• ekşiye yaziyen ya o sana yeter koçum. daha ne istiyen.
  • şuursuza bak bi de atasözü önermiş. pahalı malı kredi çekip mi alsın . ya şu pembe götlü ponçik apartman bebekleri lütfen bilmediğiniz hayatlar hakkında yorum yapıp bi de nasihat vermeyin.
  • insanları tercih ettiği markete, elbise aldığı mağazaya göre yargılayanları önceden neden haksız oldukları konusunda uyarmaya çalışırdım.
    artık eğer sohbet ettiğim birisi ise direk sohbeti kesiyorum. takip ettiğim birisi ise takibi bırakıyorum. çünkü bu bildiğiniz ergen davranışı. ergenken hadi anlaşılabilir de 40 yaşına gelmiş kişi de "ay o şuradan alışveriş yapıyormuş" diye konuşuyorsa mümkünse bir bloktan fazla yakınımda tutmamaya çalışıyorum artık.
  • bu başlığı sıçıp, kaçan ipnedir.
  • asgari ücretle geçinmeye çalışıp, çocuk okutan ya da emekli maaşı ile kira ödemeye çalışan bir vatandaş olabilir.

(bkz: anlayamazsınız)

hoş anlamanızı bekleyen de yok fakat hiç olmazsa saygı duyun. herkes bazılarınız gibi ana rahminden ferrari ile çıkmıyor.

tanım: alın teriyle kazandığı para ile tek bir simit alamamış zengin züppelerine dert olmuş kişidir.
  • bim'in modası geçti yeni moda "a101 harca harca bitmez." lc waikiki evet hala rövaçta ama koton fiyatları lc waikiki'ye yakınsadığından beri bir miktar müşteriyi kaptı.

türkiye'de kast sistemi yoktur diyenin alnını karışlarım. kast sistemi şu başlığı açan minicik beyinlerin içinde yaşıyor çünkü.
  • benim.

çünkü fakirim.

oldu mu?
  • işte bu insan kısmen benim.

market alışverişlerimin çoğunu bim'den yapıyorum. lc'den giyinme girişimim ise başarısızlığa uğruyor her seferinde.

en son oraya kot almak için gitmiştim. ama bulmak ne mümkün?

kot diye elime tutuşturdukları saçma sapan şeyler. yırtık, delik, daha giyilmeden her tarafı aşındırılmış, dar, rahatsız...yok, resmen doğru düzgün bir kot yok...

ben de mavi jeans'e girdim. evet orada istediğime benzer bir şeyler vardı ama öyle bir fiyat çektiler ki, tepem attı.

bu ne ya hu?

adamlar insanların giymesi için pantolon vs. satmıyorlar, imaj satıyorlar. sayısız reklamla, beyinleri iğfalle oluşturdukları aptalca bir fantazi dünyasının palyaço kıyafetlerini fahiş fiyatlara kakalamaya çalışıyorlar. çoğu insan da seve seve bu karnavala katılıyor.

ağzıma geleni saydırarak çıktım ve elbet allah bir yol gösterir dedim.

yürürken semt pazarında da bu türden şeyler sattıkları aklıma geldi. istikamet semt pazarı, dedim.

pazarda bir tezgahın önünde durdum ve "usta! bana uygun bir kotun var mı? şöyle rahat bir şeyler olsun" dedim. hemen çıkarttı bir adet verdi. ama denemeden almam...tezgahın arkasında naylondan, brandadan yapılmış derme çatma, uyduruk kabinime girdim ve denedim. harika! tam bana uygun...rahat, yıpratılmamış, delik değil, alacalı bulacalı değil...

kaç para bu usta?, dedim; 35 lira imiş...

fırsat bu fırsat... aynı kottan 3 tane aldım ve 100 lira verdim. alan memnun, satan memnun.

reklamlarla beyni yanmış kitleye nispet yaparcasına bir müstehzi bakış attım. yola revan oldum.
  • her türlü iddiaya varım parasına göre en kaliteli ürünler bu mağazalarda satılmaktadır. asıl diğer yerlerden alanlar kendini uyanık sanmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap