• oyunculuğunun zekatı tüm squid game kadrosuna yeter de artar. kendisini izlemek büyük bir keyifti. benim için ödülün gerçek sahibidir.
  • günde sadece 4 saat uyku dört bir yanı hain dolu yorgun bitkin ama pes etmeyen bir beden hakkını ödeyemeyiz reis yoruldun biliyoruz ama bu dava sensiz olmaz
  • kalp rahatsızlığından mütevellit, better call saul dizisinin final sezonu çekimi esnasında sette fenalaşarak hastaneye kaldırılan; anladığım kadarıyla şu an itibariyle durumu riskli olmakla birlikte bazı kaynaklarca iyileşme sürecinde olduğu yazılan büyük aktör. nedense hep çok iyi, çok hassas bir insanmış izlenimi verir bana; yine gördükçe hep ne güzel fiziği var, bu yaşta ne güzel bakıyor kendisine ne de genç gösteriyor derdim açıkçası.

türkiye dahil dünya çapında bu kadar çok seveni olduğunu biliyor mudur kendisi asla tahmin etmem, bir an önce iyileşsin lütfen daha fazla kötü haber kaldıramayız; valla saatlerce ağlarım beni kimse tutamaz.. better call saul fanboyları olarak seni çok seviyoruz saul reyiz; sensiz olmaz allah korusun..
  • çok satan kitabı komedi komedi komedi dram'dan babasına adadığı bölümden birkaç parça şey yazmak istiyorum:

"babam wally odenkirk arabasını kurutmak için kullandığı bir paçavraya bile öfkelenebilirdi. bu 'termonükleer duygusal bolluğu' ondan almışım. oyunculukta bu faydalı olabilir. gerçek hayattaysa sinir bozucu. bunun çoğunlukla istemsiz olması ve gerçek zihinsel durumumu yansıtmaması bana hayret verici geliyor ama benim için gerçek hislerimin hileli aynadaki abartılı yansıması gibi bir şey bu."

"onun bakış açısı, o ortabatılı huysuz tavır, herkese ve her şeye haddini bildirmekti ve daha önce de bahsettiğim gibi aslında bu bir komedi yazarı için hayli iyi bir bakış açısıydı."

"genel olarak babam kaba saba ve fazlasıyla yoğun bir adamdı, üstelik bunlar onun iyi özellikleriydi. hiç ortalıklarda görünmez, göründüğünde ise havada her zaman bir gerilim olurdu. büyüdükçe onun çoğu zaman uzaklarda olmasına daha çok minnet duyar hale geldim. annemle babam, ben 15 yaşındayken nihayet kesinkes ayrıldıklarında mutlu olmuştum. kallbim gümlemiş ve gözlerimden ışıklar çıkmıştı. soluğumu nihayet verebilmiştim. 22 yaşımdayken onun ölüm döşeğinde olduğunu söyleyen bir telefon alana kadar onu sadece birkaç kez görecektim. hayatı bir trajediden başka bir şey değildi. oldukça ıvır zıvır trajedilerdi bunlar. doğru düzgün yaşanmamış bir hayat... ona veda etmek bir omuz silkme meselesiydi."

"her zaman iyi bir okur olmuştum ve bir noktada babamı bir kitap karakteri olarak görmeye başladım-dickens'ınkilerden biri olabilir sanırım. banka hesaplarından hortumladığı paralar, işini kaybedişi, trafik kazalarına karışması, uzun süreler boyunca ortadan kaybolması gibi durumlar hep hayali birer hata gibi gerçekleşiyordu ve ben de hepsi beni eğlendirmek için uydurulmuş bu olayları güvenli bir yerden dinliyordum. hastalıklı davranışlarına ddair son dedikoduları duyar ve bunu 'okuduğum' üzücü bir hikayeye eklerdim. bana faydası oldu. gerçeklerden bu tür sağlıklı kopuşlar geleceğin aktörü için belki bir beceri olarak bile düşünülebilir."
  • "amerikan dizilerinde kolpacı, üçkağıtçı, vurdumduymaz karakterleri en iyi kim canlandırabilir?" sorusunun yanıtı, şener şen'in amerika şubesi olmaya aday bir oyuncu abimizdir, severiz kendilerini.
  • mesa verde piçlerinin gazabına uğramış diyorlar.
  • bazı açılardan kevin costner'a acayip benzeyen ve bunu breaking bad 3.sezonun bir bölümünde bizzat kendisi de dile getiren şahsiyet..
  • rahatsızlandıktan sonra kendisiyle ilgili ilk somut iyi haber gelen oyuncu. oğlu nate odenkirk az önce "iyi olacak" diye tweet attı.
  • breaking bad dizisinde oynamaktadır. başroldekilerin avukatlığını yapar. kötü, bilmiş, çok konuşan, ayar veren adam rollerini süper yapar. hatta how i met your mother da marshall'ı kovan patronu olarak gördük kendisini.
  • seinfeld, futurama, how i met your mother, breaking bad'den sonra entourage'da da rol almış ve jeremy piven * ile karşılıklı oynayarak beni sevindirmiş insan. iyi projelerde yer alan iyi bir oyuncu olduğu zaten ortada ama pek bilinmeyen bir yönü de iyi bir senarist / yazar olması. saturday night live'da conan o'brien'ın da içinde bulunduğu yazar kadrosuyla aday olduğu üç emmy'den birini kazanmışken; the ben stiller show'da ben stiller ile birlikte bir emmy kazanmıştır. ayrıca mr. show ile iki emmy adaylığı vardır. kısacası süperdir.

(bkz: saul goodman)
    (bkz: better call saul)
hesabın var mı? giriş yap