• almaya karar verdiğiniz şey her ne ise ondan soğumanıza neden olacağı için yapılmaması gerekendir.

bu kış kombiyi yenileyeceğim, bütün markaların başlıklarını gezdim, bir tane doğru dürüst marka yokmuş meğer türkiye'de, vaillant'ından baymak'ına kadar hepsi dandikmiş. soba kurmayı düşünüyorum şimdi.

sadece bu değil, misal bilgisayar almaya karar verirsiniz, model beğenirsiniz, girer ekşi sözlük'e bakarsınız ne demişler diye,

"uzak durun"lar, "yanından bile geçmeyin"ler, "o markayı evime bile sokmam"lar havada uçuşur.

her marka berbattır, her markanın servisi soyguncudur, her marka aslında "çok bozmuştur."

siz siz olun, birşey alacağınız zaman girmeyin ekşi sözlük'e, içinize sinen neyse gidin alın, kötü çıkarsa da kader diyip geçin.

yoksa burada yazanların hepsini dikkate alırsanız bir şey alamazsınız.
  • sürekli ama sürekli yaptığım şey.

ilgili ürünün başlığına girilip entryler okunur.
    sonuçta genel olarak çıkan olumlu ya da olumsuz intibaya göre hareket edilir.
  • bernardo adlı tabak çanak markasından 2500 tl lik alışveriş yapmadan önce sözlüğe bakmış olsaydım, o %99 u olumsuz olan yorumları okusaydım, şu anda başımı taşlara vuruyor olmayacaktım. velhasılı bir şey almadan önce ekşi sözlüğe bakmak mantıklıdır, bakın, baktırın.
  • sözlüğü sadece bu amaçla kullanan bi ton okuyucu tanıyorum. sırf bu nedenle kullandığım ürünler hakkında mümkün olduğunca bilgi vermeye çalışıyorum.
    sonuçta faydalı bişey.
  • biraz önce cansu dere başlığına bakarken istemsizce gerçekleştirdiğim olay.

sonuç: (bkz: she's out of my league)
  • her ne kadar yazılan ve aranılan "şey" hakkında yalan yanlış bilgiler(!) veriliyor olsada, tüketicilerin bir referans noktasına sahip olmak için gerçekleştirdikleri eylem.
  • daha elim ve daha vahimi için (bkz: bir şey aldıktan sonra ekşi sözlük'te bakmak)
  • alınacak ürün hakkındaki beğeniler ve şikayetler dengeli olduğunda samimiyetine inandığım yazarların görüşüne göre kararımı veriyorum... şimdiye kadar da bi' sıkıntı olmadı...

yerinde bi' hareket...
hesabın var mı? giriş yap