• ah ahhh, kafa basmıyor işte. basmıyor, hakaret için söylemiyorum vallahi basmıyor.

bak şimdi güzel kardeşim, sen kalktın 3 kıtanın arasına böyle bir merkez inşaa ettin ve cazibe merkezi haline getirdin. çin'de üretilen mal buraya geldi ve dağıtılmaya başladı. çin'deki üretici buranın faydasını ve karına olumlu etkisini gördü. sence bir sonraki hamlesi ne olur? karını arttırabilmek için montaj ya da üretimini de buraya yakın bir coğrafyaya kaydırmak. peki sonraki ne olur dersin? yine karını arttırmak için bu tesislerdeki üretimi arttırmak için arge çalışmaları yapmak ve hatta arge tesisleri kurmak yine bu coğrafya ya da yakınlarında.

bu böyle gider, eğitim ve öğretim tesisleri kurarak kalifiye işgücü elde etme vs. şeklinde.

vizyon diyoruz ya, işte vizyon böyle bir şey. sen mevcut coğrafyanı cazibe merkezi haline getir, gerisi gelir zaten. bak hong kong'a, bak dubai'ye, gelişimleri hep benzer şekildedir...

ekleme: başka bir arkadaş singapur örneğini vermiş, o da çok doğru bir örnektir, buraya da eklemeden geçmeyeyim dedim.

debedit:

(bkz: oy ve ötesi)

çok uzun zaman sonra gelen edit: başlık başa kalmış...
  • ıthalatı patlamayacak mı fan sonrasını okumadım.
  • kapıda ödeme opsiyonu sürece sorun olmayacak kargo kampanyası
  • (bkz: göt denilen organla okumayın şu yazıları)

chp, yılda 15.000 doktora öğrencisini yurtdışına göndermekten bahsediyor.

(bkz: 15000 öğrencinin yurtdışında okuması mega projedir)

cidden çok mu cahilsiniz, yoksa okumayı mı sevmiyorsunuz dedirten ergen başlığıdır.
  • açılmadan önce singapur örneğinin de araştırılması gereken başlık. lojistik merkez ve serbest bölge benzeri kanunlarla işe başlayan singapur şu an bilişim sektörü ve yüksek katma değerli üretim için en cazip yerlerden biri.

"today, singapore has a highly developed market economy, based historically on extended entrepôt trade. along with hong kong, south korea, and taiwan, singapore is one of the original four asian tigers. the singaporean economy is known as one of the freest,[68] most innovative,[69] most competitive,[70] and most business-friendly.[71] the 2013 ındex of economic freedom ranks singapore as the second freest economy in the world, behind hong kong. according to the corruption perceptions ındex, singapore is consistently ranked as one of the least corrupt countries in the world, along with new zealand and the scandinavian countries."*
  • projeyi götüyle dinleyip kargoya indirgeyen bünyenin isyanı...

lojistik merkezi olmak demek kargoculuk anlamına gelmiyor, ticaret yolunda bir köşeyi ele geçirmek oluyor... ayrıca madem işi basite indirgediniz, kargo dediniz, ulan kargocuların bilişim sistemleri üretim yapan pek çok firmadan daha iyi, ülkece kargocu olursak bu işi desteklemek için zaten o bilişim altyapısı kurulacak, yani bir nevi bilişim merkezi de olacak, günümüz dünyasında bilişim olmadan hiç bir iş yürümüyor, siz o lojistik işinin bakkal defteri ile mi yapılacağını düşünüyorsunuz?
  • adam aliexpress'ten aldığı iphone kılıfının kargosunun eline ulaşması yüzeyselliğinde bakıyor lan koca projeye...

vay amını skiyim ya...

uzun uzun anlatamayacam sabrı ve sağlam sinir sistemi olan birisi adamdan sayıp anlatsın valla yoruldum...
  • (bkz: çok takma sen kafaya)

sığ beyinli akpli beyanatı.
  • "akp sayesinde kor-topal yuruyen uretim"den sonrasini okumaya gerek olmayan manasiz ifade. akp'nin sayesinde degil canim o, akp devlet tesislerini, arazilerini satmak disinda ne yapmis bu gune kadar?
hesabın var mı? giriş yap