• bugünkü bölümde hakan akkaya tam bir sami tandansı yakalamıştır.

nur yerlitaş :
    - ay elbise olmamış ama iyi kızsın.

hakan akkaya :
    - nereden biliyorsun cami mi yaptırmış?
  • hakan akkaya: karamanın koyunu sonra çıkar oyunu diyoruz
    uğurkan erez: burdan karaman'a sevgilerimi yolluyorum ?!?!?!!
  • finalinde, bütün vücut hatlarını belli eden bir elbise giymiş, türbanlı bir yarışmacının da olduğu yarışma. ayaklarını falan da açtılar bir ara. jürinin, elbisenin renklerine "siyah ve kırmızının sevişmesi" yorumu yapmasıyla da sesli güldüm.

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
  • az önce çağla şikel' in ağzından elegance ve klas kelimelerinin çıktığı program. yarışmacı kızcağıza; "şöyle şöyle yapsaydın, daha elegance olabilirdin. böyle böyle olsaydı daha klas görünebilirdin." gibilerinden birşeyler geveliyor.

ilahi şikel! hayatınız elegance ve klaslıkla asla ama asla geçmemiş birtakım * taşralı, nereden geldiği belli/sonradan görme/ne oldum delisi kişiciklersiniz. toplanmışsınız oraya. bu tip sizi birşeylerden anlıyormuş gibi gösteren kelimeleri kullanaraktan modanın kompedanı havalarına giriyonuz. sen ki konusu çingeneler * olan dizilerde rol almış, alişan' ın kankası şikel'sin. ne zaman sınıf atladın da ingiliz kraliyet ailesine mensup bir düşes ayaklarına yatmaya başladın? sen kendini buna nasıl inandırıyon? biz inanmazken, ne kadar anlamlı senin klas-elegance olman ya da öyleymiş gibi görünmeye çabalaman?

azcık sortiyi vurup da parayı bu kazulet tipinizle kaldırınca klas oluyonuz ya da klaslığın birilerinde olup olmadığının mümessili oluyonuz he mi? allahın kezbanları, siz kim elegance ve klas olmak kim? çok pahalı bir hayat yaşamakla mı klas olunuyor? akılda hafif, görünüşte pahalı cicoşlar sizi. götümün elegance/klasları.

ama suç sizde değil ki; sizin karşınıza çıkıp da kendini eleştirten davarlarda. memlekette bu kadar davar olunca, çobanlık da sizin gibilere düşüyor işte! ne yaparsın.

elegance çoban. kafan çok klasmış canım, güle güle kullan.
  • cagla sikel'in guneri civaoglu'nun "kirmiziyla siyahin sevismesi" cumlesi uzerine "estagfurullah" dedigi yarisma.

sevismek birbirini sevmek, karsilikli sevmek demektir. 70'lerde de cok sık kullanilirdi. ıyi bir sunucu olmak istiyorsan bu kelimenin ustune biyik alti kis kis gulmeyeceksin.

ha estagfurullah diyerek mahcup ve muhafazakar oldugunu dusunuyorsan da, o etegin boyunu uzatacaksin canim.
  • galanın son 5 dakikasına denk geldiğim ve o 5 dakika boyunca da beni deli gibi güldüren yarışma programıdır. bu kadar kötü bir gala seyretmedim, yanlış anlaşılmasın seçilenlere değil sözüm, tacı vermeye gelirken geçen senin birincisi bir havayla podyumda yürürken bir anda podyumda saç baş dağılması, o verdikleri tacın kimsenin kafasında durmaması, herkesin ayrı telden çalması, çağla şikel birinciyi çağırırken hakan akkaya'nın eski birincinin eteğinden açılın açılın diye itelemesi, ivana sert'inse birinci teyze geldiğinde ben seni izlemedim ben o sırada içerdeydim diye çığırması, ağlayan teyzeler genç kızlar, o tacın düşmesi, hulki cevizoğlu'nun gözükmesi? böyle absurtlukler silsilesi. neyse tavsiye ediyorum şu finali son 5 dakikasını bulun bir yerden izleyin*
  • kimileri için çok kolay ve ucuz yönetmlerle çözülecek bir sorun;

http://i51.tinypic.com/2nlxnd2.jpg

ne demişler, cahillik mutluluktur. delilik ise bambaşka...
  • backstage kadar kafasına taş düşsün o sunucunun. ya backstage demek ciddi ciddi kulis demekten çok daha zor, nedir bu inat anlamış değilim.

edit: işim gereği raporları check eden, toplantıları set eden, hatta zaman zaman cancel eden bir adamım, ona rağmen kıl oldum.
  • gün itibariye, bir yarışmacının hakan akkaya'ya sen diye hitap etmesi sonucu , diğer jüri üyesi ivana sert'in yarışmacıyı "sen değil siz" diye uyardığı yarışma.

her şeyden önce, 'sen' bir başkasını düzeltecek kadar türkçe bilmiyorsun, buna saygı üslubu da dahil. bu bir.
    ikincisi 'sen' yarışmacıya 'sen' diyebiliyorsan karşındakinden 'siz'i beklemen çok saçma. nasıl bir saygısızlık 'sen'in yaptığın? kim 'sen'i bunu söyleyebilecek yüce konuma getirdi? 'sen' kimsin? bu son soru "sen kimsin lan?" tarzı artistlik barındıran bir soru değil. gerçekten "sen kimsin?". türkiye'nin en güzel giyinen kadını (bunu da programdan öğrendim) olmak dışında nesin? merak ediyorum. gerçekten soruyorum.

dua et ivana. dua et de tv'yle o suratının arasında sadece televizyon camı yok. kilometreler var.
  • özge ulusoyun bir kaşının düz bir kaşının ise kavisli olduğunu gördüğüm programdır. ayrıca çağla şikel ve özge ulusoyun yanında kısa kalmış boyuyla sempatikliğin dibine vurmuş ivana sert tadından yenmiyor. çağla şikelde cennet mahallesi sebebiyle kalıcı hasar kalmış, arada şopara bağlıyor, iğrenç.
hesabın var mı? giriş yap