• türk halkının layığı olan program. arz-talep... teşekkürler fox tv.
  • geçen akşam bu isimde bir programa denk geldim. hâlâ gözlerimin önünden gitmiyor:

"... anne ve babasına ev almak isteyen ibrahim için 3569'a, kardeşini ameliyat ettirmek isteyen ayşenur için 3670'e, bilmemne yaptırmak isteyen bilmemne için bilmemkaça..."

ve zor durumda olduğu iddia edilen bu insanlar, şarkı söyleyerek sms toplamaya çalışıyorlardı. televizyon kanalı, telefon firmaları cukkayı götürürken, pınar altuğ, -büyük ihtimalle- birkaç milyarlık tuvaleti içinde göz kamaştırıyordu...

gerçek olamayacağını düşündüm. düşündüm, düşündüm... anladım ki toplumsal bilincin biryerlere gelmesi için, bazı şeylerin yaşanması şart. bu gördüklerime herkesin benim kadar şaşıracağı günlere görene dek, gözlerimi kapayıp beklemem mi gerek?
  • fox tv'nin yeni yarisma programi. digiturk info'nun dedigine gore "pinar altuğ ve cenk eren'in eglenceli sunumuyla kazananin hayallerine foxlanacagi muhtesem bir yarisma programi" imis.

sahsi notum: daha cok pinar altug ve deniz seki'nin goguslerine foxlanacagi mohtesem bi yarisma programi.
  • 2 ile 18 yas arasindaki amansiz hastaliklarla mücadele eden çocuklarin bir dilegini yerine getirerek tedavi süreçlerinde onlara moral vermeyi ve hayata baglanmalarina yardimci olmayi hedef edinmis dernek. daha fazla bilgi için; www.birdilektut.org.
  • bir genç kızın görme tedavisini, bir delikanlının başını sokacak bir evi olmasını, bir annenin kanser tedavisini, bir babanın kilo verip sağlığına kavuşmasını, bir çocuğun uygun eğitimi almasını ve belki de vahşi hayvanlar için bir rehabilitasyon merkezi kurulmasını sağlayacak olan yarışma programıdır. her ne kadar formatı yanlış da olsa, asıl amaç reyting ve dolayısıyla para kazanmak da olsa yine de iyi birşeylere vesile olmuştur.
  • allah herkesi içindeki sevgiye denk biriyle karşılaştırsın.
  • tv'nin dejenereleşmesi için bambaşka bir araç daha.. can tanrıyar'ın televizyonu kocakoca bir çöplüğe dönüştürme furyasının çıkışından aşağı yukarı 10 yıl sonra, yine çarpık, yine abuk bir yarışma.. her yarışmada bir rezillik var, konseptin laçkalığı artık sınırları zorluyor, bu yarışma da şu tarihe kadar gördüğüm en iğrenç konsepte sahip.. insanların şarkı söyleme yeteneğiyle beraber, "hayat hikayeleri" de değerlendiriliyor.. hem şarkı söyleyip hem kendini acndırıyor insanlar, milyonların önünde.. rezillerin de rezili bir format (bu lafın kullanılmasına ayrı ayar oluyorum), bir kere gördüm pişman oldum, allah prodüktörüne değil izleyenine akıl fikir versin, prodüktörü format falan ayağına cocuğu koydu, yatta iki fıstıkla tkaılıyodur şimdi..

(acaba aslında bütün suç türk televizyonunu ekranda uçuşan koca koca batone fontlu yazılarla, gerizekalı dış seslerle, ve ekrandaki olaya uygun pop şarkılarıyla çöpe dönüştüren can tanrıyar'da mı?)
  • 8 nisan'da gösterime girecek olan film. fragman linkini aşağı bırakıyorum. son yıllarda ülkemizde bu kadar kaliteli görüntüler görmemiştim. inşallah gişe yapar da böyle kaliteli işlerin yenileri gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=iuh966vjdhm
  • birbirlerinin ağzına mikrofon sokma tehditlerinin yapıldığı yarışma,finalinde nereye ne sokarlar bilmiyorum ama argo ve küfür için başucu filmleri gemide ve barda' yı tavsiye ederim jüriye
hesabın var mı? giriş yap