• assasin's creed adlı oyunda ilerlemeyi bırakıp at koşturmaktır. oyunu 10 saat oynadıysam 5 saatinde ata binmişimdir. o kadar zevkli ki lan.
  • bilgisayar oyunlarında amacın dışına çıkmak, fazla kasmadan maksimum keyfi alabilmektir bazen. gerekli imkan verilmişse hiç durmam, yaparım. en azından denerim!

amaç dışına çıkılası oyunların hası da: apple shooter oyunudur. ben böyle kötüye kullanılası oyun görmedim gerçekten. hatta bir süre sonra elmayı ıskalayınca olanlardan etkilenip print screen tuşuna basıyorsunuz, kaç versiyonu var bu ıskalamanın diye.

buyrun burdan yakın ve bana hak verin.

http://www.officegamespot.com/…mes/appleshooter.htm

ama elmalı adam niye lenin'e benziyor ki??? *
  • her türlü rts oyununda oyunun bitmemesi için düşmanın sadece 1 binasını ayakta bırakarak haritadaki tüm doğal kaynakları sömürmek, bunu daha hızlı yapmak için tüm orduyu kendi kendine yok ettirip yerine scv, harvester, peon, worker, vs. (oyununa göre) basmak.
  • - warcraft oynarken, kendinize ait iki heronun önderlik ettiği iki orduyu çarpıştırmak. multiplayer oynarken, karşı taraf zayıfsa, ilk saldırıdan sonra geri çekilip, rakibe biraz umutla beraber hafiften bir toparlanma şansı vermek, daha sonra kendi içinizde yaptığınız savaşta galip gelen orduyu düşman saflarına göndermek.

- yine warcraft oynarken, night elf ırkını seçip, binaları ayağa kaldırıp, binalarla düşmana saldırmak.

- futbol oyunlarında kaleciye gol attırmaya çalışmak.

- diablo oynarken iksir kullanmadan savaşmak.

şeklinde örneklenebilecek ve oyunlardan maksimum zevk almayı sağlayan aktivitedir.
  • civilization'da savaşla istilayla değil de bilimle kültürle medeniyet kurmaya çalışmak da böyledir. zira tarihte, civilization'un da kafamıza vura vura öğrettiği gibi, sadece kazananların medeniyeti olur.
  • counter strike ta millet birbiriyle çatışırken pazar yerine koşup oradaki tavuğa ateş etmek hastalığına yakalanmıştım bir zamanlar. şahane patlıyor o tavuk, inanın.
  • fallout 3'te bütün haritanın çevresini gezip başlanılan yere geri dönmek,
    counter strike'ta heryeri smoke grenade ile doldurmak ya da flashbangleri fütursuzca ortalığa sallayıp yakası açılmamış küfürler yemek,
    pro evolution soccer'da öne geçtikten sonra defansta dakikalarca top çevirmek ya da tekniği yüksek bir oyuncuyla yusuf şimşekçilik oynamak,
    şeklinde örneklendirilebilir.
  • cm yahut fm oynarken zamanla sıyırıp tüm futbolcuların ilk isimlerinin aynı olacağı takım kurmaya kasmak şeklinde örneklenebilecek aktivite.
    misal altay'da 18 tane hüseyin var şu an. müthiş eğlenceli, hüseyin atıyor hüseyin yiyor, hüseyin çıkıyor hüseyin giriyor, takım biraz kötü gidiyor ama olsun asıl başarı bu takımla iş çıkarabilmek.bir sonraki aşamada soyadları aynı olacak şekilde takım kurmak da keyifli olabilir, sanırım ingiltere ligi daha bir makul bunun için.

bir de fantastik bir arkadaşın çalışması vardır bu konuda, editörden kalecinin adını değiştirip kız arkadaşının adını koyar, takım gol yedikçe kahrolurdu zavallı. eğitim şart.
  • return to castle wolfenstein isimli oyunda alman askerlerinin peşinde koşarken girilen evlerin odalarını dolaşmak ve oralardaki mayolu hatunları da öldürmek. oyunda masum insanlara dokunmak yasaktır ama oyunun gazı ile bu hayvanlık yapılmadan da durulmaz. yapılan bu eylemin sonunda etap başına dönülür tabi ki.

bir de pacman isimli dos oyununda normalde canavarlardan uzak durmak gerekirken onlara son sürat yaklaşıp dokunmadan uzaklaşmak. yapan bilir belki, enayiliktir ama süper heyecanı vardır.
hesabın var mı? giriş yap