• chp kadın kolları genel başkan yardımcısı olan bu kadının attigi tweet, resmen chp'nin daha yüz yıl gecse de bu ülkede seçim kazanamayacaginin ozeti. soyle buyurmuş:

"fatih erbakan daha ilk günden kadınları koruyan 6284'e saldırmaya başladı! aylarca anlattık, yazdık, çizdik, söyledik ama bazı kadınlar tehlikeyi anlayamadı bir türlü! biz, o kadınlara rağmen, kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz elbette, onlar kendilerini bizim kadar önemsemeseler bile..."

tarihi hezimete rağmen utanmadan hala isitfa etmek yerine twitter'da paylaşım yapmak bir yana dursun, tweet'te gecen su kisim tam rezalet:

söyledik ama bazı kadınlar tehlikeyi anlayamadı bir türlü!

anlatamadik demiyor bakın, anlayamadı diyor.

ya sen kimsin? sen nasil insanlara boyle tepeden bakip zekalarina aklin sira hakaret ediyorsun? hakaret ettiğin insanlar sizi defalarca secimlerde maskara etmedi mi?

belki sizin gibi, bu is bilmez, beceriksiz insanlar yüzünden cumhuriyet büyük tehlike altinda. tarihin en sağ egilimli meclisi sizin eseriniz. hala daha anlayamadilar diye ahkam kesiyor. reziller.

https://twitter.com/…?t=hjbylzlwsc4f2pfqqqzu3w&s=19

edit: biri fazla özelleştiri yapan tipler türedi yazmış aşağıda. ben 20 yildir bu sozlukteyim. turemedim. hep vardim. ama siz hic yoktunuz. 20 yildir o elestirmeye kiyamadiginiz chp muhalefette. 5 yili daha garantiledi. yani ceyrek yuzyillik muhalefet. ve bu parti elestirilmeyecekmis. muhalefetin secmeni değil kendi secmene yaklasimini elestirmesi gerektigini, yoksa iktidar nah olacagini soylemeyecekmisiz. yoksa uf olurmusuz. vallahi bu ulke sagcisiyla solcusuyla tam olarak hak ettigi gibi yonetiliyor.
  • mücadeleye neyle devam edecekmiş çok merak ediyorum. meclis'te azınlıkta kalan vekilleri ile mi?
    (bkz: akp ve mhp'nin reddettiği önergeler listesi)

bir beş yıl boş davul gibi ses çıkarmaktan öteye gidemeyeceksiniz. ha arada da tweet atarak o yüksek maaşlarını hakketmeye çalışacaksınız.
  • eger %47,82 başarı ise, hadi bu başarı ile buna engel olun.
  • önce chp'yi 'kurtarsın' denilecek kişi.
  • yazdık çizdik dediği , chp whatsapp grubundaki yazışmalardır büyük ihtimal.

çok çalıştınız, iyi bir tatili hakettiniz 5 yıl boyunca maaşlı ve paralı olarak leblebi kafa önderliğinde.

siz olmasanız naapardı kadınlar yaa.

bu salaklar ciddi ciddi bu dünyaya bir faydaları olduğunu falan sanıyor.
  • 6284 ü savunmak kadınları korumak değil aile kurumuna hakaret etmektir bunu savunanların 3 milyon erkeğin evden atıldığını, boşanma davalarında rekor sayıya gelindiğini bir zahmet araştırıp öğrensinler.
  • kemal dede ve ekibi artık istifa etmelidir o konuda mutabıkız da, bu ota boka "cehepe bu kafayla 100 yıl iktidar olamaz” diye hönküren tayfa kabak tadı verdi artık.
    fazla tevazunun sonu vasattan nasihat almaktır derler. sanki iktidar cenahı ve seçmeni muhalefet seçmeninin hassasiyetlerine çok saygı gösteriyormuş da bir tek muhalefet saygısızmış gibi sadece muhalefete özeleştiri yapan neci olduğu belirsiz tipler türedi. fazla özeleştirinin sonu da reisten çok reisçi olmaktır.
  • sıradan birisi olarak söylese son derece haklı olacağı açıklama içeren tweet. fakat ana muhalefet partisinde isen bunu söyleyemezsin. sen bahane değil, çözüm için oradasın. bu sorunu çözmek senin görevin. aksi halde kapı...
  • ya gerçekten artık söyleyecek söz bulamıyorum. mesela naptılar a haber izleyen şiddet mağduru kadınları ikna etmek için? ben chp’ye oy vermiş bir kadın olarak bilmiyorum. benim bilmediğimi “o kadınlar” nasıl bilecek? yahu kadın yürüyüşlerinde bile çoğunuz bizi bile yalnız bırakmadınız mı? temel karamollaoğlu rahatsız olmasın diye chp uzun süre istanbul sözleşmesi’ni ağzına almadı, ben mi yanlış hatırlıyorum? sürekli bir eşit şartlarda yarışmadık, biz televizyonda yer bulamadık bahanesi dillerinde. e sokak sizin bir sürü insansınız gezin ulaşın insanlara. ne bileyim örgü kurslarına gidin, kadınların çoğunlukta çalıştığı konfeksiyonlara gidin. içeri almıyorlarsa çıkışlarında bekleyip konuşun. tam karşılarına ilgi çekici bir afiş koyun. bu sorunlara parmak basan ses kayıtları yapın özellikle mağdur kadınların çoğunlukta olduğu mahallelerde araç gezdirip dinletin. ne bileyim bulun bir çözüm yahu. son hafta meral akşener tek başına chp kadın kollarından da gençlik kollarından da fazla kişiye ulaştıysa oturun bir özeleştiri yapın. ben bile tek başıma daha çok şey yapmış olabilirim sizden.

edit: zaten akp’ye oy veren özellikle daha eğitimsiz kadınlar 6284 ve istanbul sözleşmesi’nin içeriklerini bilmiyor, onlara ne faydası olduğunu bilmiyor. izlediği kanaldan ya da kocasından duyduğu kadar biliyor. belki de hüdapar ve yeniden refah partisi’nin kadına düşmanca tavrından haberleri bile yok. bu kadınlara doğru düzgün ulaşmadan sıradan bir seçmenin atacağı tweetle insanları eleştiremezsiniz. yapmanız gereken o kadınlara neden ulaşamadık neden fikirlerini değiştiremedik sorularına cevap bulmak olmalı. tweette bahsi geçen “o kadınlar” erdoğan’ın yayınını izleyip kadına şiddetin yok olma noktasına geldiği dönemde yaşadığını bile düşünebilir. eskiden dayak yiyen kadın kocasına mecburken şimdi devleti sayesinde kadın sığınma evlerine başvurabiliyor diye erdoğan’a dualar eden kadınlar var ya. siz gerçekten hiç mi kadınlarla iletişim kurmuyorsunuz? bu insanların bir kısmı aldatıldığında ya da şiddet gördüğünde annelerinden “bir şey olmaz, kocandır. biz de yaşadık aynılarını.” cümlelerini duyan kişiler. siz o kişilere başka şanslarının olduğunu öğretmek zorundasınız. çünkü ana muhalefetin kadın kollarısınız. ilçelerin ana caddesine çadır kurup müzik açıp bayrak sallamakla olmuyor bu işler.

edit 2: hala burada da çeşitli sosyal medyalarda da yazılanlara şok oluyorum. keşke herkesin hayatında bir saatçik bahsi geçen o kadınlarla samimi şekilde konuşma şansı olsa da sorunlarını endişelerini onların ağzından duysa. o kadınlar anlamadıysa emin olun anlatılamadığı ya da korkuları giderilemediği içindir. daha kötüsü değerli oldukları hissettirilemediği içindir.
  • siz bu kafayla devam, ancak kendinizi avutursunuz böyle. yüzsüzler.
hesabın var mı? giriş yap