• giderek kurumakta olan kutsal bilgi kaynagindan eksilen son damla.
  • alamut kalesi bellemiş kendine izmir'i... sevmiş, özlemiş, günbatımlarına takılıp ayazıyla kendine gelmiş... rakısı ouzoya, kokusu toprağına benzer diye açmış kollarını sarmalamış... izmir de hiç geri çevirmemiş onu, hep en güzel kızıllıklarını sermiş gözbebeklerine günbatımlarında... rüzgarı hep arkasından estirmiş, destek vermiş, kol kanat germiş. nazlı kızımız hiç vazgeçmemiş ona güzelliklerini hediye etmekten. izmir e aşık bir istanbullu... rüzgarı rebetiko getiren.
  • daha onla buluşup rakı içecektik. herkesin bi parça göçmen olduğu memlekette gidemediğim bilmediğiim memleketimi anlatacaktı bana ....
  • bazi seyler vardir
    40 yilda bir gibidir.
    40 yilda bir gelir dünyaya ve
    40 yil hatri vardir.

o da 40 yilda birlerdendir. *
  • anlasilmaz bir sekilde uçup gitmis.

eskiden buralar hep günlük güneslikti... simdi müteahhite verdik apartman yapiyolar.
  • giden renklerin son halkası. burası yakında siyah beyaz yayın yapmaya kalkacak diye korkuyorum vallahi. baharatlardan geçtim yakında tuz bile kalmayabilir. zaten üsküdar'da bir attar dükkânı mı kalmış, neymiş, tuzdan fazlası günahmış...
  • kötü bir şaka yapmış olan. neyse ki hem kendisi hem tüm yazdıkları ait oldukları yerlere döndüler.
  • ölçülemez kratta bir kalbe sahip, hassas, nazik bir beyefendi. hayat okyanusunun gelgitlerine tutulmuş, türk filmi gibi bir cv'si olmuş, herşeye yeniden başlamayı bilmiş cesur bir melez. iki düşman milletin mayası ile yoğrulduğundan mıdır bilinmez, yin ve yang gibi dengeyi içinde yakalamış huzur insanı. *
  • sanal olarak gittiğini şu an öğrendiğim kişi.
    hep öyle değil midir ki zaten, tüm marazlar ve şanssızlıklar, tüm aksilikler ve haksızlıklar iyileri bulur. dışardaki dünyanın küçük bir simülasyonu olan bu ortamda da öyle olmuştur, "diğerleri" ortalıkta fink atarken, kırmızı kart gören yine iyi biri olmuştur. senin yerin yeşilin mavinin, gerçeğin, sıcaklığın olduğu dışarısı bayatis mou.üzüldüysen de sakın yapma. böylesi daha iyi olmuştur inan.
  • sözünin eriymis kendisi... süprizleri severmis... basli basina kendisi karsi kiyidan esintiler tasiyan sicak bir rüzgarmis.
hesabın var mı? giriş yap