• ben de ezansız bir ülkede yaşamak istiyorum. her istediğimiz gerçekleşmiyor ama.

tanım: çöl bedevilerinin taleplerinden birisi. yallah arabistan'a. burası türk yurdu, arap çölü değil.
  • atatürksüz anayasa isteyen anasından am beklesin hadi.
  • o zaman atatürk'ün kurmadığı bir ülkeye git orospu çocuğu diyerek kibarca cevapladığım istek.
  • dünya'da 195 ülke var, bunların sadece bir tanesinin anayasası atatürk ilkeleri ile oluşturulmuş, benimsenmiş, ve bunlar anayasasında atatürk'ün a'sı geçmeyen kalan 194 ülkeden birine siktir olup gitmek yerine, koca ülkenin anayasasını kendi gündemine ve dileklerine göre değiştirmeye çalışıyorlar. bunların ben tıynetini ruhunu sikeyim şeytan orospu çocukları.

avucunu yalayacak bir grup ayak takımı serserinin serzenişidir.
  • bende orospu çocuksuz bir ülke istiyorum ama her yerden çıkıyorlar.
  • ben de senin gibilerden arındırılmış bir türkiye istiyorum.

t: düşmanla iş tutanların sloganıdır.
  • türkiye'de bu cümleyi kuran iki taban tabana zıt kesim var. birincisi laiklik ilkesine de karşı olan, asli hedefi dizilerden öğrendiği osmanlı'yı içine belirli dozda islam devleti de katarak diriltmek olan kesim. bu kitleye denilecek bir şey yok, dediklerinizi anlama ihtimalleri de yok. o nedenle onları bir kenara koyuyorum.

asıl hikaye ikinci kesimde. bunlar sanki daha önce yetmez ama evet meselesi yaşanmamış gibi, siyasal islamcılardan demokrasi bekleyen, darbeci anayasa gidecek ülkede güller açacak sanan sol görüşlü kitle. birey için anayasa maddesi olmasına gerek yok, zaten yasalarımızda herkesi koruyan maddeler var diyorlar özetle.

bireyi korumayı şık bulmuyorlar ki haksız değiller. ancak bu idealist yaklaşım fillerin savaştığı topraklarda lale tarlası kurmak gibi bir şey. kullanılıyorsunuz siyasal islam tarafından ve hamle yapmalarına her izin verdiğinizde şimdikinden daha az özgür, daha az demokratik ve daha az dünya vatandaşı oluyorsunuz.

atatürk ilkeleri saçını atatürk gibi keseceksin, atatürk gibi düşüneceksin, atatürk'ün okuduğu kitapları okuyacaksın gibi bir şey olsaydı ben de karşı çıkardım, lakin durum bu değil. gayet evrensel ilkeleri savunmuş atatürk hayatı boyunca. hatta bazı ilkeler evrensel olmadan öne savunmuş. bu siyasal islamcıların laiklik takıntısı mesela akıl alacak iş değil.

nedir laiklik?

devletin dini yoktur, bu topraklarda istediğine inanmakta özgürsün demek.

istersen şaman olursun, istersen pagan olursun, istersen en has müslüman olursun demek.

istersen de inanmak zorunda değilsin.

bu basbaya özgürlük yahu.

buna düşman olmak için özgürlük düşmanı olmak lazım değil mi?

şimdi siyasal islamla omuz omuza anayasadan madde çıkaranlar yarın inanç eksenli bir mahkeme kurulduğunda doğrusunu yaptık diyebilecek mi merak ediyorum. çünkü 20 yılda biz devletin nereye itiklendiğini cam gibi gördük, görüyoruz.

anayasanın bireylerle anılmadığı, içinde kimsenin adının geçmediği günleri açıkça ben de isterim ama burası sparta, burda efendilik yok maalesef. sen elinde papatyalarla kırlarda koşarken üzerine betonu döküp geçerler. akıllı uyanık olmak türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının zorunluluğu.

anksiyete içinde yaşamak bizim ata sporumuz.

darbeci anayasa istemiyoruz diye yola çıkıp, kolkola gezdikleri marulların darbe girişimini yaşamak bile sizi uyandırmadıysa daha da uyanmazsnız gerçi.

yetmedi demek ki.
  • dünyada bilinen 208 adet ülke bulunmaktadır. bu ülkelerin tam tamına 207'si atatürksüz anayasa ile idare edilmektedir. sadece ve sadece 1(bir) tanesinin anayasasında atatürk ile ilgili kanunlar vardır.

atatürksüz anayasa isteyen arkadaşların neden 208 ülke arasından bu tek ülkede kalmayı seçtiğini anlamakta zorluk çekiyorum. ayaklarınız sizin emrinizde arkadaşlar, türkiye dışında seçebileceğiniz kelimenin tam anlamıyla "her" ülke bu isteğinizi karşılamaktadır. buyrunuz.

he derseniz ki burası ata yurdu, burası bize atalarımızdan miras kaldı o yüzden bu toprakları terk etmeyeceğiz, o zaman ataların en büyüğüne de en azından asgari hürmeti yasa yoluyla da olsa göstermek zorundasınız.

amınıza koyarım, saygılarımla.
  • atatürk bunlara iyi çakmış zamanında. bir türlü çıkaramıyorlar. atatürk'ü silmeye yedi ceddiniz yetmez.
hesabın var mı? giriş yap