraber bruneor'un atalarının yaşamış olduğu saklı şehire doğru yola çıkar.olaylar gelişir...
 • forgotten realms'ın en aşmış assassin'i olan artemis bir elinde +4'lük defending & life stealing dagger ( ki bu silah calimport'ta artemis'in sembolü olarak bilinir ) diğer elindeyse yeni ele geçirdiği dumanlar çıkaran akıllı kılıç charon's claw'ı kullanır . şu zamanda drow jarlaxle ile takılmaktadır .
 • legacy of drow u oquduktan sora öğreniyoruz ki artemis tıpkı drizzt'in menzo da kalırsa ne olabileceğini görmesi gibi ne olduğunu görüyor ve kendi yoluna gidiyor-düşünceler içinde...tabi drizzt in onu bariz "de hade git koçum allahından bul" şeklinde bırakması sayesinde..
  sanırım spine of the world,servant of the shard vs kitaplarının oluşturduğu seri onun üzerine dönüyor...
 • artemis entreri tüm yaşamını merhametini öldürüp kendini bir ölüm makinesi haline getirmek için harcamıştır. servant of the shard kitabında yaşamını sorgular ve buna bağlı geleceği çizilir` :yamuluyorsam düzeltin`. "with each kill i grow wiser; with added wisdom, i grow stronger."
 • artemis entreri'nin drizzt'i (ki kendisi pek hoslandigim bir sahis degildir aslen) bu kadar takinti yapmasinin, onu yenmek icin psikozlara girmesinin nedeninin drizzt'i kendisinin tam bir karsit aksi (yansimasi evet) oldugunu gormesi ve aslinda bu isteginin kendisinin hayati boyunca suren devamli kendini asma ve mukemmellesme isteginden, hirsindan kaynaklandigini ve boylece drizzt'i yenerse kendini de yenmis, asmis olabilecegi anlamina gelecegini soylebilirsek de bu cok gereksiz ve boktan bir psikoanaliz olacaktir, luzum yoktur..

  r a salvatore drizzt gibi bu kadar (sozde) mukemmel oldugu icin nefret edebileceginiz bir karakter yarattiktan sonra sanirim yaptigi hatanin farkina varmis, artemis entreri gibi bu kadar (etik yonden) kusurlu ama bir o kadar da bu yuzden "insan" oldugu icin asik olunacak bir karakter yaratarak dunyasinda bir dengeye varabilmis..artemis entreri bir antihero mudur bilemiyorum, lakin ic mekanizmalari, gelisimi cok iyi sekilde anlatilmis, gelistirilmis, tam kemale ermis, olmasini istedigim(iz) sekle burunmus bir karakterdir, hele ki "paths of darkness" serisi itibariyle insana yeme de yaninda yat dedirtebilir olmustur..karizmasina, kasina gozune, gucune kuvvetine, aklina zihnine, kisacasi kendine on puan veriyor, asik olunan roman karakterleri listemizde birinci siraya oturtarak tek geciyoruz..ah koca artemis ah*..
 • yürüyen karizma abimizin forgotten realms 3rd edition settingine göre özellikleri şu şekildedir:
  rogue4/ranger1/fighter12/assasin1(bunun nedeni assasinin special class olmasından kaynaklanıyor,fighterla ters de yazılabilirler)
  hp:121
  ac:22
  stats: str=14 dex=20 con=15 int=16 wis=16 cha=13
  possesions:+3 long sword of wounding,+4 defending dagger,cloak of armor +4,ring of protection +3,vs...
 • artemis entreri'nin drizzt'den nefret etme sebebi kendini asma istegi degil, drizzt'in entreri'nin hayattaki amacini ve inanclarini bosa cikarmasidir. artemis entreri mukemmel bir savasci olmak icin tum insanligindan ve duygularindan arinmis, bir olum makinasi haline donusmustur. cunku bu duygularla mukemmel bir savasci olamayacagina inanmaktadir.
  drizzt'in tum o duygulara sahipken kendisinden daha iyi, veya en azindan esit bir savasci oldugunu gordugunde, kendi hayatinin anlamsizligini ve boslugunu gormus, buna sebep oldugu icin de drizzt'den nefret etmistir. daha sonra ebesininkini gordugunde hayatini sorgulamis ve bir sekilde daha duzgun, delikanli bi eleman olmustur, aferin.
hesabın var mı? giriş yap