• mühendislikte atölye'nin küçüğüdür. içinde bir takım tezgahı * * ve ufak tefek el aletleri vardır. birden fazla tezgah varsa o zaman ismi atölye olur.
  • discover weeklylerime renk getirmiş badim. kendisiyle tanışıp da spotify'dan ekleştiğimizden beri listelerine, takip ettiklerine dadanmış durumdayım. her nasılsa bana yarayan müzik zevki kendisine yaramamakta, discover weekly'leri tarak gibi gelmektedir. buradan da anlıyoruz ki aslında kendisi karizmatik bir dinleyici imajı çizerken gizli gizli hande yener dinlemektedir. neyse biz onu her haliyle sevdik, kabul ettik.

hamiş: spotify şifremi de hala istiyorsan dolar cinsinden beş haneli bir rakama bırakabilirim, senin güzel hatırına.*
  • yabancı dilden kelime alıyorsun, onu da yanlış telaffuz edip alıyorsun. fransızcası atelier olan kelimenin "atölie" şeklinde okunması gerekirken muhtemelen dingilin biri şapkasız e yi, e diye okumuş geçmiş.
  • fransızca "atelier" kelimesinin yanlış okunmasından sonra türkçe'ye yerleşen kelime.
    (bkz: atölye)
  • 1. nesil sözlük yazarı. eski toprak.
  • atölyenin doğru yazılmış hali imiş. siktir git tdk. atelye ne olum söylemek için dedikodu yapan mahalle paçozları gibi hareketlere falan giriyor insan. dediğim gibi, tdk sen siktir git kardeşim atelye değil. atölye olacak o.

edit: anında göt show http://www.tdk.gov.tr/…option=com_gts&kelime=atelye

siktir olup gidiyorum.
  • birazdan buraya başlığın ilk entrylerini okumadan ahahaha salak o öyle mi yazılır diyecek bilmem ne kuşağı insanlar gelecektir.

biz ona uygun bir toplum değiliz. üretim bize kodlanmamış. hep düşünürüm acaba arap petrolü bizde olsa kaç yıla hepsini harcayıp yerdik. 5?
  • milli eğitim bakanlığı tarafından acilen seferberlik başlatılıp her okul da açılması gereken eğitim atelyeleridir.
    z kuşağı pek çok konuda sokaktan, hayattan uzak yetişiyor. bilgisayar başında oturarak hayatı idrak edemezler. kapsamı ve yeterliliği bakanlık tarafından belirlenecek kıstaslarda uygulamaya geçirilmelidir.
  • tdk, yazılışını atölye olarak göstermektedir.

kaynak
  • beyle yazıldığı zaman komik ve ciddiyetsiz görünen sözcük.

hani isterlerse içeride astronot kıyafeti üretsinler, bunu gördükten sonra en fazla palyaço burnu kadar ciddiye alabilirim.

kendi topuğuna sıkmak gibi biraz. hatta muhtemelen camlarında da “bizimle çalışmak istermisiniz?” yazıyodur.

-tabiki hyr.s
hesabın var mı? giriş yap