• babalarını kaybedip, sağlığında babalarıyla iletişimlerinde kendisinden kaynaklı olmayan sorunları olan evlatların bu sorgulamalar içinde düşündükleri markalardır.

tuhaf biliyorum ama böyle. babamı kaybetmedim ancak babasını yakın zamanda kaybetmiş bir arkadaşımdan gözlemlediğim bir durumdur bu.

ebeveynleriyle aynı evi paylaşıp sevgi ve şefkatten uzak çocukluk geçirenlerce, babanın ölümü akabinde toplanan kazakların, çorapların, gömleklerin, pantolonların arasında farkedilendir.

babam en çok gömlek giyerdi ve çok beğenirdim diyen arkadaşımın ilk baktığı yerdi gömleğin arka sırtındaki etiket. sonra da döktüğü gözyaşı cabası. o halde siz siz olun sevgisiz bulsanız bile sırnaşın babanıza ve gözünüz, sarıldığınız anda gömleğinin veya kazağının etiketinde olsun. saçma gelebilir ama onları kaybettiğinizde bunu bile düşünür hale gelebiliyorsunuz ne yazık ki.
  • benimki için
    (bkz: camper)
    (bkz: columbia)
    (bkz: asolo)

orta yaş bunalımı ve ötesi herhalde.
  • babamın nutelladır. benim için aldığını söyleyip, kahvaltıda, beş çayında benden fazla tüketiyor. şimdi evden ayrıyım, artık hepsi onun.
  • (bkz: paul&shark)
    (bkz: lacoste)
    (bkz: igs)
  • (bkz: renault)

beraber gittiğimiz araba fuarında bile renault standına 3 saat fuarın geri kalanına sadece bir saat ayıran bir adam
  • (bkz: jack&jones)
  • (bkz: nuri leflef kundura cilası)

pazar öğleden sonraları ayakkabıları, serili gazetelerin üzerinde boyarken o tanıdık koku yayılırdı eve. fırçayı sallarken keyifli keyifli ıslık da çalardı bazen. boya sandığıyla sokaklarda gezdiği çocukluk yıllarını, öğle sıcağında bir ağacın altında içtiği gazozun tadını hatırlatıyordu belki de. yeni yeni anlayabiliyorum canım babam; biz büyüdük, sen gittin. mekanın cennet olsun.

edit: mesajlarıyla yüreğimize dokunan tüm dostlara selamlar...
  • çikolata: nestle bitter.

gofret: ülker çikolatalı gofret.

traş kremi: arko.

parfüm: first class.

kıyafet: evin hanımı ve kızı ne alırsa anonim şirketi. (genelde, kiğılı, karaca, irfan, lcw)...
  • (bkz: ülker)
    (bkz: nokia)
  • (bkz: mercedes)

kendisine 10 arabalık bir mercedes koleksiyonu hediye etmek en büyük hayalim.
hesabın var mı? giriş yap