• sokakta görsek haline üzüleceğimiz bir teyzenin,aslında iran devrim muhafizlarina taş çıkartan bir zihniyete sahip olduğunu gördüğümüz video. yazık.
  • kameraya alıp ciyaklaması çok iyi olmuş. sizden 50-60 yıl önce doğmuş olması o kişiye ne yaparsa yapsın saygı duymanızı gerektirmiyor. nereye kadar he he deyip geçeceksiniz? utanmaz moruk içine don giydin mi diyor.
  • (bkz: gündelik hayatta faşizmin örgütlenmesi)

hemen durakta duran yancı adam da olay yerine damlayıp mağdur olan kadını suçluyor.

unuttunuz belki ama yakın bir zamana kadar hayat kadınlarına tecavüzün indirimi vardı. tecavüzcüler indirimli ceza almak için kendilerini "hayat kadını sandım" diye savunuyordu.

(bkz: fahişeye tecavüz cezasına 3'te 2 indirim yapılması)

yargıdaki kafayı görebilmeniz için de örnek haber:

tecavüze uğrayan fahişenin ruh sağlığı bozulmaz

cinsel şiddet mağduru olan kadınlara "üstünde ne vardı" diye soru sorulan bir ülkede "iki taraf da birbirinden yoz" diyerek işin içinden çıkamazsınız. çünkü farkında değilsiniz belki ama tekerlekli sandalyedeki kadın, cehenneme giden yolların taşlarını döşüyor. hiç tanımadığı bir insanı ahlaksız ilan edip, itin köpeğin önüne atıyor.

pendik'te şort giydiği için dayak yiyen kadının görüntüleri

giyim kodunun ne olması gerektiği konusu dipsiz bir kuyu. bunu arap ülkelerinden, pakistan'dan ve afganistan'dan biliyoruz. kadınların tesettürlü dolaştığı bir ülkede çizgi hijap'tan, hijap ile dolaştığı bir ülkede ise burka'dan geçiyor. fakat afgan ve pakistanlı kadınları burka bile kurtarmıyor.

burka giyseler bile yine cinsel şiddetin kurbanı oluyorlar ve yine suçlanan kurbanın kendisi oluyor.

burkalı kıza cinsel taciz

sağa sola sjw diye sallıyorsunuz ama esas pembe götlü olan sizsiniz. norveç'te mi yaşıyoruz oğlum! tekerlekli sandalyedeki kadın baş örtülü olduğu için ağzına geleni söylesin ama şortlu kadın yanıt verdiğinde suçlu olsun. en iyi ihtimalle "ikisi de birbirinden yoz" denilerek durum eşitlemeye gidilsin.

pembe götlülüğe gerek yok. şortlu kadın faşizmin kurbanıdır. nokta.
  • (bkz: kamerayı açınca azalan toplum baskısı)

geçen hafta benim de başıma farklı bir olay geldi.. bisikletle buradan geçme diyen restoranın elemanına burada kamera var şu an kayıtta deyince şakkk diye susuverdi.. bir daha söyle diyorum yok diyor sen yanlış anladın diyor.. haha!
  • işte akp'nin yarattığı yeni türkiye. dün de ben eskişehir çarşıda bunun daha hafifine tanık oldum. yine böyle açık giyinen bir kız bir dükkanın önünden geçerken, dükkanının önünde bekleyen herif ''cık cık cık'' yaptı.

toplumu karpuz gibi ikiye böldüler. üzülüyorum maalesef ama daha bunları çok göreceğiz gibi.
  • arap milliyetçilerinin yönettiği ülke böyle olur işte. erdoğan bu tür gerici insanların sayesinde cumhurbaşkanı oldu. ahlak bekçiliği yapan ve milletin yaşam tarzına müdahale edenler bu adamı tekrar cumhurbaşkanı yaptı.

ortamlarda özgür türkiye cumhuriyeti derler kim bilecek amk. türkiye cumhuriyeti bildiğin şeriat devleti olma yolunda hızla ilerliyor…

milletin kılık kıyafetine yorum yapan yobazlar; kendinize bakın sonra milleti eleştirin. herkes sizin istediğiniz gibi biri olmak zorunda değil lan!
  • en yakın uçurumun kenarına götürülüp arkadan sertçe itilmesi gereken biri.

erdem sinyalcisi bir yavşak olmadığım için kızın videonun sonunda söylediğine tamamen katılıyorum. tanımadığı bir insana “içine don giydin mi?” diye sorabilecek kadar seviyesiz, aptal ve had bilmez birine düzgün bir üslupla cevap veremezsin. ya hiç cevap vermeyeceksin, ki sokakta ansızın tokat yesen hiç karşılık vermeden yoluna gidemeyeceğin gibi “içine don giydin mi” sorusuna da tepki vermeden geçemezsin; ya da saldırıya saldırıyla karşılık vereceksin. kız haklı olarak ikincisini yapmış. yine vicdanlı kızmış, ben olsam tren yoluna götürür raylara bırakırdım.

her insani mesele gibi bu da güçle ilgili çünkü. elin kızına don giydin mi diye sormakta tereddüt etmiyor, bilinçaltı karşıdakini sindirebileceğine güveniyor. 20 yıldır akp'yi seçen ülkede çoğunluk nasıl olsa bana arka çıkar, herkes benim ahlak anlayışıma göre yaşamak zorunda kalır sanıyor. nasıl ki karısını döven adamlara bulaşmaya pek kimsenin götü yemiyor, üç beş tane ***kıyafetine karıştığı kız tarafından götünden bıçaklandı*** haberi çıksa bu müdahaleler de azalır. seküler orta sınıf bütün alanlarını şiddeti bir enstrüman olarak kullanmayı unuttuğu için kaybetti.

21. yüzyıla ait olan, kentli olan, verginin çoğunu veren biziz. sokakta istersek götümüzü açacağız buruşuk götlüler de sesini çıkaramayacak.
  • ahlaksızsın dediği kıza "içine don giydin mi" diye soran ahlak timsali bir boomer içeren video
  • bir insana giyiminden ötürü hiç haddiniz olmadan gelip 'cehennemde yanacaksın' derseniz o da sizin engeliniz için allah vermiş senin belanı diyebilir.

nesi zorunuza gitti lan bunun?

şort giymişsin sonsuza kadar yanacaksın denebilir, ama allah vermiş zaten senin cezanı denemez mi cidden?

harbiden çok ağır salaksınız.

bir insanı cinnetin eşiğine getirip sonra sinirle söylediği şeyler için de yargılayamazsınız. burada olayları değerlendirirken her zaman unuttuğunuz şey sizin o olayın içinde olmadığınız, evinizde keyif çatarken insanlar hakkında fikir yürüttüğünüz.

kızın damarına damarına basılmış, ondan sonra vay efendim sen böyle konuşamazsın. başkalarına tokat da atamayız mesela, değil mi? ama gelip birisi size vurursa sizin de vurma hakkınız doğmuyor mu otomatik olarak?

kime neyi nasıl anlatacağımızı şaşırdık yemin ediyorum.
  • elleri titriyor kızın, poşetin nasıl sallandığına bakın.

aferin kızım çıkar sesini, çıkarmayınca tepene biniyorlar. haklı olduklarını sanıyorlar.

bu ses bir kerede yükselmedi arkadaşlar. her gün kaç kişiden aynı sözleri duyuyoruz. en iyi ihtimal "cık cık cık" sözleriyle taciz ediliyoruz.

bursa'nın göbeğinde 2 erkek 2 kız arkadaş grubu olarak yan yana hiçbir temas olmadan gezerken bir teyzenin gelip bize "allah vere de kulları görmeye" diye bağırıp ellerini dizlerine vurduğu gün şok olmuştum. ilk başta ne dediğini bile anlamamıştım. kaldı ki sarılıp da ya da el ele de gezebilirdik. bu kimseyi ilgilendirmez
hesabın var mı? giriş yap