• az once google'dan google analytics basta olmak uzere muhtelif google servislerinin btk tarafindan engellendiginin onayini aldim. su anda bu rezaletin 3. gunune girmek uzereyiz bakalim bir yilda binlerce site banlayabilen guc koydugu yasagi geri acmayi ne kadar hizda basarabilecek?

bu servislerden istifade eden, isleri bu servislere dayali olan herkes de gordugu maddi/manevi zararin tazminat hesaplarini seve seve yapmaya baslayabilir.
  • iletişim sayfasında e-posta adresi yok.
    iletişim sayfasında herhangi bir iletişim formu yok.
    sitenin tasarımı sola dayalı.
    site günümüzde artık kullanmanın absürd kaldığı tablolarla yapılmış.
    site html kodlarında bazı bölümlerde büyük html tagları kullanılmış.

bunların hepsini geçtim, bu kurumda akıl da yok...
  • buranin adi telekomunikasyon kurumu iken staj yapmistim. o zamanki atmosfer genelde yesil kumas pantolonlu ve siyasi ideolojilerini belli eden biyikli insanlarin oldugu, butun gun cogu kisinin bilgisayarda soliter oynadigi ya da fal sitelerinde fink attigi bir yer seklindeydi. adi degisince bu gidisatin degistigini dusunmek sanirim fazla hayalcilik olur. gecenlerde staj ile ilgili bir belge lazim oldu, gittim yetkili kisiye size "yurt disindan bir mail gelecek benim staj yaptigimi onaylamaniz yonunde, ona cevap verirsiniz degil mi?" diye sordum, kadin cevab veremedi. neymis, ingilizce maile cevap yazamazmis ingilizce bilmedigi icin. en azindan size gelen maili bir arkadasiniza okutun, zahmet olmazsa iki cumlelik bir cevap yazin dedim, gene cevab veremedi. neymis, ingilizce bilen yokmus.

evet o yuzden turkce arama moturu hazirliyorlar, cunku ingilizce bilen elemanlari yok. bu kadar basit aslinda. yersen...
  • tüketici şikayet formu diye bir bildirim alanı var. burada tüketiciler mevzuata aykırı** davrandıklarını düşündüğü gsm operatörleri (turkcell, vodafone, avea vb.) ve internet servis sağlayıcıları (ttnet, koçnet, uydunet vb.) hakkında şikayette bulunuyorlar. kurum (btk) şikayetçinin haklı olduğunu tespit ederse gerekli müeyyidelerle ilgili firmaların canına okuyor. canına okuyor derken, abartmıyorum: bak istersen

diyeceğim o ki, haklı olduğunu düşündüğün bir sorun yaşıyorsan, 5dk nı ayırıp durumu btk'ya bildir. şikayetçi ol. haklı bulunursun bulunmazsın, hiç önemli değil. bir şey kaybetmezsin. hakkını ara en azından.

bunları yaptıktan sonra sonuç alamazsan, yargı sürecini de başlatmayı ihmal etme. (bkz: tüketici hakem heyeti)

hakkını ara...
  • süper bir kurum. şöyle ki cihazınızın imei numarası kayıt dışıdır diye mesaj atıyor ve bazı evraklar istiyor. mesajı attıktan 4 gün sonra telefonun kapanacağı bilgisini veriyor. yalnız evrakları telefon kapanmadan önce teslim etmemize rağmen kendilerinin bunları incelemek için 10 iş günü sürelerinin olduğunu ve telefonumuzun kapanacağını evraklar incelendikten sonra açılacağını söylüyorlar. merak ettiğim işleme taraf olana asgari bir süre tanımak dururken insanları neden mağdur ettikleri.
  • hamurunun neyden oluştuğunun net olarak anlaşılması lazım.

http://www.medyatava.com/haber.asp?id=89689
  • ttnet'e "herhangi bir mahkeme kararı olmadan bazı internet sitelerini kapattığı için" para cezası vermiş olan kurum. kendilerini bağımsız ve özgür internetimizi kurtardıkları için kutluyorum.

bi de bu "herhangi bir mahkeme kararı olmadan" bana başka bir yerlerden tanıdık geldi ama neyse.. "trajikomik"den sonra hangi durak geliyordu?
  • hem bilgi teknolojilerine hem de iletişime köstek olan kurum. kurum dediysek sobadan da çıkıyor. bi numarası yok.
  • anayasa, madde 22: herkes haberleşme özgürlüğüne sahiptir.
  • vizyon 2023
    2023 e hazırlanıyoruz. her türlü ilkellik hayatımızın ta içindeyken biz muassır medeniyetler seviyesinde oluyoruz.

arkadaşımın yurtdışından hediye getirip bana verdiği telefonu kayıtdışı olduğu için sistem dışı bırakıyorsunuz. üstelik sizin kurallarınızla oynayıp tüm evrakları tamam etmeme rağmen.

neden, neye istinaden. çaldım mı? parası mı verilmedi? bu cihazla suç mı işleyeceğim. ben kendime aldığım bir eşyayı istediğim yerden alırım. kime ne. hani özgürlük? hangi uluslararası ticaret kanununa uygun. bu saçmalığa ne zaman son vereceksiniz?

ha ama ithalatçılar nasıl zengin olacak değil mi?
    akp hükümetinin tepeden tırnağa hırsız olduğu iddiasına delil olabilecek en önemli kurumdur btk!!!
hesabın var mı? giriş yap