• (bkz: göt korkusu)
  • deprem olduğunda olur genelde.

not: elhamdulillah müslümanım.
  • mümkünatı yoktur.
    insanın açılan ufku, asla tekrar eski boyutlarına dönmez, dönemez.
    küçükken, henüz kişinin aklı ermiyor ve muhakeme yeneteği zayıfken, hepimiz büyüklere saçma, çocukça gelen şeylere inanmışızdır; hadi hepimiz olmasın, çoğumuz. bu mesela noel baba olabilir veya diş perisi: çıkan dişimizi yastığın altına koyduğumuzda, ertesi gün orada para bulduğum dahi olmuştur. zümrüdüanka kuşu veya unicorn. gelgelelim bunlara, şimdi büyüdüğümüz vakit, inanmamız mümkün müdür? katiyen hayır tabii ki. asla ve asla tekrar noel baba'nın bacadan hediye atacağına inanamazsınız. veya gerçekten diş perisinin yastığın altına para koyacağına. kendinizi zorlayın; ıhhıh olmuyor, ben şahsen inanamıyorum.

böylece allah'a da inanamıyorum.
  • evrendeki sonsuz varlık delilleri neticesinde, tek tanrı'nın varlığının kabul edildiği, aklın ve kalbin senkronize çalışabildiği ve kibrin şeytana iade edildiği yaşamdaki en ama en önemli an.
  • hiçbir kanıttan tatmin olamayacak kadar gönlü mühürlülerin ulaşamayacakları an.
  • tuğçe kazaz
    kendi kendine oluşmuş olamaz. *
  • yüce fsm'nin makarnavi uzuvlarını hissettiğiniz andır *
  • hergün, yalnız olduğum bir sırada, elime 1 tl metal para alıp "eğer allah benim inanmamı istiyorsa, bıraktığımda bu para sadece 10 saniye için yere düşmesin" diyorum.

ve her seferinde, bıraktığım anda yere düşüyor.

halbuki sadece 10 saniye havada dursa, düşmese, o an benim ateizmden vazgeçtiğim an olacak.

demek ki ya benim inanmam allah'ın umurunda değil, ya 5 gramlık parayı 10 saniye havada tutacak gücü yok ya da zaten akü komple yok.

bu kadar kitaba deftere elçiye savaşa cihata masrafa gerek yoktu halbuki.

5 gram ve 10 saniye, hepsi bu. 2 üstteki entryde görülen evreni yaratan bir güç için çok da zor olmasa gerek.

ben yine de hergün denemeye devam edeceğim. bir gelişme olursa haber ederim merak etmeyin.

edit: aha bak yine düştü...
hesabın var mı? giriş yap